Yatırım Uzmanı Timothy Ash Türkiye'de Yaşananlara İnanamadı: 'Sapkın Bir Ekonomi Deneyi'

"Sapkın bir ekonomi deneyine tanıklık ediyoruz" Ash, müşterilerine gönderdiği bir notta 'TL'nin olduğu nokta çılgınca ama bu, Türkiye'nin şu an uyguladığı çılgınca para politikası ortamının bir yansıması' dedi.

Yatırım Uzmanı Timothy Ash Türkiye'de Yaşananlara İnanamadı: 'Sapkın Bir Ekonomi Deneyi'
s-802976ad9740b1f52be3fc63053b03c85a68a6

"Sapkın bir ekonomi deneyine tanıklık ediyoruz"

Ash, müşterilerine gönderdiği bir notta 'TL'nin olduğu nokta çılgınca ama bu, Türkiye'nin şu an uyguladığı çılgınca para politikası ortamının bir yansıması' dedi. Ash, 'Merkez Bankası'nın fiilen hiçbir para politikası uygulamadığı zaman ne olduğuna dair sapkın bir ekonomi deneyine tanıklık ediyoruz. Erdoğan, Türkiye Merkez Bankası'nın faiz artırımı becerisini elinden aldı' ifadelerini kullandı.

"Anlamadığım şey, niçin yine döviz satarak müdahale etmedikler"

Twitter hesabından da Türkiye ekonomisine dair bir dizi paylaşım yapan yatırım uzmanı Ash, Merkez Bankası'nın niçin müdahale etmediğini şu sözlerle sorguladı: 'Anlamadığım şey, niçin yine döviz satarak müdahale etmedikleri. -Bu yöntemin sorunu nihai olarak çözmeyip Merkez Bankası'nı sadece negatif faiz oranı bölgesine daha derin şekilde ittiğini bilsem de- Eğer faiz artırmak istemiyorlarsa, TL'ye istikrar kazandırmak için en azından bir miktar dövizi kullanabilirler.'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER