Türkiye Sandığa Gidiyor: Pazar Günü 753 Mahalle ve Köyde Muhtarlık Seçimi Yapılacak

YSK kararı doğrultusunda, pazar günü Türkiye genelinde 753 mahalle ve köyde muhtarlık seçimi yapılacak.

Türkiye Sandığa Gidiyor: Pazar Günü 753 Mahalle ve Köyde Muhtarlık Seçimi Yapılacak

YSK kararı doğrultusunda, pazar günü Türkiye genelinde 753 mahalle ve köyde muhtarlık seçimi yapılacak. İstanbul'da da 14 mahalle, ölüm ya da farklı nedenlerle düşen muhtarlıklar için sandığa gidecek.

s-00dcb34e70ff6e5682f9ad5d4273fb63edd6df
Ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 6 Haziran Pazar günü, seçimlerin tekrarlanmasına ve ara seçim yapılmasına karar verildi.Türkiye genelinde 753 yerde sandığa gidilecek seçimde İstanbul'da da 14 mahalle yeni muhtarlarını belirleyecek.Muhtar adayları, sandıktan en fazla oyu alabilmek için aralıksız çalışıyor. Aday oldukları mahallelere pankartlar ve posterler asıp, el ilanları dağıtan muhtar adayları, kapı kapı dolaşıp, oy istiyor.Mahalle sakinlerinin muhtar adaylarından talep ettiklerinin başında ise;yeşil alan, park ve sağlık ocağı yapılması geliyor.

Mahalle sakinlerinin muhtar adaylarından talep ettiklerinin başında ise yeşil alan, park ve sağlık ocağı yapılması geliyor.

s-23236724de3e6c7ebeb7e0eb516abc6a3b5793

Tek kadın aday

s-d6016c07fed64c8d8eb6f3b55d23e49bd9ce30
Bayrampaşa Vatan Mahallesi'nde biri kadın 6 aday muhtarlık yarışına katıldı. Halen aza olan tek kadın aday Dilek Teksoy, "2014 yılından beri muhtarlıkta çalışıyorum. Muhtarımız vefat ettiği için ara seçim olacak. Altı adayız, tek kadın adayım. Seçim havası oluştu.Beş erkeğe karşı tek kadın olmam da bir ilgiye neden oluyor. Sağlık ocağımız eksik. Seçilirsek öncelikle bunu dile getireceğiz" dedi.

'Seçim atmosferi oluştu'

s-fe6b5cb3b97f589d521907636dc93e836241d8
Vefat eden muhtarın yerine vekalet eden Sebahattin Uçar da Vatan Mahallesi'nde aday oldu. Uçar, 6 aday olduğunu söyleyerek, "Ben de adaylardan biriyim. Hepsi buranın insanı. Hepsine başarılar diliyorum. Bu bir yarış. Kazanmakta var kaybetmekte. Seçim atmosferi oluştu. Hararetli sürüyor. Herkes evlere gidiyor. Pusulalarını veriyor. Sokakta olsun evlerde olsun diyaloğa girdi herkes" diye konuştu.Eyüpsultan Silahtarağa Mahallesi'nde ise 3 aday bulunuyor. Vefat eden muhtar babasının yerine aday olan Ergün Akgün, "Rahmetli babamdı muhtar. Nasip olursa biz devam ettireceğiz. İnşallah mahallemizi daha güzel yerlere getirebilmek için uğraşacağız" ifadelerini kullandı.Diğer adaylardan biri olan Hüseyin Aksoy, "En büyük sorunumuz çocuk parkı. Gençlerimizin top oynayacağı alan yok bunlara talibim" dedi.İstanbul'da muhtarlık seçimlerinin yapılacağı yerler şunlar:Bayrampaşa Vatan Mahallesi, Kağıthane Telsizler Mahallesi, Eyüpsultan Silahtarağa Mahallesi, Beşiktaş Cihannüma Mahallesi, Maltepe Büyükbakkalköy Mahallesi ,Güngören Sanayi Mahallesi, Şişli Mecidiyeköy ve Feriköy Mahalleleri, Çatalca Ormanlı ile Kaleiçi Mahalleleri, Beyoğlu Asmalı Mescit, Kalyoncu Kulluğu, Katipmustafa Çelebi Mahalleleri ve Beykoz Anadolu Kavağı Mahallesi. İmamoğlu'nun 'Uyanık' Dediği Şirketin Sahibi Konuştu: 'Maliyetimin Önemi Yok, Rayiçten Sattım' - Kenan Sofuoğlu, 'Erdoğan’ın Ricasıyla' Vekil Olduğunu Açıkladı: 'Beceremedim' - ‘İlişki Sırası’ Cinayetinde Sevgiliye Müebbet Hapis Talebi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER