Yine Bir Okul Servisi Olayı: 4 Yaşındaki Çocuk Araçta Unutuldu, Sokakta Ağlarken Bulundu

Bursa'da 4 yaşındaki S.K.

Yine Bir Okul Servisi Olayı: 4 Yaşındaki Çocuk Araçta Unutuldu, Sokakta Ağlarken Bulundu

Bursa'da 4 yaşındaki S.K. anaokuluna gitmek için bindirildiği servis minibüsünde unutuldu. Kapısı açık olan araçtan inerek kaybolan minik S.K., sokakta ağlarken polis tarafından bulundu.

s-9f1a0282795a04b69806fd6e63553a4b936345
4 yaşındaki S.K, önceki gün anaokuluna gitmesi için ailesi tarafından servis minibüsüne bindirildi. İddiaya göre, servisin içinde uyuyakalan çocuk anaokuluna gelindiğinde araçtan inmedi. Küçük çocuğun uyuduğunu fark etmeyen servis şoförü S.İ. ile servis görevlisi S.A, aracı bir sonraki servis hareketine kadar beklemek üzere bir sokağa park etti.

Araç havalansın diye kapısını açtı

s-0c7debcbdea324434359bf1f92596cd16204e5
Havalanması için minibüsün kapılarını açan şoför, servis aracının yanından uzaklaştı. Bir sre sonra uyanan S.K, araçtan inerek sokakta dolaşmaya başladı. Çocuğu gören polisler, ekip aracına bindirerek emniyete götürdü.

Anaokulları teker teker arandı

Anaokulları teker teker arandıAnaokulları teker teker arandı S.K.'nın sürekli ağlaması nedeniyle iletişime geçemeyen polisler, bölgedeki anaokullarını araştırdı. Bir anaokulunun öğrencisinin sabah okula gelmediğini tespit eden ekipler, küçük Selim’i okula götürerek kimliğini belirledi. Ardından ekipler okuldan ailenin iletişim bilgilerini alarak küçük çocuğu aileye teslim etti.

Aile servis şoförü ve görevlisinden şikayetçi olmadı

s-cd355d6afc73243157b5be000671afdee04b60
Olayın ardından Bursa Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, savcılık talimatı üzerine servis şoförü S.İ, servis görevlisi S.A. ve okulun kurucu üyesi A.A’nın ifadesini almak üzere emniyete götürdü. Emniyette ifadeleri alınan kişiler hakkında "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan adlî işlem başlatıldı. Öte yandan Selim K.’nin ailesinin servis şoförü ve görevlisinden şikayetçi olmadığı öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER