Vali 'Araç Yavaş Gidiyordu' Dedi: 7 Yaşındaki Miraç Miroğlu'na Çarpan Zırhlı Araç Sürücüsü Polis Serbest

Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi’nde 3 Eylül’de evinin önünde bisiklet süren 7 yaşındaki Miraç Miroğlu, zırhlı aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın kendisine “Zırhlı araç yavaş gidiyordu” dediğini.

Vali 'Araç Yavaş Gidiyordu' Dedi: 7 Yaşındaki Miraç Miroğlu'na Çarpan Zırhlı Araç Sürücüsü Polis Serbest

Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi’nde 3 Eylül’de evinin önünde bisiklet süren 7 yaşındaki Miraç Miroğlu, zırhlı aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın kendisine “Zırhlı araç yavaş gidiyordu” dediğini aktaran Miraç’ın babası Salih Miroğlu, “Araç yavaş gitseydi, çocuğum 11 metre fırlamazdı” dedi.

s-43af7b94eceee993d0f7e6e860b54d511ab9fa
İdil Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “Ölümlü trafik kazası” suçundan başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan polis, daha sonra serbest bırakıldı. Olayla ilgili Miroğlu ailesinin ifadesi ise henüz alınmadı.

7 gün 24 saat devriye

s-474648e2d2ec99ea599cc69f00325e0482ca33
Zırhlı aracın ölümüne neden olduğu Miraç'ın babası Salih Miroğlu, zırhlı araçların 7 gün 24 saat yüksek süratle mahallede devriye attıklarını söyledi. Oğlu Miraç’ın ölümüne neden olan zırhlı aracın da aşırı süratli olduğunun aktarıldığını belirten baba Miroğlu, “Miraç daha yeni 7 yaşına girmişti. Bisikletle bakkala kadar gitmişti. 24 saat boyunca bu araçlar mahallenin içinde hız yaparak geziyorlar. Otoban değil, normal bir yol da değil. Benim çocuğum gitti, başkasının çocuğu gitmesin” ifadelerini kullandı.

11 metre fırladı

s-0a3b8b48ea0e4094712794b3e25f0177c0ea48
Miroğlu, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın olaydan sonra İdil Devlet Hastanesi’ne gelerek kendisiyle görüştüğünü belirterek, şunları anlattı: "Vali, oğlumun ölümüne neden olan zırhlı araçla ilgili ‘Görüntüsü var ve araç yavaş gidiyor’ dedi. Eğer o araç yavaş gitseydi, benim çocuğumun terliği dama uçmazdı ve 11 metre fırlamazdı. Bisikleti 4 parçaya ayrılmıştı. Eğer dedikleri gibi çocuğa yandan çarpsaydı, yere düşerdi ve çocuk fırlamaz, terliği de dama kadar uçmazdı. Her gün zırhlı araçların mahalleden nasıl geçtiğini kendi gözlerimle görüyorum. Biz evin balkonunu günde 3-4 defa yıkıyoruz. Çünkü hemen toz oluyor. Hepsi bu araçların tozu. Bunlar bir mahallenin içinden geçiyorlar. Günde en az 50 sefer gidip geliyorlar. Gece yarısı sabaha kadar geziyorlar. Niye geziyor? Üstelik bu Miraç’a vuran araç karakola gidiyormuş. Hani deseniz bir olay var, acele etmiş, öyle bir şey de yok. Karakol da mahallenin içinde. Yol da öyle işlek bir yol değil. Mahallenin yoludur. Her bir tarafta çocuklar, yaşlılar var.”

Baba Miroğlu'nun açıklamaları

Baba Miroğlu'nun açıklamalarıBaba Miroğlu'nun açıklamaları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER