kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

YHT Faciasında Tanık Olarak Dinlenen TCDD Genel Müdürü Soruları Cevapsız Bıraktı

Ankara'da 13 Aralık 2018'de, 3'ü makinist 9 kişinin hayatını kaybettiği, 107 kişinin yaralandığı Yüksek Hızlı Tren (YHT) kazasına ilişkin 10 sanığın yargılanmasına devam edildi.Duruşmada tanık olarak dinlenen TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, kendisine sorulan sorulara,

YHT Faciasında Tanık Olarak Dinlenen TCDD Genel Müdürü Soruları Cevapsız Bıraktı

Ankara'da 13 Aralık 2018'de, 3'ü makinist 9 kişinin hayatını kaybettiği, 107 kişinin yaralandığı Yüksek Hızlı Tren (YHT) kazasına ilişkin 10 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, kendisine sorulan sorulara, “Cevap vermeyeceğim” ya da "Bu sorulara daha önce cevap vermiştim" karşılıklarını verdi. 

s-b521c27970609bd9da3091b4b7e0fd6029844e
Anadolu Ajansı'nın haberine göre Ankara 30. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar ve bazı mağdurların yanı sıra sanık ve müdahil avukatları katıldı.Sanık avukatlarının talebi üzerine önceki celse tanık olarak dinlenilmesine karar verilen TCDD Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Uygun, duruşmaya Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı.

"Cevap vermeyeceğim"

s-4db56f12742959773eda8ccf3ed92eb32d86d3
Kazanın meydana geldiği tarihte kimlerin çalıştığını hatırlamadığını söyleyen Uygun, sanık Emin Ercan Erbey'in avukatı Özay Arıkan'ın, "Hızlı tren projesi bitmeden yol neden işletmeye açıldı? Kazanın olduğu hatta gerekli risk analizleri yapıldı mı? Hatta mevzuatta belirtildiği kadar personel görevlendirildi mi, personele gerekli eğitimler verildi mi?" sorularına, "Cevap vermeyeceğim." karşılığını verdi.Uygun, bazı soruları da "Bu sorulara daha önce cevap vermiştim." şeklinde yanıtladı. Duruşmada hattın sinyalizasyon işlerini yapan firmada mühendis olarak çalışan Ahmet Emre Güven de tanık olarak beyanda bulundu.Kaza olduğunda hatta test çalışmalarının sürdüğünü, hattın işletme tasarrufunun TCDD'de olduğunu söyleyen Güven, bir soru üzerine, sinyalizasyon ekipmanları ve testleri tamamlanmış hatta kaza olasılığının çok düşük olduğunu belirtti.TCDD'de görevli Hasan Hüseyin Gülen'in de tanık olarak dinlenilmesinin ardından mahkeme, duruşmaya katılmayan diğer tanıkların bir sonraki celse hazır edilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Ne olmuştu?

s-5e4e8109175ab938eb7d6c99cb056fdd630ad1
Ankara'da 13 Aralık 2018'de meydana gelen ve 3'ü makinist 9 kişinin ölümü, 107 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kazanın ardından 10 şüpheli hakkında, "Birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma suçundan" 2 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Ankara'da Yüksek Hızlı Tren, Kılavuz Lokomotif ile Çarpıştı: '9 Vatandaşımız Hayatını Kaybetti' - İstanbul'daki Metro İstasyonlarına 'Bisiklet Park Alanları' Kuruluyor - Protesto İçin 'Canlı Yarasa' Yemek İsteyen Aktivist Gözaltına Alındı - Hilal Kaplan'ın Eşi Şikayet Etti: Erdoğan'ın Eski Metin Yazarı Aydın Ünal İfadeye Çağrıldı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER