kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Yeni Düzenleme ile TSK'nın Silah ve Araçları MİT ve Emniyet Tarafından Kullanılabilecek

TSK, MİT ve Emniyet Taşınır Mal Yönetmeliği’nde değişiklik yapıldı.

Yeni Düzenleme ile TSK'nın Silah ve Araçları MİT ve Emniyet Tarafından Kullanılabilecek

TSK, MİT ve Emniyet Taşınır Mal Yönetmeliği’nde değişiklik yapıldı. Değişikliğe göre “terör ve toplumsal olaylar”da TSK’ye ait silah ve taşıtlar, bakan onayıyla Emniyet ve MİT’e devredilebilecek.

s-4aa35c092b1e03efd144ce2e8414f519668667
Boğaziçi Üniversitesi’ndeki rektör atamasına ilişkin yaşanan protestolarda polisin müdahalesi üzerindeki tartışmalar sürerken, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Taşınır Mal Yönetmeliği’nde tartışmalara sebep olacak bir değişiklik yapıldı.

TSK, Emniyet ve MİT, taşınır mallarını herhangi bir şarta bağlı olmadan birbirine devredebilecek

s-9d62ff495b0e2342345d12fada3c0939787c40
Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan “Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli İstihbarat Teşkilatı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Taşınır Mal Yönetmeliği” adlı değişiklikle “milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu güvenliğini ciddi şekilde tehdit eden terör, toplumsal olaylar ve şiddet hareketlerinin meydana gelmesi durumunda” TSK, Emniyet ve MİT, taşınır mallarını herhangi bir şarta bağlı olmadan birbirine devredebilecek.

TSK'ya ait silah ve araçların, MİT ve Emniyet'e devrinin önü açıldı

s-480d54fb86d468e02305e4b593dd8b9f84ddf7
Böylece TSK’ye ait silah ve taşıtların “terör, toplumsal olaylar ve şiddet hareketleri” gerekçesiyle Milli Savunma Bakanı’nın onayıyla Emniyet ve MİT’e devredilebilmesinin önü açıldı. Ayrıca yönetmelikteki “Taşınır mal işlem belgesi düzenlenmeyecek mallar” maddesine “Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nca uluslararası anlaşmalara dayanılarak dost veya müttefik ülkelere ve bu ülkelerde bulunan kamu veya özel nitelikli kurum ve kuruluşlara mal ve hizmetin yardım olarak verilmesi maksadıyla tedarik edilecek taşınırlar” bendi eklendi. Böylece uluslararası anlaşmalara dayanılarak “dost ve müttefik” ülkelere taşınır mal işlem belgesi olmaksızın taşınır malların sevkıyatı yapılabilecek.

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Türkiye Bu Cinayeti Konuşuyordu! Aleyna Çakır'ın Ölüm Nedeni Belli Oldu... - Kaset Kumpası Davası: Baykal'ın Evine Kamera Yerleştirmeden Önce 2 Yıl Dinlemişler - Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarında Yüz Yüze Eğitim 15 Ocak'ta Başlıyor
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER