Zeytinli Rock Festivali’ne yasak

Balıkesir Burhaniye'de 7.

Zeytinli Rock Festivali’ne yasak

Balıkesir Burhaniye'de 7. kez gerçekleşecek olan Zeytinli Rock Festivali'ne Burhaniye Kaymakamlığı izin vermedi. Organizasyon şirketine gönderilen resmi yazıda, daha önceki festivallerde yaşanan güvenlik ve asayiş sorununa dikkat çekildi.

Balıkesir Burhaniye’de 7. kez gerçekleşecek olan Zeytinli Rock Festivali’ne Burhaniye Kaymakamlığı izin vermedi.

KAYMAKAMLIK UYGUN GÖRMEDİ

Organizasyon şirketinin Burhaniye Kaymakamlığı’na 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde planlanan Zeytinli Rock Festivali için yaptığı başvuru uygun görülmedi. Kaymakamlığın organizasyon şirketine gönderdiği resmi yazıda şöyle denildi;

“Milyon Yapım Organizasyon Firması olarak 17-21 Ağustos tarihlerinde İlçemiz Ali Çetinkaya Mahallesi 2554. Caddesi No: 41 adresinde bulunan alanda düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Festivali talebiniz, daha önceki yıllarda yakın bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock festivalilerinde yaşanan güvenlik, asayiş, trafik, çevre sorunları, ortaya çıkan bu tür istenmeyen durumlar dolayısıyla vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikayet ve yakınmalar göz önüne alınarak; kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir.”

image small

SİYASİLERDEN TEPKİ

Konser iptalinin ardından siyasilerden art arda tepkiler geldi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce: Festivallerini yasakladığın, yaşam tarzlarına müdahale ettiğin ve geleceklerini kararttığın gençlerle birlikte, sandıkta göndereceğiz seni Erdoğan!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ: Kamu sağlığı ve güvenliği için konser yasaklayacağınıza 10 milyon sığınmacı ve kaçağın ülkemize girmesine izin vermeyin.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir: Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, yıllardır düzenlenen Zeytinli Rock Festivali, “kamu güvenliğini bozduğu ve toplumun huzurunu kaçırdığı” gerekçesiyle yasaklamış. Yıllardır hiçbir sorun olmayan festival bu yıl mı sorun oldu? Gençler bunun hesabını sizden soracak, merak etmeyin!

CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik: Asıl derdin gençlerle, gençlerin eğlenmesiyle olduğunu biliyoruz. Konserleri, bahar şenliklerini hatta mezuniyetleri yasaklayarak kültürel savaş açtığınız gençler, eğlence hakkını söke söke alacak. En büyük festivali de sizden kurtulduğumuz gün yapacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER