Türkiye'yi 'Yüksek Riskli' İlan Eden İngiltere, Gözünü Şampiyonlar Ligi Finaline Dikti

Kovid-19 salgını nedeniyle Türkiye'yi "kırmızı listeye" alan İngiltere, İstanbul'da oynanacak Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasının İngiltere'de oynanması için UEFA'yla görüştüklerini açıkladı. Türkiye'nin kırmızı listeye alındığını ve Türkiye'den gelenlerin masraf.

Türkiye'yi 'Yüksek Riskli' İlan Eden İngiltere, Gözünü Şampiyonlar Ligi Finaline Dikti

Kovid-19 salgını nedeniyle Türkiye'yi "kırmızı listeye" alan İngiltere, İstanbul'da oynanacak Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasının İngiltere'de oynanması için UEFA'yla görüştüklerini açıkladı.

s-ae45d3470b0fdd6d255d244981bebf89b010fd
Türkiye'nin kırmızı listeye alındığını ve Türkiye'den gelenlerin masraflarını kendileri karşılamak üzere 10 gün süreyle otel karantinasında kalma şartı getirildiğini açıklayan İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps İstanbul'da oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi maçına ilişkin değerlendirmelerde bulundu."Maalesef Türkiye'yi kırmızı listeye alıyoruz ve bunun bazı yansımaları olacak" açıklamasında bulunan İngiliz bakan, finale kalan iki İngiliz takım arasındaki maçı izlemek için takımların taraflatarlarının Türkiye'ye gidemeyeceğini belirtti.

İngiltere'nin 'kırmızı liste' kararının detayları

Fransa'nın Ardından İngiltere de Türkiye’yi Kırmızı Listeye Aldı -

"UEFA ile görüşüyoruz"

s-1bad9e6d7c3729286e2986f0332d3ec090b37a
İngiliz bakan, bu maçın Türkiye yerine İngiltere'de oynanması için Avrupa Futbol Federasyonları Birliği UEFA'yla görüşüldüğünü kaydetti.UEFA ile görüşmeyi İngiliz Futbol Federasyonu'nun yürüttüğünü ifade eden Shapps yer konusunda son kararı UEFA'nın vereceğini ama iki İngiliz takımının oynayacağı maça ev sahipliği yapmaya hazır ve gönüllü olduklarının altını çizdi.

Şampiyonlar Ligi'nde finale kalan İngiliz takımlar Chelsea ile Manchester City'nin 29 Mayıs tarihinde İstanbul'daki Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapılması planlanıyordu.

s-0c0f17f9f1607c070449d3afdb6c603f5629f8

Bunlar da ilginizi çekebilir

Pınar Karşıyaka FIBA Şampiyonlar Ligi'nde Finale Yükseldi! - Çin'den 'Serseri Roket' Açıklaması: 'Zarara Yol Açma İhtimali Oldukça Düşük' - Türkiye'de Koronavirüs: 278 Can Kaybı, 20 Bin 107 Yeni Vaka
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER