Trump, tepkiler üzerine ırkçı paylaşımını sildi

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medyayı faal olarak kullanan liderlerin başında geliyor.

Trump, tepkiler üzerine ırkçı paylaşımını sildi

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medyayı faal olarak kullanan liderlerin başında geliyor. Başkan Trump, bugün sosyal ağ hesabında "The Villages'taki harika insanlara teşekkür ediyorum. Radikal Sol Hiçbir Şey Yapmıyor Demokratlar Sonbaharda Düşecek. Yolsuz Joe postu deldirdi. Yakında yine görüşürüz!!!" başlığı ile bir video paylaştı.

IRKÇI SÖYLEMLER BULUNAN VİDEO PAYLAŞTI

Trump'a videoda ırkçı söylemler olması nedeni ile sert tepki gösterildi. Videoda Trump destekçileri ile karşıtları aralarında yaşanan ağzı bozuk laf düellosunda golf arabası kullanan destekçilerden birinin ırkçı slogan olan White Power (Beyazların Gücü) dediği duyuluyor. Trump karşıtlarının ise adama "Nazi" ve "Irkçı" diyerek, karşılık verdiği görülüyor.

Trump, tepkiler üzerine ırkçı paylaşımını sildi

BEYAZ SARAY, TRUMP'IN VİDEODAKİ İFADELERİ DUYMADIĞINI SÖYLEDİ

Başkan Trump, gelen tepkilerin ardından videoyu sosyal ağ hesabından sildi. Beyaz Saray'dan konu ile ilgili yapılan açıklamada ise Başkan Trump'ın videodaki ifadeleri muhakkak duymadığı vurgulandı.

"BEYAZ MİLLİYETÇİLER İYİ İNSALAR" DEMİŞTİ

ABD Başkanı, 2017 tarihinde Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde beyaz milliyetçiler ve protestocular arasındaki çatışmalara yönelik yaptığı açıklamada "Her iki tarafta da mükemmel ırk var" demiş ve uzun zaman tartışmalara neden olmuştu.

Trump, tepkiler üzerine ırkçı paylaşımını sildi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER