kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Türk Diyanet Vakfı'ndan İmamlara Çağrı: 'Kedi Sahiplenin'

Türk Diyanet Vakıf – Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, 17 Şubat Dünya Kediler Günü mesajında Hz.

Türk Diyanet Vakfı'ndan İmamlara Çağrı: 'Kedi Sahiplenin'

Türk Diyanet Vakıf – Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, 17 Şubat Dünya Kediler Günü mesajında Hz. Muhammed’in de kedisi olduğunu hatırlatarak, imamların da kedi sahiplenmesini önerdi. Ünal, “Bugünden itibaren Türk Diyanet Vakıf- Sen olarak barınaktan bir kedi sahiplenerek bakımını üstleneceğiz” dedi.

s-1d849b8d8a52c7d362b1ea80fe7e88a73c5411
Anka'nın haberine göre, 17 Şubat Dünya Kediler Günü mesajı yayımlayan Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, imamların kedileri sahiplenmesi gerektiğini söyledi.

'Bir kedi sahipleneceğiz'

s-47687b531276ebf9abaf01ade13da9e52e439d
Vakıf olarak barınaktan bir kedi sahipleneceklerini söyleyen Ünal şöyle devam etti:
"Kedi kıymetli bir canlıdır. Allah, biz insanlara bu canlıları emanet etmiştir. Onlara hep birlikte sahip çıkmalıyız. Bugünden itibaren Türk Diyanet Vakıf- Sen olarak barınaktan bir kedi sahiplenerek bakımını üstleneceğiz.”

Ünal mesajında dünyada 1 milyardan fazla kedinin bulunduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

s-b8bef73c8c479177220de3f93fa1c7315d0df4
“Kediler evcil olmalarından dolayı insanlar evlerinde bakabiliyorlar. Ekolojik zincir dahilinde de doğada hayli yüksek bir öneme sahiptirler. Bilim insanlarının kediler ile ilgili araştırmaları düzenli olarak yayınlanmaktadır. Onlara şiddet ile değil sevgi ile yaklaşalım. Din görevlilerimizin, vakıflar genel müdürlüğü çalışanlarımızın bu konuda hassasiyetleri ciddidir. Camilerimizin , mescitlerimizin, Kur’an kurslarımızın, vakıf eserlerimizin etraflarında bulunan bu güzel varlıklara din görevlilerimiz sahip çıkmaktadırlar. ”

'Hz. Muhammed’in kedi sevgisi biliniyor'

s-11bdc83a4b5a7cdc695b1c592ddf00ff2a6447
Hz. Muhammed’in de kedisi olduğunu hatırlatan Ünal, "Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in kedi sevgisi biliniyor. Bizzat ilgilendiği Muezza isimli bir kedisinin olduğu hepimizin malumudur. Kedi beslemek, sevmek sevaptır. Evde bereket demektir. Bu konuda birçok hadis de bulunmaktadır" ifadelerini kullandı. İkranur Tırsi Cinayetinde Tutuklanan Amca ve Haladan Korkunç İfade: 'Canlansın Diye Suya Koyduk' - Evinin Önü Kardan Temizlensin Diye Cinayet İtirafında Bulundu - TÜİK'ten 'Benim Enflasyonum' Uygulaması: İsteyen Kendi Enflasyonunu Hesaplayacak
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER