Veyis Ateş'in Yok Dediği Görüşmenin Ses Kaydı Paylaşıldı!

HaberTürk'ten istifa eden Veyis Ateş ile firari Sezgin Baran Korkmaz arasındaki konuşmanın kısa bir ses kaydı paylaşıldı.  Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen 12 dakikalık konuşmanın, İsmail S.

Veyis Ateş'in Yok Dediği Görüşmenin Ses Kaydı Paylaşıldı!

HaberTürk'ten istifa eden Veyis Ateş ile firari Sezgin Baran Korkmaz arasındaki konuşmanın kısa bir ses kaydı paylaşıldı. 

s-453b7768dbb5e184ee4f3da7437403967c4d18
Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen 12 dakikalık konuşmanın, İsmail Saymaz'ın bugünkü yazısında bahsettiği kısmına ait ses kaydını yayımladı.

Kaydın ilerleyen bölümlerinde bir devlet büyüğünün adının geçtiği ve bu yüzden yayınlanmadığı da iddialar arasındaydı.

s-e1099a2a123a6a6dd5ac2f4f663d25545f1976

Şık'ın Twitter paylaşımı

s-7bde93d569c548c7c7e9182b9fbfff77fb53dc
İsmail Saymaz, Sözcü gazetesindeki köşesinde ilgili kısmı şöyle vermişti:"Korkmaz, 7 Ocak'ta yapıldığını söylediği 9 dakika 26 saniyelik kaydın 2 dakikalık kısmını dinletti. Ateş araba içerisinde konuşuyor. Yol ve araç sesi konuşma seslerine karışıyor.Ateş, şöyle diyor: 'Şu an can yanın yaralı, kızgınsın, öfkelisin, dünyaya ateşe verirsin. Bu tarafın hassasiyet duyduğu şeyi sana iletmek istiyorum.'Ateş, kimi lobi ve kliklerden söz ediyor. Kendini hakem olarak tanıtıyor. Korkmaz, 'Masaya sen otur benim yerime?' diye öneriyor. Ateş 'Nasıl istersen' diyor ve şöyle devam ediyor:'Senle ilgili beklenti ve istedikleri ses çıkarmadan bir süre beklemen. ‘Samimiyetini göstersin, gerekeni yaparız (diyorlar).' Korkmaz, 'Samimiyetimizi nasıl göstereceğim abi?' diye soruyor. Ateş, 'Söz ettiğim meblağı istiyorlar' diyor. Korkmaz, '10 milyon Euro'yu verdiğim zaman…' diye konuşuyor. Hızlı konuştuğu için 'Milyon' ifadesini yutuyor."

Detaylar

İsmail Saymaz, Veyis Ateş Yayınını Yazdı: 'Ben İkna Olmadım' -

İşte o ses kaydı

İşte o ses kaydı İşte o ses kaydı 60cef487c50d2a9725dcdeaa.jpg

İki gün önceki yayında Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istemediğini savunan Ateş, bahsi geçen telefon kaydının da gerçek olmadığını öne sürmüştü. İsmail Saymaz ise kaydı dinlediğini söylemişti.

Veyis Ateş, Canlı Yayında Hakkındaki İddiaları Yanıtladı: '10 Milyon Euro İstemedim' - Sezgin Baran Korkmaz, ABD'nin Talebiyle Avusturya’da Tutuklandı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER