Zelenskiy lüks villasını Ruslara kiraladı

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Avrupa Birliği'nde (AB) tüm Rusya vatandaşların Schengen vizesi yasağı uygulanması tartışmalarının sürdüğü ağustos ayında, İtalya'nın Toskana bölgesinde bulunan sahil kasabası Forte dei Marmi'de bulunan villasını, oldukça mütevaz

Zelenskiy lüks villasını Ruslara kiraladı

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Avrupa Birliği'nde (AB) tüm Rusya vatandaşların Schengen vizesi yasağı uygulanması tartışmalarının sürdüğü ağustos ayında, İtalya'nın Toskana bölgesinde bulunan sahil kasabası Forte dei Marmi'de bulunan villasını, oldukça mütevazı bir ücret karşılığında bir Rus çifte kiraladı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da ikamet eden çift, villayı pazarlıkla 50 bin euro karşılığında bir ay boyunca kiraladı.

Zelenskiy, söz konusu mülkü aktörlük yaptığı zamanda 4 milyon euro'ya satın almıştı.

Çiftin kimliği açıklanmayan haberde, sosyal medya paylaşımlarının iki katlı, bir bahçe ve yüzme havuzu içeren villada ikamet ettiklerini kanıtladığı belirtildi.

Öte yandan Corriere Della Serra gazetesinin ulaştığı bir kaynak, kiracıların Rus olmadığını belirterek, mahremiyet gerekçesiyle haklarında daha fazla bilgi vermedi.

Kiracıların 'büyük olasılıkla Rus kökenli' olduğunu, fakat 'uzun zaman önce ikametgahlarını değiştirdiklerini ve muhtemelen İngiliz vatandaşı' olduklarını kaydetti.

Zelenskiy ve yakınlarının Toskana'daki villanın dışında yurt dışında fazlaca mülkü ve varlığı olduğu biliniyor.

Daha önce Organize Suç ve Yolsuzluk Raporlama Projesi (OCCRP), Zelenskiy'in vergi kaçırdığı ve deniz aşırı şirketleri olduğunu ortaya çıkarmıştı.

İsrail Başbakanı, Zelenskiy ile görüştü

 

Zelenskiy, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Başkanı Grossi ile görüştü

 

Zelenskiy: Ukrayna'daki savaştan bütün Rusya sorumlu

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER