İninal Kart Nasıl Aktif Edilir?

Türkiye'de birçok vatandaş internetten ininal kart ile çevrimiçi olarak işlemlerini gerçekleştirmektedir. Peki, ininal kart nedir? İninal kart nasıl aktifleştirilir? Ayrıntılar haberimizde...

İninal Kart Nasıl Aktif Edilir?

Türkiye'de birçok vatandaş internetten ininal kart ile çevrimiçi olarak işlemlerini gerçekleştirmektedir. Peki, ininal kart nedir? İninal kart nasıl aktifleştirilir? Ayrıntılar haberimizde...

İninal kart, içerisine yüklenen bakiye kadar kullanım yapılan bir karttır. Bu kart ile intenetten alışveriş işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Ülkemiz de kullanılan Riot Game, Joygame ve Gameforge gibi pek çok oyun firmasından bu kart ile ödeme yapılabilmektedir.

İninal Kart Nasıl Alınır?

İninal kart almak oldukça kolay bir işlemdir. Bunun için ilk olarak İninal resmi sitesine girerek, ‘’nereden alırım’’ butonuna tıklanmalıdır. Bu kısımdan kartın dağıtım noktaları görülebilmektedir. İninal kartı, adresinize en yakın noktadan temin edebilirsiniz. PTT, Migros, TK Kırtasiye, D&R, Teknosa ve Vatan Bilgisayar gibi işletmelere başvurarak, 5 TL karşılığında inial kart alınabilir. Aynı zamanda bu kart online olarak da satılmaktadır. İninal kartı online olarak satışa sunan siteler şunlardır: N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, D&R intenet sitesi, Vatan Bilgisayar intenet sitesi ve Teknosa intenet sitesi.

İninal Kart Nasıl Aktifleştirilir?

İninal kartı yukarıda belirtilen noktalardan aldıktan sonra direkt olarak kullanılması mümkün değildir. Kartı kullanabilmek için öncelikle aktifleştirme işlemi yapılması gerekmektedir.

İninal kart aktifleştirme adımları şu şekildedir:

-İninal kartın aktivasyon işlemini yapmak için İninal’in resmi sitesine giriş yapılmalıdır.

-Siteye giriş yapıldıktan sonra ‘’yeni hesap aç’’ seçeneğine tıklanır.

-Ekrana gelen forma ad, soyad, e-posta, şifre, cep telefonu ve davet kodu girilmelidir.

-Cep telefonuna gelen SMS ile doğrulama işlemi yapılır. Ve işlem gerçekleştirildikten sonra ‘kart kişiselleştirme’ aşamasının ardından ininal kart aktif hale gelir. Kart aktif hale getirildikten sonra aynı resmi site üzerinden ‘online işlemlere giriş yap’ butonuna tıklanarak kartın yönetimi yapılabilir. Giriş işlemi gerçekleştirildikten sonra karta bakiye yükleyerek alışverişlerde kullanmak mümkündür.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2021, 23:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER