Yeterli İmza Toplayamadığı İçin Baro Kuramayan Selman Öğüt'ten Tepki: 'Bu Bize Ayıp Olarak Yeter'

AKP'nin yasalaştırdığı 'çoklu baro' düzenlemesinin ardından 'yandaş baro' kurmak için yeterli imzaya ulaşılmamasına Selman Öğüt'ten tepki geldi.

Yeterli İmza Toplayamadığı İçin Baro Kuramayan Selman Öğüt'ten Tepki: 'Bu Bize Ayıp Olarak Yeter'

AKP'nin yasalaştırdığı 'çoklu baro' düzenlemesinin ardından 'yandaş baro' kurmak için yeterli imzaya ulaşılmamasına Selman Öğüt'ten tepki geldi. Öğüt, Twitter'da yaptığı paylaşımda 'Bu bize ayıp olarak yeter' ifadesini kullandı. 

s-bad15dc572877247895e6c550151b8d11c65b3
AKP'nin baroları bölmek için yasalaştırdığı “çoklu baro” düzenlemesinin ardından İstanbul'da yeni baro kurmak isteyen yandaş hukukçular, yasanın gerektirdiği sayıda avukatın imzasına ulaşamadı. Yasa gereği en az 5 bin avukatın kayıtlı olduğu ilde 2 bin avukatın imzasıyla yapılacak başvuru sonucunda yeni bir baro kurulabiliyor.

Ancak AKP'ye yakın avukatların 2 bin imzayı toplayamadığı Salman Öğüt’ün tepkisiyle ortaya çıktı.

s-7bffddc0fa6d968ed554142b0cc64533d847de
Pelikan’ grubunun önde gelen isimlerinden olduğu ileri sürülen Selman Öğüt Twitter’dan yaptığı paylaşımda Cavit Tatlı’yı da hedef alarak, “Cavit Tatlı ismi ise ayrı bir garabet!” dedi.

Selman Öğüt'ün paylaşımı ve açıklaması şöyle

İstanbul”da 50 bine yakın avukat var. Baro kuralım dedik, aylardır 2000 imza toplanamadı. Bu bize ayıp olarak yeter! Her şeyi Erdoğan’dan beklemek gibi bir hastalık var bizim cenahta. Parti ne yapar, 'STK’lar ne işe yarar? Soran yok! Cavit Tatlı ismi ise ayrı bir garabet!”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER