Elite Model Türkiye Yarışması Yarı Finali Büyük İlgi Gördü

Elite Model Türkiye Yarışması Yarı Finali Büyük İlgi Gördü

Bu yıl ilk kez düzenlenen Elite Model Türkiye Yarışması’nın yarı finali, 4 Temmuz 2024 Perşembe günü İstinye Wedding House'da büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Yarı final, moda ve güzellik dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla adeta bir moda şölenine dönüştü. 

Ana Sponsorlar ve Destekçiler

Yarışmanın ana sponsorları arasında Zenix, Şinasi Günaydın, Hermose, Oktay Seven, Stüdyo Fabrika, Gülafer Ataş ve Evos Angels Dergisi yer aldı. Bu sponsorların desteğiyle, yarışma büyük bir başarıyla organize edildi ve 200 model adayının podyumda yer almasıyla izleyicilerin büyük ilgisini çekti.

Sanat Direktörü ve Jüri Üyeleri

Organizasyonun sanat direktörlüğünü Asil Çağıl üstlendi. Moda ve basın sektörünün önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri, 25 kız ve 25 erkek yarışmacıyı seçerken oldukça zorlandı. Jüri koltuğunda; Elite Model Türkiye Kurucu Başkanı Aydın Güler, Hüseyin Güler, Evrim Yaşlak, Evren Yaşlak, Lütfü Sapmaz, Muammmer Kapucuoğlu, Mehtap Durmaz, Serpil Aymaz, İlker Uzunalan, Erkut Köse, Mustafa Gürsoy, Mevlüt Dede, Bilal Bestemur, Ahmet Sevim, Onur Tan, Canan Caf, Hatice Karataş, Serdar Sevinç, Ayla Kaymak, Gül Çakır, Betül Özçelik, Gül Çelen, Rıdvan Özçelik, Dr. Oğuzhan Akgül, Efe Erdinç Şentürk, Lucas Demirci, Cenk Kökan, Sevilay Öztürk, Selçuk Aktaş, Ahmet Kılınç, Furkan Varlı, Mehmet Durmaz, Sedef Selçuk, Sevgin Şenlier, Ferhan Göktaşlar, Ali Günaydın, Mesut Buyüksofuoğlu, Pınar Güve ve Metehan Cemil Varol yer aldı.

Yarı Finalden Notlar

Jüri üyeleri, birbirinden yetenekli ve güzel 200 model adayını değerlendirdi. Yarışmacılar, jüriyi etkilemek için en iyi performanslarını sergiledi ve bu süreçte birbirleriyle kıyasıya rekabet ettiler. Jüri üyeleri, adayların podyumda sergiledikleri özgüven, zarafet ve modellik yeteneklerini dikkate alarak 25 kız ve 25 erkek yarışmacıyı seçti.

Final Heyecanı

Yarışmanın finali, Eylül ayında gerçekleşecek. Finalde yarışacak olan 50 model adayı, moda dünyasının kapılarını aralamak ve Türkiye'nin yeni Elite Model'i olmak için kıyasıya yarışacak. Finalin büyük bir ilgiyle takip edilmesi bekleniyor ve moda dünyasında ses getirecek bir etkinlik olacağına şüphe yok.

Elite Model Türkiye Yarışması, sadece modellik kariyerine adım atmak isteyen genç yeteneklere fırsat sunmakla kalmıyor, aynı zamanda Türkiye'deki moda endüstrisine de büyük katkı sağlıyor. Organizasyonun başarısı ve yarattığı heyecan, gelecek yıllarda daha da büyüyeceğinin sinyallerini veriyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2024, 13:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lj
Lj - 2 hafta Önce

"Nefes" almaya hazırmısınız? Uzun ve yorucu geçen kış mevsiminin ardından, bütün bir yaz, derin bir "Nefes" almaya ne dersiniz? Serdar Ortaç, birbirinden güzel 16 yeni şarkı ile yaza merhaba demeye hazırlanıyor, Türkiye'nin en başarılı aranjörlerinin emek harcadığı ve kayıtları Londra dahil olmak üzere 5 ayrı stüdyoda gerçekleşen albüm, 500.000 dolarlık bütçesi ile, sezonun en pahalı albümü özelliğini de taşıyor.Albümde ayrıca, Belçika da yaşayan gururumuz, güzel şarkıcı Hadise'nin Serdar'la birlikte seslendirdiği, "Düşman" ve Türkiye’nin ilk bayan Rapçisi "Sultana"nın rap yaptığı "Ayrı Gitme" isimli şarkılar yer alıyor.Grafik tasarımı ve fotograf çekimlerini Nihat Odabaşı’nın gerçekleştirdiği albüm de, Raghav, Beyonce, J-Lo gibi ünlülerin çalıştığı ingiliz aranjör Mushtag Omar’ın bir şarkısıda bulunuyor.Emre Grafson müzik şirketi tarafından, ilk baskısı, 500.000 adet basılarak piyasaya çıkacak olan yapım, içinde bulunduğumuz korsanla mücadele mevsiminde bile, arşivlik şarkıları ile döneme damgasını vurmaya hazırlanıyor.


Bu güne kadar yaptığı çalışmalarla müzikseverlerin kalbinde taht kuran Hadise, 2 yıllık suskunluğunu “Aşk Kaç Beden Giyer?” adını verdiği albümüyle bozuyor.“Bu albümü hazırlarken özel ve profesyonel hayatımda değişiklikler yaşadım. Beni, müziğimi, müziğime olan saygımı, ruhumu, hayata bakış açımı çok doğru ve güzel bir şekilde etkileyen değişiklikler…” diyen Hadise, bu süreçte susmayı tercih ettiğini belirterek “Aşk Kaç Beden Giyer?”in özetini bir cümleyle yapıyor: “Konuşmadıklarım, yaşadıklarım, hepsi bu albümde…”Hadise’nin yeni albümünde Gülşen, Erdem Kınay, Alper Narman, Gökhan Şahin, Deniz Erten, Ender Gündüzlü, Ozan Doğulu, Ozan Çolakoğlu ve Street Fabulous imzası taşıyan eserler yer alıyor.Albümün ilk klibi sözü ve müziği Gülşen’e, aranjesi ise Ozan Çolakoğlu’na ait olan “Superman” isimli şarkıya Nihat Odabaşı’nın yönetmenliğinde çekildi.

-02:57
TvFazlası


ALBÜMLER
Gülben Ergen
Gülben Ergen
Seyhan Müzik
01.01.2011
Hayat bi gün sadece kendi için yaşayamayacağını gösterir insana…

Sözlerini, sevgisini, ışığını paylaşması gerektiğini öğretir...

Bu şarkılarda benim yüreğimde ses bulup size akan umutlarım, yok olup gideceğini bildiğim hüzünlerim, bi o kadar da sevinçlerim var.

Gülben Ergen

Gülben Ergen’in on şarkıdan oluşan ve 1,5 yılda hazırlanan “Hayat Bi gün” isimli onuncu stüdyo albümü, raflarda yerini aldı.

Unutulmaz, geniş kitlelere mal olmuş, sayısız hit şarkının sahibi Gülben Ergen, müzikal çizgisinin dışına taşmadan hazırladığı yeni albümünde umutlarını, hüzünlerini ve sevinçlerini dinleyicisi ile paylaşıyor.

Taşkın Sabah’ın müzik direktörlüğünde hazırlanan albümde Fettah Can, Ersay Üner, Eflatun, Serdar Ortaç, Mustafa Sandal gibi değerli söz yazarı ve bestecilerin eserleri bulunuyor.

Hayranlarının merakla beklediği bu albümde, Gülben Ergen’in Mustafa Sandal ile düet yaptığı, “Şıkır Şıkır” da yer alıyor.

Albümün ilk video klibi, söz ve müziği Sedar Ortaç’a ait olan “Yarı Çıplak” şarkısına Nihat Odabaşı yönetmenliğinde çekildi.1.Masal Olalım

2.Vıdı Vıdı

3.Massuzcuktan

4.Şıkır Şıkır – feat. Mustafa S
ATİYE’DEN HAYRANLARINA “ABRAKADABRA” SÜRPRİZİ!Türk pop müziğinin en genç ve başarılı isimlerinden Atiye, yaz bitmeden hayranlarına yepyeni bir single sürprizi yaptı.Sözleri Murat Güneş, bestesi Atiye, düzenlemesi ise Volga Tamöz imzası taşıyan “Abrakadabra” ile bu yazın en dinamik şarkılarından birine imzasını atan Atiye, şarkının kayıtlarında da perküsyon çalarak müzisyen kimliğini de gözler önüne serdi. Atiye’ye ritmik vokalde ve perküsyonda Erol Sebebçi eşlik etti.Murad Küçük yönetmenliğinde, Tuzla’da boş bir antrepoda çekilen iddialı klibiyle çok yakında ekranlara da bomba gibi düşecek olan Atiye, baş dansçılarından Nelli Tews tarafından hazırlanan dans koreografisi ve yepyeni imajıyla yine çok konuşulacak.Tüm radyolar aracılığıyla dinleyicilerle buluşan “Abrakadabra” 27 Kasım’da Sony Music etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alacak.

Vikipedi

Ara
Uzun Yol Şarkıları
Dil
İzle
Değiştir
Uzun Yol Şarkıları, Gülben Ergen'in 3 Nisan 2009'da yayınlanan akustik tarzda yedinci stüdyo albümü. Albümün ismini ise Ergen'in hayranları belirledi.[kaynak belirtilmeli] "Uzun Yol Şarkıları", "İçimden Geldiği Gibi", "İçimdeki Sesler", "Gülben Ergen Akustik" başlıklarını Facebook’taki sayfasında oylamaya açan sanatçı; hayranlarının açık ara beğendiği "Uzun Yol Şarkıları"nı albümünün ismi yaptı.
Uzun Yol Şarkıları

Gülben Ergen stüdyo albümü
Yayımlanma
3 Nisan 2009
Tarz
Pop müzik
Süre
39:00
Şirket
Seyhan Müzik
Yapımcı
Bülent Seyhan
Gülben Ergen kronolojisi
Aşk Hiç Bitmez
(2008) Uzun Yol Şarkıları
(2009) Hayat Bi Gün
(2011)
Uzun Yol Şarkıları albümüne çekilmiş video klipler
"Giden Günlerim Oldu"
Yayımlanma: 27 Mart 2009
"Çilekli"
Yayımlanma: 14 Kasım 2009
"Üzgünüm"
Yayımlanma: 1 Mart 2010
"Bir Şans Daha"
Yayımlanma: 15 Temmuz 2010
Taşkın Sabah'ın yönetmenliğini ve aranjörlüğünü üstlendiği, Mazhar Alanson'dan "Tam Ortasındayım", Bülent Ortaçgil'den "Bu Su Hiç Durmaz", Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı TV programından tanınan Oğuzhan Koç’tan "Giden Günlerim Oldu", Fettah Can’dan "Üzgünüm", "Söz" ve "Eskiden Olsa", Gökhan Şahin’den "Kördüğüm" ve son olarak Pınar Çubukçu’dan "Çilekli" ve "Bir Şans Daha" adlı şarkıların yer aldığı albüm, tam bir uzun yol albümü oldu.
Gülben Ergen, albümünün tanıtım konseri için 8-9 Nisan’da BKM’de sevenleriyle buluştu!. Konser Durance firması tarafından hazırlanan yüzlerce tarçın ve sandal ağacından üretilen kokulu tütsüler ve özel tasarım mumlar eşliğinde yapıldı. Mudo’nun muhteşem dekoruyla BKM Sahnesinde çok değişik bir ambiyansta gerçekleşen konserin diğer bir sürprizi Gülben Ergen-Mazhar Alanson düeti. Mazhar Alanson’dan yeni albümü için aldığı "Tam Ortasındayım" şarkısını sanatçıyla birlikte söyleyen Gülben Ergen, dinleyicilerini şaşırtmaya devam etti.
Albümün iddialı slov şarkılarından biri olan Kördüğüm, Atv'de yayınlanan Canım Ailem dizisinin 19. bölümün sonlarında ilk kez müzikseverler ile buluştu. "Bu Su Hiç Durmaz" şarkısı ise albüm çıkmadan 1 hafta önce radyolarda çalınmaya başlandı. Albümün ilk klip çalışması olarak Oğuzhan Koç ile düet yaptığı "Giden Günlerim Oldu" şarkısı seçildi. Şarkı kısa sürede tüm Türkiye'de büyük yankı uyandırdı. 8 hafta üst üste Billboard Türkçe Top 20 Listesinde 1 numarada yer aldı. Ayrıca şarkı, Avrupa'nın da en çok dinlenen şarkıları arasında yer alarak büyük başarı gösterdi. Şarkı, Euro Airplay Top 100 Listesi'nde 81. sıraya kadar yükselirken, Rusya listelerinde 58. sıraya kadar çıktı.[kaynak belirtilmeli]
Şarkı listesi
değiştir
"Üzgünüm" (Söz-Müzik: Fettah Can) - 03:29
"Bu Su Hiç Durmaz" (Söz-Müzik: Bülent Ortaçgil) - 03:37
"Çilekli" (Söz-Müzik: Pınar Çubukçu ) - 04:36
"Giden Günlerim Oldu" (Söz-Müzik: Oğuzhan Koç ) - 04:35
"Eskiden Olsa" (Söz-Müzik: Fettah Can) - 03:16
"Söz" (Söz: Cansu Kurtçu Müzik: Cansu Kurtçu / Fettah Can) - 04:06
"Tam Ortasındayım" (Söz-Müzik: Mazhar Alanson ) - 02:44
"Kördüğüm" (Söz: Gökhan Şahin Müzik: Ulaş Onal) - 05:18
"Bir Şans Daha" (Söz: Pınar Çubukçu Müzik: Pınar Çubukçu / Ulaş Onal ) - 04:12
"Çilekli (Versiyon 2)" (Söz-Müzik: Pınar Çubukçu ) - 03:33
Son düzenleme 10 Mart 2023, 14.33 tarihinde yapıldı
Vikipedi
Aksi belirtilmedikçe içeriğin kullanımı CC BY-SA 4.0 lisansı kapsamında uygundur.
Gizlilik politikası Kullanım Şartları MasaüstüLara’dan yeni albüm “Yolla”

11 Kasım 2010 Yeni Albüm 245 Görüntüleme

Lara’nın “Işık”, “Adam Gibi Adam” ve “Yadigar”dan sonraki 4. stüdyo çalışması, Ozan Video etiketiyle Kasım ayında müzikseverlerin beğenisine sunuluyor. Dans yeteneğini vokal performansı ile birleştirerek, kendi yarattığı stilin tartışılmasız tek ismi olan Lara, bu yıl yeniden müzik kariyerinde yeni bir sayfa açıyor.

3 şarkıdan oluşan maxi single’da yer alan şarkılarda Aşkın Tuna, Lara, Ümit Kuzer, Erhan Bayrak, Yıldıray Gürgen ve Murat Güneş gibi müzisyenlerin imzası bulunuyor. Ünlü balaban sanatçısı Alihan Samedov’un eşlik ettiği projenin oluşum süreci 1 yıl sürdü.

İsa Kotan’ın prodüktör, Lara’nında süpervizör olduğu çalışmasında, müzikal direktörlüğü Lara ve Erhan Bayrak birlikte yaptılar. Kayıt ve mix aşamasını Yıldıray Gürgen, Martin Cru Spencer, Orkun Üstündağ ve Özer Yener’in üstlendiği çalışma, gerek soundu gerekse sözleri açısından Lara’nın kariyeri açısından en olgun çalışması.

Yolla’nın ilk video klibi, sözleri Aşkın Tuna’ya müziği Lara’ya ait maxi single ile aynı adı taşıyan şarkıya, Tamer Aydoğdu yönetmenliğinde 40 kişilik bir ekibin 18 saat süren çalışması sonucunda çekildi.

EtiketlerLara
Gülben Ergen “Hayat Bi Gün”

22 Ağustos 2011 Yeni Albüm 309 Görüntüleme

Her albümüyle büyük başarılara imza atan Gülben Ergen, on şarkıdan oluşan heyecan verici bir müzik çalışmasına imza attı. 1,5 yılda hazırlanan “Hayat Bi gün” isimli 10. stüdyo albümü Seyhan Müzik etiketiyle raflarda yerini alıyor. Unutulmaz, geniş kitlelere mal olmuş, sayısız hit şarkının sahibi Gülben Ergen, müzikal çizgisinin dışına taşmadan hazırladığı yeni albümünde umutlarını, hüzünlerini ve sevinçlerini dinleyicisi ile paylaşıyor.

Taşkın Sabah’ın müzik direktörlüğünde hazırlanan albümde Fettah Can, Ersay Üner, Eflatun, Serdar Ortaç, Mustafa Sandal gibi değerli söz yazarı ve bestecilerin eserleri bulunurken, miks ve masteringini Tarık Ceran yaptı.

Hayranlarının merakla beklediği bu albümde, Gülben Ergen’in Mustafa Sandal ile düet yaptığı, dijital platformlarda ve Ttnet’te 3 milyondan fazla tıklanarak indirilen ve dinlenilen 2010 yazının hiti “Şıkır Şıkır” da yer alıyor.

Albümün ilk video klibi, söz ve müziği Sedar Ortaç’a ait olan “Yarı Çıplak” şarkısına Nihat Odabaşı yönetmenliğinde çekildi.

“Hayat bi gün sadece kendi için yaşayamayacağını gösterir insana… Sözlerini, sevgisini, ışığını paylaşması gerektiğini öğretir… Bu şarkılarda benim yüreğimde ses bulup size akan umutlarım, yok olup gideceğini bildiğim hüzünlerim, bi o kadar da sevinçlerim var.”

EtiketlerGülben Ergen Seyhan Müzik
Gülben Ergen & Mustafa Sandal “Şıkır Şıkır”

6 Haziran 2011 Yeni Single 323 Görüntüleme

Gülben Ergen, uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni albümü öncesinde “Şıkır Şıkır” adlı single çalışmasında Mustafa Sandal ile düet yaptı. Sözlerini Mustafa Sandal’ın yazdığı, bestesini Mısır asıllı Amr Mostafa Mohammed’in yaptığı “Şıkır Şıkır” adlı şarkıyı Gülben Ergen ile Mustafa Sandal birlikte yorumladı.

Single albümün müzik yönetmenliğini Taşkın Sabah üstlenirken Miks ve masteringini ise Tarık Ceran yaptı. Şarkısının klip yönetmenliğini de Nihat Odabaşı üstlendi.

Gülben Ergen “Aşk Hiç Bitmez”

27 Şubat 2008 Yeni Albüm 351 Görüntüleme

Gülben Ergen “Aşk Hiç Bitmez” adını verdiği yeni albümü ile müzik marketlerde yerini aldı. Yeni albümünün basın bülteninde kendisini “Popüler Müziğin en sevilen ismi” olarak tanımlayan Gülben, yeni imajıyla da adından söz ettirmeye hazırlanıyor.

Albümde “Sürpriz”, “Aşk Hiç Bitmez”, “Yonca Bahçesi”, “Güçlü Kadın”, “Masum”, “Ya Ölümsün Ya Düğün”, “Bay Doğru”, “Masal”, “Milat” ve “Avrupa” isimli şarkılar yer alıyor.

Gülben Ergen, yeni albümünde ilk kez iki şarkıya söz yazarı olarak imzasını atıyor. Albümün iddialı şarkılarından “Güçlü Kadın”ın sözlerini Fettah Can, Gökhan Şahin ve Cansu Kurtçu ile birlikte yazan Ergen, “Sürpriz” isimli şarkısında da Pınar Andı ile birlikte çalışmış.

İki şarkıda söz yazarı olarak imzası bulunan Ergen’e minik Deniz Ünel çocukluk sesini canlandırarak sürpriz yaparken Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın çocuk korosu da vokal yapıyor. Sosyal sorumluluk projelerinin içinde sık sık yer alarak duyarlılığını ortaya koyan Ergen’in isteği üzerine TEGV Çocuk Korosu, “Yonca Bahçesi” adlı şarkı için stüdyoya girdi.

EtiketlerCansu Kurtcu Fettah Can

Vikipedi

Ara
İki Deli
2015 çıkışlı Hande Yener derleme albümü
Dil
İzle
Değiştir
İki Deli, Türk şarkıcı Hande Yener'in dördüncü derleme albümü. 4 Aralık 2015'te Poll Production tarafından yayımlandı. Yener'in Mükemmel (2014) albümündeki bazı şarkıları, Volga Tamöz'ün No. 2 (2015) albümünde yer alan "Sebastian" şarkısını, "Kışkışşş" single'ını ve Serdar Ortaç eşliğinde seslendirilen "İki Deli" şarkısını içerir.
İki Deli

Hande Yener derleme albümü
Yayımlanma
4 Aralık 2015
Tarz
Pop
Süre
52:33
Şirket
Poll
Hande Yener kronolojisi
Mükemmel
(2014) İki Deli
(2015) Hepsi Hit Vol. 1
(2016)
Şarkı listesi
değiştir
No. Başlık Söz yazar(ları)ı Besteci(ler) Süre
1. "İki Deli" (feat. Serdar Ortaç) Mert Ekren Ekren 4:10
2. "Kışkışşş" Berksan Berksan 2:37
3. "Sebastian" (feat. Volga Tamöz) Ersay Üner Üner 2:53
4. "Ya Ya Ya Ya" Berksan Berksan 2:56
5. "İki Deli" (Çağın Kulaçoğlu Radio Edit) Ekren Ekren 4:10
6. "Bileti Kes" Altan Çetin Çetin 3:15
7. "Sokak Kedisi" Çetin Çetin 3:30
8. "O Kadın Gitti" Hande Yener Berksan 3:45
9. "İki Deli" (Çağın Kulaçoğlu Extendet Mix) Ekren Ekren 5:09
10. "Kaybol" Çetin Çetin 3:40
11. "Karar Ver" Berksan Volga Tamöz 4:08
12. "Tebdil-i Aşk" Çetin Çetin 4:11
13. "Yangın" Berksan Berksan 4:02
14. "İki Deli" (Nurettin Çolak, Levent Lodos Remix) Ekren Ekren 4:07
Toplam süre:
52:33
Yayımlanma tarihleri
değiştir
Ülke Tarih Format(lar) Şirket
Türkiye 4 Aralık 2015[1][2] CD · Dijital indirme Poll Production
Dünya geneli Dijital indirme
Kaynakça
değiştir
^ "Hande Yener / İki Deli - Ft. Serdar Ortaç". Esenshop. 4 Aralık 2015. 18 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Aralık 2015.
^ "İki Deli by Hande Yener". iTunes Store. 4 Aralık 2015. 27 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Aralık 2015.
Dış bağlantılar
değiştir
Hande Yener resmî sitesi 5 Aralık 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
Son düzenleme 19 Haziran 2024, 10.47 tarihinde yapıldı
Vikipedi
Aksi belirtilmedikçe içeriğin kullanımı CC BY-SA 4.0 lisansı kapsamında uygundur.
Gizlilik politikası Kullanım Şartları Masaüstü
ALBÜMLER
Gülben Ergen
Gülben Ergen
Seyhan Müzik
01.01.2009
Uzun süredir sessizliğini koruyan Gülben Ergen yeni albümü “Uzun Yol Şarkıları” adlı albümünü ilk kez bir konser ile dinleyicileriyle paylaşacak. Yeni albümünü tamamen akustik ve canlı performanslarıyla sevenlerine söyleyecek olan Ergen, bu büyük buluşmada dinleyicilerine birbirinden hoş sürprizler de hazırladı. Gülben Ergen büyük bir heyecanla hazırladığı konserinde yeni albümün yanısıra dinleyicilerine çok sevilen hit parçalarından da okuyacak.

Müzik severlerin arşivine koymak isteyeceği çok sağlam bir repertuarla albümünü hazırlayan Gülben Ergen “Bu albüm müzikal kariyerimin dönüm noktası olacak” diyor.

Taşkın Sabah’ın yönetmenliğini ve aranjörlüğünü üstlendiği yeni albümde iki dev müzisyen Bülent Ortaçgil ve Mazhar Alanson’dan şarkılar bulunuyor. Mazhar Alanson’un “Tam Ortasındayım”, Bülent Ortaçgil’in “Bu Su Hiç Durmaz”, Oğuzhan Koç’un “Giden Günlerim Oldu”, Fettah Can’ın “Üzgünüm”, “Söz” ve “Eskiden Olsa”, Gökhan Şahin’in slow parçası “Kördüğüm”, son olarak da Pınar Çubukçu’nun “Çilekli” ve “Bir Şans Daha” adlı bestelerinin yer aldığı albüm tam bir uzun yol albümü oldu.1.Üzgünüm

2.Bu Su Hiç Durmaz
Doğa, kendi bestelerinden oluşan ilk albümü ve güçlü sesiyle Türk Pop Müziği'ne yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. 10 tanesi Doğa'ya, 2 tanesi ise Özgür Yedievli'ye ait 12 şarkılık albümün repertuar çalışması 3 yıl sürdü. Doğa, bu süre zarfında 100'ün üzerinde şarkı yazdı. Albümün müzik direktörlüğünü Özgür Yedievli üstlendi, albümdeki 10 şarkı da Yedievli'nin arenjeleriyle süslendi. Kıvanch K ise bir şarkıda düzenleme ve bir diğerinde de remix ile katkıda bulundu. Albümün kayıtları Viyana, Kahire ve İstanbul'da yapıldı. Mixler İstanbul İmaj Stüdyolarında Ulaş Ağce tarafından ve Erekli Tunç’da Özgür Yedievli tarafından tamamlandı. Mastering ise Londra Metropolis Stüdyolarında Stuart Hawkes tarafından yapıldı.
ldı. Fotoğraflarını Koray Erkaya'nın çektiği albümün geri vokallerinde Bilgen Alagözyaylası, Gökhan Tepe, Kader, İlhan Gül, Murat Yıldız, Serdem Coşkun, Yudum, İskender Ulus ve Şebnem Arslan yer aldı. Altı ay kadar süren kayıtlar sonrasında albüm için on iki parça kaydedildi.[20] Albümdeki parçaları yayınladıktan sonra 2 Mart 1997 tarihinde Bostancı Gösteri Merkezi'nde bir konseri düzenledi.[21]
Film ve Dizi
değiştir
Ana maddeler: Canısı (film) ve Canısı (dizi)
Albümün büyük başarısı yönetmenleri harekete geçirdi. Temel Gürsu'nun yönetmenliğini yapacağı televizyon filminde oynamayı kabul etti. Filmin adı Canısı oldu. İbrahim Erkal'a baş rolünde eşlik edecek isim ise Emine Ün oldu. Gold Film yapımcılığında ekranlara getirilecek filmin konusunda bir yolcu motorunda kaptanlık yapan İbrahim, Mine ile sözlüdür. Oysa annesi kızının zengin biriyle evlenip hayatlarının kurtulmasını amaçlamaktadır. Varlıklı bir ailenin oğlu olan Serdar tarafından tecavüze uğrayınca Mine sözlüsünden ayrılır. İbrahim de kaset yapıp ünlü bir şarkıcı olur. 21 Haziran 1997 tarihinde ekranlara gelen film reyting rekorları kırdı ve günün birincisi çıktı.[22] Bu büyük başarının ardından filmin dizisi çekilmeye karar verildi. 1997'nin yaz aylarının sonunda dizi ekranlara geldi ve yine reyting rekorları kırmaya başladı. Dizi yirmi yedi bölüm sürdü ve finali de büyük reyting aldı.
Sözler ve müzik
değiştir
İbrahim Erkal, 1984 yılında yayınladığı Sarhoş Baki albümü haricindeki albümlerin hepsinde anonim eserlerin dışında kendi söz ve bestesini kullanmıştır. Beşinci stüdyo albümü olan Gönlünüze Talibim için on iki parça kaydetti. On bir parçanın söz ve müziği kendisine aitti. Bu albümünde diğer albümlerinin dışına çıkarak ilk kez başka bir sanatçıdan söz ve beste aldı. Albümün son parçası olan "Er Meydanı" adlı eserin söz ve müziği Serdem Coşkun'a aittir. On iki parça yer alan albümdeki altı eser hareketli iken diğer altı eser ise slow olarak kaydedildi. "Unutmayacağım", "Canısı" ve "Yalnızım" adlı slow parçalar albümden yayınlanlandı ve hit olmayı başardı. Albümden hareketli olarak yayınlanan tek hareketli parça "Erzurum'a Gel" adlı halk müziği tarzındaki parça olmuştur. Albümden "Adam Gibi", "Ben de İsterem", "A Bebeğim" ve "Yollar" gibi parçalar yayınlanmamasına rağmen ön plana çıkmayı başardı. 1996 yılının en başarılı parçalarında ilk sıraya yerleşen "Canısı" fantezi müziğinin klasik eserleri arasına girdi. O dönem parçanın adıyla ilgili sorunlar çıktı. Türk Dil Kurumu, Türkçe'de Canısı diye bir kelimenin olmadığını söylemişti ve parça davalık olmuştu. İlerleyen aylarda açılan dava son buldu.
Video klip
değiştir
Albümden ilk olarak albümle aynı anda "Unutmayacağım" adlı parça yayınlandı. Bolu, Abant Gölü'nde çekilen klipte İbrahim Erkal'a bir modelde eşlik etti. Klibin bazı sahneleri siyah-beyaz olarak çekildi.[23] 2 Ağustos 1996 tarihinde albümün satışlarının patlama yapmasına sebep olan "Canısı" adlı parça yayınlandı. Albümden yayınlanan ilk klipteki gibi bu parçanın video klibinde de İbrahim Erkal'a bir manken eşlik etti. Ayrıca ilk klip gibi bazı sahneler siyah-beyaz olarak çekildi.[24]
1996 yılının son aylarında Erzurum'da düzenlenen Kibariye, Kader, Bülent Serttaş ve Yudum gibi sanatçılarında aralarında yer aldığı konser turnesi sırasında "Erzurum'a Gel" adlı parçaya klip çekildi. Turneye katılan sanatçılarında yer aldığı klip Erzurum'un tarihi yerlerinde ve Palandöken'de çekildi.[25] Albümden son olarak 10 Mart 1997 tarihinde "Yalnızım" adlı parça yayınlandı. Albümde diğer yayınlanan parçalar gibi bu parçada ön plana çıkarak hit olmayı başardı. Önceki video kliplerindeki sahnelerinde kullanıldığı klipte İbrahim Erkal'a Emine Ün'de eşlik etti.[26] Albümde yer alan bazı parçalara 1997-1998 tarihleri arasında Show TV'de yayınlanan Canısı adlı dizide kısa klipler çekti.[27]
Parça listesi
değiştir
No. Başlık
almadı.
Ödüller
değiştir
Yıl Ödül Kategori Sonuç
1997 Kral TV Video Müzik Ödülleri Arabesk-Fantazi En İyi Erkek Kazandı
En İyi Şarkı Sözü (Canısı) Kazandı
Yılın Şarkısı (Canısı) Adaylık
En İyi Beste (Canısı) Adaylık
1997 25. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Arabesk-Fantezi Erkek Solist Kazandı
Yapım görevlileri
değiştir
Vokal – İbrahim Erkal (Tüm Parçalar)
Ud, Akustik, elektro ve klasik gitar – Erdinç Şenyaylar
Aranjör, klavye – Tarık Ağans

Lj
Lj - 2 hafta Önce

GüneşTürk pop müziğinin güçlü ve önemli yorumcularından LARA’nın “IŞIK”, “ADAM GİBİ ADAM” ve “YADİGAR”dan sonraki 4. stüdyo çalışması, Ozan Video etiketiyle Aralık ayında müzik severlerin beğenisine sunuluyor.Dans yeteneğini vokal performansı ile birleştirerek, kendi yarattığı stilin tartışılmasız tek ismi olan Lara, bu yıl yeniden müzik kariyerinde yeni bir sayfa açıyor.Dört şarkıdan oluşan maxisingle da yer alan şarkıların söz ve müziklerinde Aşkın Tuna, Murat Güneş Lara, ve Erhan Bayrak imzası var. Her biri Türkiye’nin tartışmasız müzik adamlarından olan Ümit Kuzer, Erhan Bayrak, Yıldıray Gürgen gibi isimlerde bu projede yerlerini aldılar. Ünlü balaban sanatçısı Alihan Samedov’un eşlik ettiği projenin oluşum süreci bir yıl sürdü.Lara’nın prodüktör, İsa Kotan’ında süpervizör olduğu single da, müzikal direktörlüğü Lara ve Erhan Bayrak birlikte yaptılar. Kayıt ve mix aşamasını Yıldıray Gürgen, Martin Cru Spencer, Orkun Üstündağ ve Özer Yener üstlendi. Bu single gerek sound gerekse sözler açısından Lara’nın kariyer yolunda attığı en güçlü adımlardan biri olacak.Müzik kanallarında yayınlanmaya başlanan ilk video klibin çekimleri TAMER AYDOĞDU yönetmenliğinde 16 mm. formatında single da ismini veren ‘’YOLLA’’ adlı parçaya çekildi. 18 saat süren çekimlerde yaklaşık 40 kişilik bir ekiple çalışıldı. Türkiye’nin en iyi ekibinin görev aldığı çekimlerde kuaför Erkan Kurtses, moda editörü Nil Uzun, makyöz Figen Tokmak, sanat yönetmeni Serkan Esen ve klip arkası fotoğraflarda Cengiz Dikbaş vardı. Akif Cahit Tiftik’in prodüksiyonu üstlendiği video klibin araba çekme planlarında low loader tekniği Türkiye’de ilk kez bu klipte kullanıldı.Bu sahnelerde yer alan araba ise Türkiye’de sadece bir adet klasik araba koleksiyoncusunun sahip olduğu 1967 model araç… Yağmur sahneleri için eksi 4 derecede 3 ton su kullanıldı ve çekimler için özel set sahnesi kuruldu.


Vikipedi

Ara
Adımı Kalbine Yaz
2010 tarihli Tarkan'ın sekizinci stüdyo albümü
Dil
İzle
Değiştir
Adımı Kalbine Yaz, Türk şarkıcı Tarkan'ın sekizinci stüdyo albümü. 28 Temmuz 2010'da Doğan Music Company ve Hitt Müzik tarafından yayımlandı. İlk başta yalnızca Türkiye'de piyasaya sürülerek çıktığı ilk hafta 225.000'den fazla satış yaptı. 2010 yılında dünyada kimsenin albüm satamadığı dönemde, birkaç gün içindeki hızlı satışlar yabancı basın tarafından fark edildi, Tarkan ın ilk satışlarını döneme göre çok yüksek olduğu haberleri yurtdışında yapıldı. Yabancı müzik satış listelerde en hızlı satan albümlerde 1 ay boyunca 1 numara kalmıştır.[1]
Adımı Kalbine Yaz

Tarkan stüdyo albümü
Yayımlanma
28 Temmuz 2010
Kaydedilme
Kasım 2009-Haziran 2010
Stüdyo
Db Müzik · MDM Studio
Tarz
Dans · pop
Süre
65:09
Şirket
DMC · Hitt
Tarkan kronolojisi
Metamorfoz
(2007) Adımı Kalbine Yaz
(2010) Ahde Vefa
(2016)
Adımı Kalbine Yaz albümünden çıkan single'lar
"Sevdanın Son Vuruşu"
Yayımlanma: 11 Mayıs 2010
Orta Doğu'da gördüğü ilgi üzerine albüm 2011 ocakta Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan, Lübnan, Mısır gibi ülkelerde yayınlandı.[2]
Albüm 17. Kral Müzik Ödülleri'nde Yılın En İyi Albümü ödülünü kazanırken, Sevdanın Son Vuruşu şarkısı da 5 ödül aldı.[3] Albüm 2010 yılı içerisinde 300.000 satışı geçen tek albüm olarak Türkiye'de 2010 yılının en çok satan albümüdür.[4]
Şarkı listesi
değiştir
No. Başlık Söz yazar(ları)ı Besteci(ler) Süre
1. "Sevdanın Son Vuruşu" Aysel Gürel Tarkan 5:07
2. "Acımayacak" Mithat Can Özer Mithat Can Özer 4:32
3. "İşim Olmaz" Yıldız Tilbe Yıldız Tilbe 4:13
4. "Kayıp" Günay Çoban Tarkan 4:58
5. "Öp" Sezen Aksu · Tarkan Ozan Çolakoğlu · Tarkan 3:47
6. "Adımı Kalbine Yaz" Tarkan Tarkan 5:12
7. "Sen Çoktan Gitmişsin" Sezen Aksu Ozan Çolakoğlu 4:26
8. "Usta-Çırak" Gülşah Tütüncü Gülşah Tütüncü 3:25
9. "Acımayacak" (Gürcell Club Mix) Mithat Can Özer Mithat Can Özer 4:58
10. "Adımı Kalbine Yaz" (Ozinga Club Mix) Tarkan Tarkan 4:21
11. "Sevdanın Son Vuruşu" (Suat Ateşdağlı Mix) Aysel Gürel Tarkan 5:20
12. "Öp" (Gürcell Club Mix) Sezen Aksu · Tarkan Ozan Çolakoğlu · Tarkan 5:07
13. "Sevdanın Son Vuruşu" (Kivanch K Mix) Aysel Gürel Tarkan 9:43
Toplam süre:
65:09
Yapım görevlileri
değiştir
Bu alt başlığın genişletilmesi gerekiyor. Sayfayı düzenleyerek yardımcı olabilirsiniz.
Listeler
değiştir
Liste (2010) Tepe
noktası
Türkiye (D&R Çok Satanlar)[5] 1
Satışlar
değiştir
Ülke Satış/dolum
Türkiye (MÜ-YAP)[6] 355.000
Yayımlanma tarihleri
değiştir
Bölge Tarih Format Şirket Kay.
Türkiye 28 Temmuz 2010 CD · dijital indirme DMC · Hitt [7][8]
Dünya geneli Dijital indirme [9][10]
Birleşik Krallık 27 Şubat 2012 CD DMC · Hitt · GNL · Tonpool [11]
ABD 28 Şubat 2012 [12]
Almanya [13]
Fransa [14]
İspanya [15]
Kaynakça
değiştir
^ KUBURLU, Ceyhun. "'Adımı Kalbine Yaz'la 4.5 milyon lirayı buldu, hedef 500 bine çıktı". Hürriyet. 15 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Mayıs 2021.
^ "Arşivlenmiş kopya". 2 Mart 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Nisan 2012.
^ 17. Kral Müzik Ödülleri - Kazananlar 13 Temmuz 2011 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. 19 Mayıs 2011 tarihinde erişilmiştir.
^ 2010'da en çok satan albümler 22 Aralık 2010 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. ntvmsnbc. 19 Mayıs 2011 tarihinde erişilmiştir.
^ "Müzik". D&R. 21 Eylül 2010. 21 Eylül 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Ekim 2017.
^ "Dolum Faturalarına Göre 2010'un İlk 40 Albümü (Yerli)". MÜ-YAP. 10 Temmuz 2013 tarihinde kaynağından (doc) arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Haziran 2013.
^ "Tarkan / Adımı Kalbine Yaz". Esenshop. 28 Temmuz 2010. 16 Eylül 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Eylül 2017.
^ "Tarkan adlı sanatçının Adımı Kalbine Yaz (Deluxe Edition) albümü". iTunes Store (Türkiye). 28 Temmuz 2010. 24 Eylül 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Eylül 2017.
^ "Adımı Kalbine Yaz (Deluxe Edition) by Tarkan". iTunes Store (ABD). 28 Temmuz 2010. 24 Eylül 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Eylül 2017.
^ "Tarkan「Adımı Kalbine Yaz (Deluxe Edition)」". iTunes Store (Japonya). 28 Temmuz 2010. 24 Eylül 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Eylül 2017.
^ "Adimi Kalbine Yaz by Tarkan". Amazon.com (Almanya). 27 Şubat 2012. Erişim tarihi: 16 Eylül 2017.
^ "Tarkan - Adine Kalbine Yaz". Amazon.com (ABD). 28 Şubat 2012. Erişim tarihi: 16 Eylül 2017.
^ "Adimi Kalbine Yaz - Tarkan". Amazon.com (Almanya). 28 Şubat 2012. Erişim tarihi: 16 Eylül 2017.
^ "Adine Kalbine Yaz - Tarkan". Amazon.com (Fransa). 28 Şubat 2012. Erişim tarihi: 16 Eylül 2017.
^ "Adine Kalbine Yaz - Tarkan". Amazon.com (İspanya). 28 Şubat 2012. Erişim tarihi: 16 Eylül 2017.
Dış bağlantılar
değiştir
Adımı Kalbine Yaz3 Temmuz 2016 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. – Discogs
Son düzenleme 31 Mayıs 2024, 19.27 tarihinde yapıldı
Vikipedi
Aksi belirtilmedikçe içeriğin kullanımı CC BY-SA 4.0 lisansı kapsamında uygundur.
Gizlilik politikası Kullanım Şartları Masaüstü
Tarkan “Adımı Kalbine Yaz”

26 Temmuz 2010 Yeni Albüm 984 Görüntüleme

Tarkan “Adımı Kalbine Yaz” albümüyle bir süredir uzak kaldığı müziğe dönüyor. Albüm 29 Temmuz günü raflardaki yerini alacak. Tarkan’ın 2 yıl aradan sonra yayınlayacağı albümü “Adımı Kalbine Yaz” 6 şarkı ve 5 versiyondan oluşuyor.

Ozan Çolakoğlu’nun aranjörlüğünü yaptığı albüm 2 yıllık bir çalışmanın eseri. Tarkan deneysel işler yaptığı yabancı albümünden sonra özüne dönerek uykuya giren Türk pop müziğini yeniden ayağa kaldırmaya çalışacak.

Tarkan’ın yeni albümünde Türk Pop Müziği’nin Kraliçesi Sezen Aksu ve Tarkan‘ın sözlerini yazdığı, Ozan Çolakoğlu ve Tarkan‘ın bestelediği “Öp” isimli şarkı en dikkat çekici şarkılardan biri.

Sevdanın Son Vuruşu
Söz: Aysel Gürel Müzik: Tarkan

Acımayacak
ALBÜMLER
Tarkan
Tarkan
DMC
01.01.2010
Tarkan geçtiğimiz Mayıs ayında, sözleri iki yıl önce aramızdan ayrılan değerli söz yazarlarından Aysel Gürel’e, bestesi kendisine ait “Sevdanın Son Vuruşu” isimli şarkısı ile yeni albümünün müjdesini vermişti.

Ve şimdi Tarkan “Adımı Kalbine Yaz” ile sevenleriyle yeniden buluşuyor.

“Adımı Kalbine Yaz” albümü, 8 yeni şarkı ve 5 remixten oluşuyor. Albümde Tarkan’ın kendi söz ve bestelerinin yanı sıra Sezen Aksu, Yıldız Tilbe, Günay Çoban, Ozan Çolakoğlu, Mithat Can Özer ve Gülşah Tütüncü’nün de söz ve bestecileri yer alıyor.

Albümdeki remixler ise: Ozan Çolakoğlu, Kıvanç K, Suat Ateşdağlı ve Gürsel Çelik’e ait.

“Adımı Kalbine Yaz” albüm fotoğraf çekimleri, sinema ve müzik sektörünün dünyaca tanınmış isimleriyle çalışan Giuliano Bekor tarafından Los Angeles’ta gerçekleştirildi.01. Sevdanın Son Vuruşu

02. Acımayacak

03. İşim Olmaz

04. Kayıp

05. Öp

ALBÜMLER
Sertab Erener
Sertab Erener
DMC
01.01.2010
Yayınladığı single çalışmaları “Bu Böyle” ve “Açık Adres” ile büyük beğeni toplayan Sertab Erener, yepyeni albümü Rengarenk ile müzikseverlerle buluşuyor.

Prodüktörlüğünü Sertab Erener’in üstlendiği albümündeki tüm şarkıların düzenlemeleri Mustafa Ceceli ve Sertab Erener’e ait.

Albümün ilk klibi, söz ve bestesi Soner Sarıkabadayı’ya ait olan “Koparılan Çiçekler” adlı şarkıya, Burak Ertaş yönetmenliğinde çekildi. Albümün çıkış şarkısı olan “Koparılan Çiçekler”in 2 farklı versiyonu ile 3 remiksi bulunuyor. David Şaboy&Ozan Yılmaz, Burak Yeter ve Philippe Laurent gibi ünlü djl’erin remikslediği şarkının ayrıca akustik versiyonu da müzikseverlere sunuluyor.1.Rengarenk

2.Bir varmışım Bir Yokmuşum

3.Koparılan Çiçekler

4.Asla
Sertab Erener “Rengarenk”

8 Haziran 2010 Yeni Albüm 290 Görüntüleme

Sertab Erener’in 13 şarkı ve 4 remixden oluşan yeni albümü “Rengarenk” DMC etiketiyle müzik marketlere sunuluyor. Nil Karaibrahimgil, Soner Sarıkabadayı, Demir Demirkan, Raquib Alam, A. R. Rahman ve Sinan Kaynakçı gibi müzisyenlerle çalışan sanatçı söz ve müziği Hakkı Bulut’a ait “İkimiz Bir Fidanın” isimli şarkıyı da coverladı.

Rengarenk
Söz: Nil Karaibrahimgil Müzik: Raquib Alam & A. R. Rahman
Bir Varmışım Bir Yokmuşum
Söz – Müzik: Sinan Kayna

Lj
Lj - 2 hafta Önce

Gülben Ergen “Kalbimi Koydum”

9 Ekim 2015 Yeni Albüm 319 Görüntüleme

Kariyerinin 27. yılını 10. stüdyo albümüyle taçlandıran Gülben Ergen’in “Kalbimi Koydum” dediği albümü müzikseverlerle buluştu.

Gülben Ergen, bu çalışma için imajını da yeniledi ve boksör şortu, kolsuz tişört, spor ayakkabı, altın rengi muştalarla objektif karşısına geçti…

Vikipedi

Ara
Kalbimi Koydum
Dil
İzle
Değiştir
Kalbimi Koydum, Gülben Ergen'in 19 Ekim 2015 tarihinde DMC etiketiyle yayımladığı onuncu stüdyo albümü.[1]
Kalbimi Koydum

Gülben Ergen stüdyo albümü
Yayımlanma
19 Ekim 2015
Tarz
Pop
Süre
54:09
Şirket
DMC
Yapımcı
Gülben Ergen - Taşkın Sabah
Gülben Ergen kronolojisi
Sen
(2013) Kalbimi Koydu
Kalbimi Koydum albümüne çekilmiş video klipler
"Aşkla Aynı Değil"
Yayımlanma: 14 Nisan 2015
"Kalbimi Koydum"
Yayımlanma: 19 Ekim 2015
"Yıkıl Karşımdan"
Yayımlanma: 15 Aralık 2015
"Kusura Bakma"
Yayımlanma: 28 Mart 2016
"Özledim"
Yayımlanma: 7 Haziran 2016
"Yaklaş Yaklaş"
Yayımlanma: 1 Ağustos 2016
"Panda"
Yayımlanma: 26 Eylül 2016
Yayımlanma ve içerik
değiştir
Ergen, 4 yıllık aranın ardından albümü piyasaya sürmüştür. Seyhan Müzik'ten ayrıldıktan sonra DMC şirketinden çıkardığı ilk albüm olma özelliği taşımaktadır.[2] 14 şarkının yer aldığı albümdeki şarkıların aranjeleri Taşkın Sabah'a aittir. Albümün içinde Mustafa Sandal, Altan Çetin, Mert Ekren, Bora Duran, Ercan Saatçi, Metin Özülkü, Eda Özülkü, Oğuzhan Koç, Volga Tamöz, Ayla Çelik, Emina Sandal, Deniz Erten, Cansu Kurtçu, Emre Yücelen, Bertan Arslan ve Özdemir Erdoğan gibi isimlerin besteleri yer almaktadır.
Ergen, albümle ilgi olarak: "Kalbini koyan kazanır dedik ve yola çıktık. İyi müzik hep zirvede olsun, 5 senelik emeğimiz kalıcı olsun." açıklaması yapmıştır.[3] Albümde Gülben Ergen'in sözlerinin kendisine ait olduğu "Özelimsin" adlı şarkı da bulunmaktadır.
Ergen'in Bora Duran ile düet yaptığı albümün çıkış şarkısı "Kalbimi Koydum" iTunes Türkiye listesinde 1 numaraya yükselmiştir. Albüm iTunes Türkiye listesine 1 numaradan giriş yapmıştır.[4][5]
Şarkı listesi
değiştir
Kalbimi Koydum
No. Başlık Söz yazar(ları)ı Besteci(ler) Süre
1. "Yıkıl Karşımdan" Mustafa Sandal Sandal · Emina Sandal 4:02
2. "Panda" Altan Çetin Çetin 3:43
3. "Kalbimi Koydum" (feat. Bora Duran) Bora Duran Duran 3:58
4. "Kusura Bakma" Mert Ekren Ekren 3:43
5. "Aşkla Aynı Değil" (feat. Oğuzhan Koç) Oğuzhan Koç Koç 4:53
6. "Yaklaş Yaklaş" Çetin Çetin 4:22
7. "Sana Bıraktım" Deniz Erten Volga Tamöz 4:25
8. "Özledim" (feat. İzel & Ercan Saatçi) Ercan Saatçi Saatçi 3:37
9. "Pervane" Özdemir Erdoğan Erdoğan 3:24
10. "Aşk Mı Para Mı" Çetin Çetin 3:22
11. "Geçmişle Bir Derdim Yok" Cansu Kurtçu Kurtçu 3:10
12. "Özelimsin" Gülben Ergen Emre Yücelen 4:08
13. "Bugünün Sevdalısı" Ayla Çelik Bertan Arslan 3:33
14. "Seninle Olmak Var Ya" Eda Özülkü Özülkü · Metin Özülkü 3:49
Toplam süre:
54:09
Yayımlanma tarihleri
değiştir
Ülke Tarih Format(lar) Şirket
Türkiye 19 Ekim 2015[6] CD · Dijital indirme DMC
Dünya geneli 26 Ekim 2015[7] Dijital indirme
Kaynakça
değiştir
^ "Gülben Ergen'in Yeni Albümü "Kalbimi Koydum"". Kral TV. 19 Ekim 2015. 12 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Mart 2016.
^ ""KALBİMİ KOYDUM" ZİRVEDE "GÜLBEN" TÜRKİYE TURNESİNDE". DMC. 19 Ekim 2015. 21 Ocak 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Mart 2016.
^ "Gülben Ergen – Kalbimi Koydum". metropolfm. 28 Ekim 2015. 12 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Mart 2016.
^ "Kalbimi Koydum klipsiz ve "sadece" "24 saattir" #itunes yayınında". Instagram. 16 Ekim 2015. 7 Ocak 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Mart 2016.
^ "Starlarla yarışıyor". Milliyet Gazetesi. 28 Ekim 2015. 23 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Mart 2016.
^ "Gülben Ergen / Kalbimi Koydum". Esenshop. 19 Ekim 2015. 30 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Ağustos 2016.
^ "Kalbimi Koydum by Gülben Ergen". iTunes Store. 26 Ekim 2015. 6 Ağustos 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Ağustos 2016.
Son düzenleme 23 Mayıs 2024, 15.03 tarihinde yapıldı
Vikipedi
Aksi belirtilmedikçe içeriğin kullanımı CC BY-SA 4.0 lisansı kapsamında uygundur.
Gizlilik politikası Kullanım Şartları Masaüstü
Gülben Ergen'in Yeni Albümü "Kalbimi Koydum"

Güncelleme: 19/10/2015 16:35
Toplam 4435 kez görüntülendi
cover
Gülben Ergen'in Kalbimi Koydum albümü piyasaya çıkmadan günler öncesinden listelerde 1 numaraya yerleşti.
Gülben Ergen'in 5 yıl aradan sonra müzik severlerle buluşacak olan albümü, i-Tunes da hem ön sipariş hem de en popüler parçalar listesinde girer girmez zirveye yerleşti. Ergen "Kalbini koyan kazanır dedik ve yol çıktık. İyi müzik hep zirvede olsun, 5 senelik emeğimiz kalıcı olsun" sözleriyle mutluluğunu hayranlarıyla paylaştı.

Lj
Lj - 2 hafta Önce

TilbeYıldız Tilbe - Hastayım SanaŞarkıları ve yorumuyla Türk Pop Müziğininönemli isimlerindenYıldız Tilbe, kariyerinin 14’üncü albümü “Hastayım Sana” ile yine her yaştan ve her kesimden insanın kalbini fethedecek. Aşk ve ayrılık temalı şarkılardan oluşan “Hastayım Sana” geçmişteki Yıldız Tilbe albümleri gibi profesyonel bir ekip ve sıkı bir çalışmanın ürünü. Şarkıların yorumlarından albüm kapağına kadar büyük özenle hazırlanan albümde yer alan 11 şarkının tümünün söz ve besteleri her zaman olduğu gibi yine nam ı diğer beste fabrikatörü Yıldız Tilbe'ye ait.Düzenlemeler ise, Mehmethan Dişbudak ve Fırat Özbaylar’ın imzalarını taşıyor. Ayrıca albümde daha önce İbrahim Tatlıses’ e vermiş olduğu “Ayrılamam” ve Deniz Seki nin seslendirmiş olduğu “Hiç Kimse Değilim” adlı şarkıları,Yıldız Tilbe’ninyorumuyla dinleyeceğiz. Uzun süren bir repertuar ve stüdyo çalışmasının ardından “Hastayım Sana” isimli albüm müzik severlerle buluştu. Yapımcılığını Seyhan Müzik’in yaptığı albümün kayıtları ise “Seyhan “ stüdyosunda gerçekleşti.Albümün kapak fotoğrafları Zeynel Abidin Ağgül tarafından, ilk video klip çalışması da Eyüp Dirlik yönetmenliğinde “Hastayım Sana” adlı şarkıya çekildi. Başarılı çalışmalara imza atan Yıldız Tilbe'nin satış rekorları kıran albümleri,''Delikanlım'',''Dillere Destan'', ''Aşkperest'',''Salla Gitsin Dertleri'', “Gülüm”, ''Haberi Olsun'' ,'' Yürü Anca Gidersin'' ''Yıldız'dan Türküler'', ''Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım'' , ''Papatya Baharı'' ,“Tanıdım Seni” maxi single çalışması , “Güzel”, “Aşk İnsanı Değiştirir” vebu yazadamgasını vuracak olan “Hastayım Sana” ile , zirvedeki yerini ve başarısını devam ettiriyor.

Lj
Lj - 2 hafta Önce

Sarıkabadayı2009 yılında Buz isimli single çalışmasını Türkiye’de ilk defa 1 TL’ye yayınlayarak 28 hafta satış listelerinin 1 numarasında kalmayı başaran Soner Sarıkabadayı, bir ilke daha imza atıyor. Yeni single çalışması Tuzlu Su, İtiraz CD’siile birlikte, 2 CD halinde, 6 TL’ye piyasaya sürülecek. Sanatçı, bu stratejiyle korsana karşı ikinci ve en ağır darbeyi vuracağını belirtiyor. Söz ve müziği Soner Sarıkabadayı’ya ait olan Tuzlu Su, 2 versiyondan oluşuyor. Sarıkabadayı’nın 5 sene önce yazmış olduğu ve şimdiye kadar çıkmış en hareketli şarkısı olarak nitelendirdiği Tuzlu Su'nun hızlı versiyonunun düzenlemesi, son yılların en başarılı aranjörlerinden Mert Ali İçelli’ye, slow versiyonu Tuzlu Su Chill’in düzenlemesi ise ülkemizde kapalı gişe oynayan birçok filmin müziklerinin yaratıcısı Yıldıray Gürgen’e ait.Fotoğrafları Marcos Dag tarafından çekilen ve grafik tasarımı Dursun Şahin tarafından yapılan Tuzlu Su, PDND MÜZİK etiketiyle, tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda müzikseverlerle buluşuyor.

Lj
Lj @Lj - 2 hafta Önce

Gülşen’den “Yapamazsan Yok”

1 Temmuz 2008 Yeni Single 398 Görüntüleme

Gülşen sadece internet üzerinden satılacak “Yapamazsan Yok” adlı şarkısıyla çıkışa hazırlanıyor. Latin ezgilerinin ağırlıkta olduğu şarkısının klibi için latin dans dersleri de alan Gülşen, mevcut sound’lardan gına geldiği için bu yolu seçtiğini, latin müziğin halka da yakın olduğunu söyledi…

Latin öğeler barındıran bu şarkı için Gülşen iddialı: “Eller havaya bitti, artık popolar sallanacak”.

EtiketlerGülşen

Byln
Byln @Lj - 2 hafta Önce

BaylanSARP, üçüncü solo albümü “ÇIRILÇIPLAK” ın çalışmaları tamamlandı.Albümde, söz ve müziği SARP’a ait olan şarkılarının yanı sıra “Lodos” filmi için seslendirmiş olduğu Demirhan Baylan imzalı şarkılar ve hepimizin hafızalarında iz bırakan “Ben Böyleyim” coverı yer almakta.

Cnnt
Cnnt @Lj - 2 hafta Önce

Özcan Deniz’in yeni albümü “Bi’ Düşün”

29 Haziran 2012 Yeni Albüm 370 Görüntüleme

Özcan Deniz, uzun bir aradan sonra Poll Production & Polat Yağcı etiketiyle “Bi Düşün” isimli yeni albümünü müzik marketlere sunuyor.

“Yapmak Lazım”, “Aklında Olsun”, “Kimseler Kalmadı”, “Bi’ Düşün”, “Hala Seviyorum”, “Seyyah”, “Merakımdan”, “Deli Kız”, “Tatlım”, “Alma Ahımı”, “Nazbarı” albümde yer alan şarkılar. Albümde ayrıca “Bi’ Düşün” ve “Yapmak Lazım” isimli şarkıların remix çalışmaları da yer alıyor…

Albüme adını veren “Bi’ Düşün”, “Kimseler Kalmadı” ve “Merakımdan” isimli şarkıların söz ve bestesi Özcan Deniz’e ait.

Bi’ Düşün albümünde Özcan Deniz’in yanı sıra müzik dünyasının en önemli isimleri de şarkılarıyla sanatçıya destek oldular. Albümde, Sinan Akçıl “Aklımda Olsun” ve “Tatlım”, Ayla Çelik “Yapmak Lazım”, Soner Sarıkabadayı “Hala Seviyorum”, Ahmet Enes Karaçam “Deli Kız”, Cumher Erdem Ergün “Alma Ahımı” eserleriyle albümde yer aldılar.

EtiketlerÖzcan Deniz Poll ProductionAhmet Enes ahvâl’ini bildiriyor…"Cennet" isimli şarkısıyla kulaklara alışılmadık sözler fısıldayan Ahmet Enes, sosyal medyada gördüğü ilginin ardından, “geçen yılların kalbimde bıraktığı renklerin bir nevi derlemesi, efnan-ı elvan arasından seçilmiş, onların şekle girmiş ve notalara bürünmüş hali, belki bir ney’in aciz seslenişi” olarak nitelediği ilk albümüyle dinleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.Uzun yıllar sözlerini yazdığı, müziklerini bestelediği eserlerini radyo programları ve klasik gitarıyla katıldığı dinletileri aracılığıyla sevenlerine ulaştıran Ahmet Enes'in, kendine ait eserlerden oluşan, 10 şarkılık “Ahvâl” isimli albümü 15 Nisan’da Pasaj Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alıyor.2007 yılında “yılın en iyi radyo programı ödülü”nü alan programında seslendirdiği şarkılarına ve yeni eserlerine de yer verdiği albümünde Ahmet Enes; cennetten dünyaya düşen ve geldiği yere dönmeyi bekleyen bir adamın hikayesini anlattığı “cennet”, ilişkilerin ve yaşanmışlıkların ardından kalemden dökülen bir ağıt niteliğindeki dizeleriyle “bir avuç yalan”, aşkın ve aşktan geriye kalanların kritiğini yaptığı “dön gel”, bir çocuğun, büyüdükçe yalın ayaklarla yürüyemeyeceğini anlattığı “çocukluk”, elinde-avucunda olanı sevgiliye sunduğu “sevdim” gibi beğeni kazanmış eserlerinin yeni düzenlemelerinin yanı sıra henüz kaleme aldığı ve kendi sırlarını paylaştığı “sır”, sanrıları, yanılgıları ilaç sanıp yarasına sürenleri tarif ettiği “deva” isimli iki yeni şarkısını da dinleyicler ile paylaşacak.Ahmet Enes’in sıradanlıktan ve alışılagelmiş klişe sözlerden uzak, kendine has yorumuyla seslendirdiği eserlerinin albüm kayıtlarının tamamı canlı enstrümanlarla gerçekleştirildi. Hüseyin Çebişçi’nin aranjörlüğünü yaptığı albüm, Harems Stüdyoları’nda kaydedildi.Yaklaşık 2 yıl boyunca çok titiz ve özenli bir çalışmayla tamamlananve yalın bir sound barındıran albümün şarkıları, dinleyicisini hem neşe, düşünce, hüzün alemine sürükleyecek, hem de varlığın ve hayatın esaslarını düşündürtecek nitelikte.Albümün ilk klibi “Cennet” şarkısına çekildi. Klibin yönetmenliğini yapan Evren Arasıl, aynı zamanda albüm fotoğraflarını da kendi objektifiyle ölümsüzleştirdi.

Lj
Lj @Lj - 2 hafta Önce

Ayşe Hatun Önal feat. Onur “Güm Güm”

19 Ocak 2015 Yeni Single 355 Görüntüleme

Uzun süre ara verdiği müzikal kariyerine, geride bıraktığımız 2014 yılında, adeta slogan haline gelen “Çak Bir Selam” single çalışması ile ihtişamlı bir dönüş yapan Ayşe Hatun Önal, yine pop müziğinde çığır açacak “Güm Güm” şarkısı ile müzikseverlerin karşısında!

2003 yılında “Sonunda” EP’si ile müzik dünyasına adım atan, 2008 yılında da Sony Music etiketiyle yayımladığı “Sustuysam” albümüyle geniş kitlelere ulaşan Ayşe Hatun Önal, “Güm Güm” için de büyük bir titizlikle çalıştı.

Söz ve müzikte, Türk pop müziğinin son döneminde bir çok hit şarkıya imza atan Alper Narman ve Onur Özdemir’e bu sefer Ayşe Hatun Önal da dahil oldu. Düzenlemede yine Gürsel Çelik’in imzası bulunurken Onur (Onur Özdemir) de güçlü sesi ile şarkıda Ayşe Hatun Önal’a eşlik ediyor.

EtiketlerAlper Narman Ayşe Hatun Önal

Ayşe Hatun Önal “Çak Bir Selam”

10 Nisan 2014 Yeni Single 523 Görüntüleme

2003 yılında “Sonunda” EP’si ile müzik dünyasına adım atan, 2008 yılında da Sony Music etiketiyle yayımladığı “Sustuysam” albümüyle geniş kitlelere ulaşan Ayşe Hatun Önal, altı yıllık sessizliğini bozdu!

Türk Pop Müziği’nde çığır açan şarkısı “Kalbe Ben” ile büyük beğeni toplayan Ayşe Hatun Önal, Sony Music etiketiyle yayımlanan yeni single’ı “Çak Bir Selam” ile yeniden müzikseverlerle buluşuyor.

Single için büyük bir titizlikle hazırlanan ve müzik dünyasına geri dönmenin heyecanını taşıyan Ayşe Hatun Önal, “Çak Bir Selam” single’ının prodüktörlüğünü kendisi üstlendi. Sözü ve müziği, son dönemde dikkat çeken şarkılara imza atan Alper Narman ve Onur Özdemir’e ait olan şarkı; Ozan Bayraşa’nın hazırladığı “Original Mix”, Gürsel Çelik’in hazırladığı “Gurcell Style Mix” ve Mithat Can Özer’in hazırladığı “Club Mix” versiyonlarıyla single’daki yerini aldı.

Uzun zamandır kendisinden yeni bir şarkı bekleyen müzikseverleri “Çak Bir Selam” single’ı ile selamlayan Ayşe Hatun Önal, stil danışmanlığını Umut Eker’in yaptığı çalışmanın kapak ve basın fotoğrafları için Sinem Yazıcı’nın objektifinin karşısına geçti.2003 yılında "Sonunda" EP'si ile müzik dünyasına adım atan, 2008 yılında da Sony Music etiketiyle yayımladığı "Sustuysam" albümüyle geniş kitlelere ulaşan Ayşe Hatun Önal, altı yıllık sessizliğini bozuyor!Türk pop müziğinde çığır açan şarkısı "Kalbe Ben" ile büyük beğeni toplayan Ayşe Hatun Önal, Sony Music etiketiyle yayımlanan yeni single’ı “Çak Bir Selam” ile yeniden müzikseverlerle buluşuyor.Single için büyük bir titizlikle hazırlanan ve müzik dünyasına geri dönmenin heyecanını taşıyan Ayşe Hatun Önal, “Çak Bir Selam” single’ının prodüktörlüğünü kendisi üstlendi. Sözü ve müziği, son dönemde dikkat çeken şarkılara imza atan Alper Narman ve Onur Özdemir’e ait olan şarkı; Ozan Bayraşa’nın hazırladığı “Original Mix”, Gürsel Çelik’in hazırladığı “Gurcell Style Mix” ve Mithat Can Özer’in hazırladığı “Club Mix” versiyonlarıyla single’daki yerini aldı.Uzun zamandır kendisinden yeni bir şarkı bekleyen müzikseverleri “Çak Bir Selam” single’ı ile selamlayan Ayşe Hatun Önal, stil danışmanlığını Umut Eker’in yaptığı çalışmanın kapak ve basın fotoğrafları için Sinem Yazıcı’nın objektifinin karşısına geçti.
AYŞE HATUN ÖNAL YENİ YILDA, YİNE BİR HİT İLE“GÜM GÜM” GELİYOR!!!Uzun süre ara verdiği müzikal kariyerine, geride bıraktığımız 2014 yılında, adeta slogan haline gelen “Çak Bir Selam” single çalışması ile ihtişamlı bir dönüş yapan Ayşe Hatun Önal, 2015’in ilk günlerinde yine Türk pop müziğinde çığır açacak “Güm Güm” şarkısı ile müzikseverlerin karşısında!2003 yılında "Sonunda" EP'si ile müzik dünyasına adım atan, 2008 yılında da Sony Music etiketiyle yayımladığı "Sustuysam" albümüyle geniş kitlelere ulaşan Ayşe Hatun Önal, “Güm Güm” için de büyük bir titizlikle çalıştı. Söz ve müzikte, Türk pop müziğinin son döneminde bir çok hit şarkıya imza atan Alper Narman veOnur Özdemir’e bu sefer Ayşe Hatun Önal da dahil oldu. Düzenlemede yine Gürsel Çelik’in imzası bulunurken Onur (Onur Özdemir) de güçlü sesi ile şarkıda Ayşe Hatun Önal’a eşlik ediyor.Egzotik Sesi ve Kendine Özgü Yorumuyla... Atiye 3 yıl önce çıkardığı ilk solo albümü ile müzik dünyasına adım atan Atiye’nin, kendi ile aynı ismi taşıyan ikinci solo albümü Sony Music tarafından yayımlanacak. Atiye’nin prodüktörü, albümde birçok şarkının söz ve müziğine de imza atan değerli müzisyen İskender Paydaş. 13 şarkıdan oluşan albümün çıkış şarkısı “Muamma”nın sözleri İskender Paydaş ve Murat Çekem imzası taşırken, şarkının iddialı düzenleme ve müziği İskender Paydaş, Atiye ve Phillip Elwart’a ait.Besteci ve söz yazarı kimliğini bu albümde de ön plana çıkaran Atiye; İskender Paydaş, Phillip Elwart ve Alman ses mühendisi Manuel Gromile ile “Günaydın”, “Muamma”, “Yalancı mevsim”, “No body” şarkılarının bestelerini birlikte yaptı. Albümdeki “Don’t Think” şarkısının söz ve bestesi ile “Dondurma”, “Bile bile” şarkılarının besteleri de yine Atiye’ye ait. Ayrıca bu albümde “Aşkına da Sana da” isimli şarkıda söz ve bestesiyle Nazan Öncel,“Yalancı mevsim”, “Günaydın”, “Dondurma”, “Bile bile” şarkılarınınsözleriyle deOrhan Yılmaz“ yer alıyor. Atiye’nin Teoman ile yaptığı düet olan “Kal” isimli parçada isesözler Murat Çekem’e müziği İskender Paydaş ve Murat Çekem’e ait.Albümün dikkat çeken diğer bir şarkısı olan “Salla”nın bestesi İskender Paydaş ve Murat Çekem’e, sözleri başarılı söz yazarı İsra Gülümser’e ait. Ayrıca Gülümser’in sözlerini yazdığı “Deli ya” isimli şarkının bestesi de dünya çapında ünlü bir besteci olan Phoebus Tassopoulos’a ait.“Atiye”nin ilk video klibi, yeni yılın ilk günlerinde radyo listelerine üst sıralardan giriş yapan albümün çıkış şarkısı “Muamma”yageçtiğimiz günlerde başarılı yönetmenMurad Küçük tarafından 16 mm. film formatında çekildi. Dennis Madden da klipte görüntü yönetmeni olarak yer aldı.

ATİYE, iki yıl aradan sonra 3. stüdyo albümü “BUDUR”u, 24 Mart’ta Pasaj Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu. Atiye’nin söz yazarı ve besteci kimliğinin de ön planda olduğu yeni albümünde on şarkı yer alıyor.Bestesi Houssam Habib’e, sözleri İsra Gülümser’e ait albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı “Budur”, Atiye’nin hem görsel hem de müzikal olarak geldiği noktayı özetliyor. Atiye’ye yeni albümünde “Güzelim” şarkısında Sultana, “Yoksun”da ise ünlü radyo DJ’i Geveze eşlik ediyor. “Batum Türküsü” ve sözlerinin yarısı Arapça yarısı Türkçe olan “Hali Hali Hal” adlı iki anonim eserin de yer aldığı albümde, “Budur” şarkısının Suat Ateşdağlı tarafından yapılan remixi de bulunuyor.Türkiye’nin en önemli üç müzik adamıOzan Çolakoğlu, İskender Paydaş ve Volga Tamöz;Atiye’nin yeni albümü“BUDUR” da buluştu.Birçok farklı stüdyoda kayıtları tamamlanan “BUDUR” albümünde, Türkiye’nin 3 önemli müzik adamı, İskender Paydaş, Ozan Çolakoğlu ve Volga Tamöz ile çalışıldı. Tarık Ceran, Michael C. Ross ve Levent Demirbaş’ın mixlerini yaptığı albümün masteringi Çağlar Türkmen ve Miles Showell tarafından hazırlandı. Atiye’nin yeni albümünde pop, dance, elektronik ve etnik gibi farklı müzik akımları bir arada kullanıldı.Nihat Odabaşı’nın fotoğraflarını çekip, grafik tasarımını yaptığı albümün ilk video klibi “BUDUR” şarkısına Murad Küçük yönetmenliğinde çekildi. Atiye’ye sahne performansında eşlik eden dansçılarının da yer aldığı klip, yüksek görüntü kalitesi ve dans koreografisi ile dikkat çekiyor.2007 yılında “Gözyaşlarım” ve 2009 yılında yayınlanan“Atiye” albümlerinin istenilen ivmeyi kazanması ve bu albümlerde yer alan ‘Don’t Think’, ‘Muamma’, ‘Salla’, ‘Kal’, ‘Deli Ya’ ve ‘Dondurma’ gibi şarkıları ile hayran kitlesini gün geçtikçe arttıran ATİYE, değişik ülkelerde yaşamasının getirdiği farklı kültürlerin zenginliğini müzik tarzı ile dinleyicisine hissettiriyor.

Lj
Lj - 2 hafta Önce

Sarıkabadayı2009 yılında Buz isimli single çalışmasını Türkiye’de ilk defa 1 TL’ye yayınlayarak 28 hafta satış listelerinin 1 numarasında kalmayı başaran Soner Sarıkabadayı, bir ilke daha imza atıyor. Yeni single çalışması Tuzlu Su, İtiraz CD’siile birlikte, 2 CD halinde, 6 TL’ye piyasaya sürülecek. Sanatçı, bu stratejiyle korsana karşı ikinci ve en ağır darbeyi vuracağını belirtiyor. Söz ve müziği Soner Sarıkabadayı’ya ait olan Tuzlu Su, 2 versiyondan oluşuyor. Sarıkabadayı’nın 5 sene önce yazmış olduğu ve şimdiye kadar çıkmış en hareketli şarkısı olarak nitelendirdiği Tuzlu Su'nun hızlı versiyonunun düzenlemesi, son yılların en başarılı aranjörlerinden Mert Ali İçelli’ye, slow versiyonu Tuzlu Su Chill’in düzenlemesi ise ülkemizde kapalı gişe oynayan birçok filmin müziklerinin yaratıcısı Yıldıray Gürgen’e ait.Fotoğrafları Marcos Dag tarafından çekilen ve grafik tasarımı Dursun Şahin tarafından yapılan Tuzlu Su, PDND MÜZİK etiketiyle, tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda müzikseverlerle buluşuyor.
Soner Sarıkabadayı “Tuzlu Su”

18 Haziran 2011 Yeni Single 410 Görüntüleme

2009 yılında “Buz” isimli single çalışmasını Türkiye’de ilk defa 1 TL’ye yayınlayarak 28 hafta satış listelerinin 1 numarasında kalmayı başaran Soner Sarıkabadayı, bir ilke daha imza atıyor. Yeni single çalışması “Tuzlu Su”, İtiraz CD’si ile birlikte, 2 CD halinde, 6 TL’ye piyasaya sürülecek. Sanatçı, bu stratejiyle korsana karşı ikinci ve en ağır darbeyi vuracağını belirtiyor.

Söz ve müziği Soner Sarıkabadayı’ya ait olan “Tuzlu Su”, 2 versiyondan oluşuyor. Sarıkabadayı’nın 5 sene önce yazmış olduğu ve şimdiye kadar çıkmış en hareketli şarkısı olarak nitelendirdiği Tuzlu Su’nun hızlı versiyonunun düzenlemesi, son yılların en başarılı aranjörlerinden Mert Ali İçelli’ye, slow versiyonu Tuzlu Su Chill’in düzenlemesi ise ülkemizde kapalı gişe oynayan birçok filmin müziklerinin yaratıcısı Yıldıray Gürgen’e ait.

Fotoğrafları Marcos Dag tarafından çekilen ve grafik tasarımı Dursun Şahin tarafından yapılan Tuzlu Su, PDND MÜZİK etiketiyle, Haziran’da tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda müzikseverlerle buluşuyor.

EtiketlerMert Ali İçelli PDND Musi
Soner Sarıkabadayı “İtiraz”

7 Nisan 2011 Yeni Single 274 Görüntüleme

Son yılların en sevilen şarkılarının sahibi Soner Sarıkabadayı 5. single çalışması “İtiraz”la müzik marketlerde yerini aldı. Albümde söz ve bestesi Soner Sarıkabadayı’ya ait olan “İtiraz” isimli şarkının 3 versiyonunun yanı sıra, Ocak ayında dijital platformlarda yayınlanmış olan “Seveni Arıyorum” şarkısının da 2 ayrı versiyonu bulunuyor.

Müzik direktörlüğünü Mert Ali İçelli’nin yaptığı single çalışmasının fotoğrafları Charles Richards’a, grafik tasarımı ise Ekin Arşıray’a ait. Şarkının videosu dev granit madenleriyle doğal kaynak sularının buluştuğu taş ocaklarında çekildi. İzolasyon ve yalnızlık temalarının kullanıldığı klibin yönetmen koltuğunda ise Gürcan Keltek oturuyor.

EtiketlerMert Ali İçelli PDND Music

Tepecc
Tepecc @Lj - 2 hafta Önce

CANSU “HİS”O’nu şimdiye kadar; Gülben Ergen, Demet Akalın ve Murat Boz albümlerinde Güçlü Kadın, Söz, Yanan Ateşi Söndürdük, Aşklarım Büyük Benden gibi hit şarkılarda besteci ve söz yazarı kimliği ile tanıdık. Birçok albümde de prodüktör olarak çalışan Cansu, bu kez yorumcu kimliği ile müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.Cansu’nun H.İ.S. (Her şey İçinde Saklı) isimli ilk solo albümünün prodüktörlüğünü Cansu ve Fettah Can yaptı.Albümde yer alan 10 şarkının söz ve bestesi Cansu’ya, düzenlemeleri ise Fettah Can, Serkan Ölçer, Cem İyibardakçı ’ya ait. Cansu, ilk albümü HİS ile müzikseverlere samimi, naif, enerjisi yüksek “oda sıcaklığında” şarkılar sunuyor.HİS; Ahmet Çelenk yapımcılığında, Dokuzsekiz Müzik etiketiyle Mayıs’ta müzik marketlerde olacak.


Sanatçının daha önce yayında yayınladığı " Batak" ve "Kalk Gel Bana" isimli şarkıları büyük beğeni toplamıştı.Temmuz ayında yayınladığı "Amenna" şarkısının ardından bu şarkıların versiyonlarının da yer aladığı Maxi single çalışması "AMENNA" 9 Eylül de Dokuzsekiz Müzik yapımcılığında çıkıyor. Söz ve müziği Cansu - Onur Koç, düzenlemesi Çağrı Telkıvıran, mix ve mastering çalışması Tarık Ceran'a ait olan"Amenna" şarkısı yüksek temposu ile dinleyicileri kendisine bağladı.Şarkının video klibi Bedran Güzel yönetmenliğinde Çatalca - Hadımköy mevkiinde çekildi. Şehrin yorucu temposundan kaçmaya çalışan bir çiftin başından geçen olayların keyifli anlatımı ile renklenen klibin görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu üstlendi. Şimdiye kadar besteci kimliği ile de bir çok hit şarkıya imza atan Cansu, kendi şarkılarını seslendirirken şarkılarını sanatçı dostları ile de paylaşmaya devam ediyor.


MURAT BOZ “AŞKLARIM BÜYÜK BENDEN”Müzik severlerin sabırsız bekleyişi son buluyor.Murat Boz’un AŞKLARIM BÜYÜK BENDEN isimli yeni albümü Mayıs’ da çıkıyor.Albümün çıkış şarkısı, albümle aynı adı taşıyan“Aşklarım Büyük Benden”ile radyolarda ve digital müzik platformlarında büyük beğeni toplayan Murat Boz, yepyeni şarkıları ile müzik severlerle buluşuyor.9 şarkının yer aldığı albümde Ozan Doğulu, Mustafa Ceceli, Mert Ali İçelli ve Erdem Kınay gibi önemli müzisyenlerin imzası bulunmakta.

Ja
Ja - 2 hafta Önce

Athena’nın en “PİS” albümü...Ülkemizde birçok ilke imza atmış, büyük bir dinleyici kitlesine sahip Gökhan ile Hakan Özoğuz’un oluşturduğu ATHENA’nın, 2006 tarihli EP'si “İT”ten sonraki 8.stüdyo albümleri yayımlanıyor. Mayıs ayında Pasaj Müzik etiketiyle raflarda yerini alacak albümün adı: PİS Üstünde durarak ve irdeleyerek değil tamamiyle içlerinden geldiği gibi yazdıkları 12 şarkıdan oluşan albüm, Londra’da ki çalışma döneminde ortaya çıktı. 2 aşamalı hazırlık dönemi sonucunda oluşan şarkılar verilen kısa bir aranın ardından son şeklini aldı.ATHENA ska, punk ve garage etkilerinin yansıtıldığı bu albümün tüm aranjelerini Alp Ersönmez ile birlikte yaptı. Alp Ersönmez'in bas gitarlarını çaldığı albümün davullarında ise Volkan Öktem imzası var. Londra’da Soundmasters Stüdyoları'nda masteringi yapılan albümün prodüktörlüğünü ise Jamiroquai'ın“Emergency on Planet Earth” ve “Return of the Space Cowboy” albümlerini hazırlayan Mike Nielsen yaptı.İT'ten sonra Hakan'ın askere gitmesi ve Gökhan'ın Londra'ya yerleşmesiyle ilk kez ayrı kalan ikili, bu ayrılık sonrası tekrar bir araya gelerek oluşturdukları fikir ve duygu bütünlüğünden çıkan PİS'I kariyerlerinin en önemli albümü olarak nitelendiriyorlar. Albümün ilk video klibi “Serseri Mayın” şarkısına Bertan Başaran yönetmenliğinde çekildi. 10 Mayıs’ta Edirne’den başlayıp tüm ülke çapında devam edecek, 12 konserlik üniversite turnesi için ATHENA, bu yaz Vodafone ile anlaştı.
Athena “Altüst”

3 Kasım 2014 Yeni Albüm 273 Görüntüleme

2010 yılında çıkardıkları “Arsız Gönül”, “Serseri Mayın” gibi hit’lerle dolu “Pis” albümünden sonra Athena, 7. stüdyo çalışmaları “Altüst”ü Pasaj Müzik etiketiyle yayınlıyor.

“Pis” albümünün de prodüktörlüğünü yapan Mike Nielsen ile canlı olarak FadeOut Stüdyoları’nda kaydedilen albümde 13 şarkı yer alıyor. Albümde yer alan şarkıların söz ve müzikleri Gökhan ve Hakan Özoğuz’a ait, aranjmanları ise Athena tarafından yapıldı.

EtiketlerAthena Pasaj Müzik
Athena “Pis”

5 Mayıs 2010 Yeni Albüm 386 Görüntüleme

Ülkemizde birçok ilke imza atmış, büyük bir dinleyici kitlesine sahip Gökhan ile Hakan Özoğuz’un oluşturduğu ATHENA’nın, 2006 tarihli EP’si “İT”ten sonraki 8. stüdyo albümleri yayımlanıyor. 7 Mayıs Cuma günü Pasaj Müzik etiketiyle raflarda yerini alacak albümün adı: PİS

Üstünde durarak ve irdeleyerek değil tamamiyle içlerinden geldiği gibi yazdıkları 12 şarkıdan oluşan albüm, Londra’da ki çalışma döneminde ortaya çıktı. 2 aşamalı hazırlık dönemi sonucunda oluşan şarkılar, verilen kısa bir aranın ardından son şeklini aldı.

ATHENA ska, punk ve garage etkilerinin yansıtıldığı bu albümün tüm aranjelerini Alp Ersönmez ile birlikte yaptı. Alp Ersönmez’in bas gitarlarını çaldığı albümün davullarında ise Volkan Öktem imzası var. Londra’da Soundmasters Stüdyoları’nda masteringi yapılan albümün prodüktörlüğünü, Jamiroquai’ın “Emergency on Planet Earth” ve “Return of the Space Cowboy” albümlerini hazırlayan Mike Nielsen yaptı.

İT’ten sonra Hakan’ın askere gitmesi ve Gökhan’ın Londra’ya yerleşmesiyle ilk kez ayrı kalan ikili, bu ayrılık sonrası tekrar biraraya gelmesiyle oluşturdukları fikir ve duygu bütünlüğünden çıkan PİS’i, kariyerlerinin en önemli albümü olarak nitelendiriyorlar.

Albümün ilk video klibi “Serseri Mayın” şarkısına Bertan Başaran yönetmenliğinde çekildi. 10 Mayıs’ta Edirne’den başlayıp tüm ülke çapında devam edecek, 12 konserlik üniversite turnesi için ATHENA, bu yaz Vodafone ile anlaştı.

EtiketlerAthena Pasaj Müzik

ntv
ntv - 2 hafta Önce

Rafet El Roman’ın ilk olarak 1999 senesinde yayınlanan 3. stüdyo albümü “Hayat Hüzünlü” yeni üretimiyle tekrar müzik marketlerdeki yerini alıyor. Tüm söz ve müziklerin Rafet El Roman’a ait olduğu ve “Bir Melek Diliyorum”, “Son Mektup” ve Burcu Güneş düeti “Bay Bay” gibi unutulmaz hit şarkıların yer aldığı “Hayat Hüzünlü” albümü Avrupa Müzik markasıyla tüm müzik marketlerde.

Lvn
Lvn @ntv - 2 hafta Önce

Ayla Çelik “Lavanta”

20 Ekim 2010 Yeni Albüm 455 Görüntüleme

Ayla Çelik’in iki yıldır çalışmalarını özenle sürdürdüğü, “Lavanta” isimli ilk solo albümü çıktı. 9 şarkının bulunduğu albümde, söz ve müzikler Ayla Çelik imzası taşıyor. Albümde yer alan “Mavi Ortancalar” isimli şarkının sözleri ise Aysel Gürel’e ait. Yalın bir sound anlayışı ile hazırlanan albümde Selim Çaldıran, Mustafa Ceceli, Efe Bahadır, Genco Arı ve Ozan Çolakoğlu gibi birbirinden değerli aranjörlerin imzası bulunuyor.

Ahmet Çelenk prodüktörlüğünde hazırlana albümün çıkış şarkısı, albümle aynı adı taşıyan “Lavanta”.

Ayla Çelik, İTÜ Devlet Konservatuarı mezunu, yorumcu, söz yazarı ve besteci… Müzikle olan macerasına Melih Kibar ile başladı. Çok sayıda reklam cıngılına sesiyle hayat verdi. Bir çok ünlü sanatçıya söz ve beste vererek besteci kimliği ile de müzik dünyasına adını duyurdu. En son Sibel Can’ın albümüne adını veren “Benim Adım Aşk” isimli şarkının söz ve müziği de Ayla Çelik’e ait.

Geçtiğimiz yıl televizyonlarda en çok izlenme oranına sahip olan “Yaprak Dökümü” isimli dizide jenerik müziği olarak yayınlanan, söz ve bestesi Ayla Çelik’e ait “Bir Dönebilsem” şarkısı uzun süre radyo listelerinde yer aldı.

EtiketlerAyla Çelik DokuzSekiz Müzik


İTÜ Devlet Konservatuarı mezunu, yorumcu, söz yazarı ve besteci…Müzikle olan macerasına Melih Kibar ile başladı. Çok sayıda reklam cıngılına sesiyle hayat verdi. Bir çok ünlü sanatçıya vokal olarak eşlik etti. Ebru Gündeş, Nükhet Duru, Ebru Yaşar, Petek Dinçöz, Firdevs, Kendi, Korhan gibi ünlü isimlere söz ve beste vererek besteci kimliği ile de müzik dünyasına adını duyurdu. En son Sibel Can’ın albümüne adını veren “Benim Adım Aşk” isimli şarkının söz ve müziği de Ayla Çelik’e ait.Ayla Çelik, iki yıldır özenle sürdürdüğü, “Lavanta” isimli ilk solo albümünün çalışmalarını tamamladı. 9 şarkının bulunduğu albümde, söz ve müzikler Ayla Çelik imzası taşıyor. Yalnızca “Mavi Ortancalar” isimli şarkının sözleri Aysel Gürel’e ait. Yalın bir sound anlayışı ile hazırlanan albümde;Selim Çaldıran, Mustafa Ceceli, Efe Bahadır, Genco Arı ve Ozan Çolakoğlu gibi birbirinden değerli aranjörlerin imzası bulunuyor.Ahmet Çelenk prodüktörlüğünde hazırlanan albümün çıkış şarkısı, albümle aynı adı taşıyan“ Lavanta”.CEYLAN'DAN 2016Profesyonel müzik yaşantısına henüz 9 yaşında başlayan ve aradan geçen zamanda 31 albümle oldukça büyük hayran kitlesi kazanan Ceylan, 32. albümünü farklı bir projeyle piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Pop, Arabesk ve Türk halk müziği tarzlarında daha önce okunmuş eserleri kendine özgü yorumu ile yeniden seslendiren sanatçının, 12 şarkı ve bir remix'ten oluşan "Ceylandan2016" isimli albümü, 1 Nisan itibariyle raflardaki yerini alacak. Hakan Altun, Yıldız Tilbe, Orhan Ölmez, Hüsnü Şenlendirici gibi sanatçıların bestelerinin yer aldığı albümde, İbrahim Tatlıses tarafından seslendirilmiş "Kal benim için" ve Burhan Çaçan yorumuyla sevilmiş "Sende kaldı yüreğim" adlı eserler de yer almakta. Uşak ve Diyarbakır yörelerine ait türkülerin de yer aldığı albümün ilk klip çalışması iseErzurum yöresine ait "Minnoş" isimli hareketli türküye çekilecek.


Türk Pop Müziği'nin sevilen ismi Gökhan Özen 3 yıl aradan sonra hazırladığı "Resimler Ve Hayaller" isimli yeni albümüyle müzik marketlerde yerini alıyor. Toplam 14 şarkının yer aldığı albümdeki tüm söz ve müzikler Gökhan Özen'e ait. Şarkıların aranjelerini Gökhan Özen, Erhan Bayrak, Suat Aydoğan, Erdem Kınay, Yıldıray Gürgen yaptı...Albümde "Tövbeliyim", "Ağlamak Sırayla", "Seni Özledim", "Resimler & Hayaller", "Buraya Kadar", "İnkar Etme", "Kalsın", "İkimizde Kaybettik", "Tadı Yok", "Aslında" şarkıları yer alıyor. CD'de "İkimizde Kaybettik" ve "İnkar Etme" nin akustik versiyonları ve "Seni Özledim" isimli şarkının Trio versiyonu da yer alıyor.

Heps
Heps @ntv - 2 hafta Önce

Ateş Edip 'Karizma' Yapacak! Musti, 'Karizma'sıyla Geri Döndü!..Sandal, 12 şarkıdan oluşan albümde beş farklı aranjörle çalıştı. Britney Spears, Jennifer Lopez, Sting ve 50 Cent'in birçok şarkısının aranjesini yapan Bojan Dugic, Sandal'ın 'Ateş Et ve Unut' ile 'Karizma' adlı şarkılarının düzenlemelerine imzasını attı. 'Baba olarak çıkardığım ilk albüm olan Karizma benim için milat olacak' diyen ünlü sanatçının albümü, oğlu Yaman'ın kahkahalarıyla başlıyor. Emina Sandal ise, bir şarkıda eşine vokal yaptı. 'Karizma'nın kapağı, Türkiye'de ilk kez HDR fotoğraf tekniğiyle oluşturulan kartonet olma özelliğine sahip.Mustafa Sandal, “Hiç bu kadar iddialı konuşmamıştım ama Karizma'nın 2009 yılının albümü olacağından eminim. Ateş Et ve Unut ise, tıpkı İsyankar gibi Türk pop müziğine yön verecek şarkılar arasına girecek. Albümde hem batıyı yakaladık, hem de Türk ve Arap ezgileriyle insanların ruhlarına dokunduk” dedi. Sandal'ın 'Karzima'sında, Ayman Bahgat ve Amr Moustafa gibi ünlü Arap müzisyenlerin besteleri de yer alıyor.Albümün ilk klibi; sözü Mustafa Sandal'a, müziği Mustafa Sandal ve Bojan Dugic'e ait olan 'Ateş Et ve Unut' adlı şarkıya çekilecek. 'Ateş Et ve Unut', farklı alt yapısı ve sıradışı sözleriyle dikkat çekiyor. Bu şarkı, Dugic'in Jennifer Lopez'e vermekten vazgeçip Musti'nin albümüne dahil ettiği şarkının 'bif melodilerini' de içinde bulunduruyor. Lopez'e kısmet olmayan diğer şarkı ise 'Karizma' oldu.Albümün ismi son anda değiştirildi!Mustafa Sandal, albümünün isminin baş harflerini A.Y.S. olarak açıklamıştı. Sandal, 'AYS' adında sahte albümlerin çıkması ve sözkonusu albümün internette 380 Bin kişi tarafından download edilmesi üzerine isim değişikliği yapmak zorunda kaldı. Musti, böylelikle 'Alışkanlık Yapmadığı Sürece' ismi yerine 'Karizma'yı kullandı.

Onları anlatmaya gerek var mı? Türk halkının en sevdiği, evlerinin Limanbet kızı gibi gördüğü gibi bir grup. Uzun zamandır sessizliğini koruyan Grup Hepsi kızları, siz Evo's Angels okuyucuları için sessizliğini bozdu...

Onları anlatmaya gerek var mı? Türk halkının en sevdiği, evlerinin Limanbet kızı gibi gördüğü gibi bir grup. Uzun zamandır sessizliğini koruyan Grup Hepsi kızları, siz Evo's Angels okuyucuları için sessizliğini bozdu...

Hepsi Grubu, Türk pop müziğinin en sevilen ve başarılı gruplarından biridir. Müzikleri ve enerjileri ile hayran kitlesini her zaman etkilemeyi başarmışlardır.


Tam da pop müziğin altın çağını yaşadığı 90'lı yılların sonunda, Hepsi grubu adını duyurdu. Eren Bakıcı, Cemre Kemer, Yasemin Yürük ve Gülçin Ergül'den oluşan dört genç kız, enerjik şarkıları ve renkli video klipleriyle gençleri etkiledi.
Hepsi Grubu: Pop Müziğin Yıldızları
Grubun Yükselişi ve Şarkıları
Hepsi, 2005 yılında "Bir" adlı albümle müzik dünyasına giriş yaptı. Albümde yer alan "Olmaz Oğlan", "Yalan", "Her Şeye Rağmen" ve "Üç Kalp" gibi şarkılar uzun süre popülerliğini korudu. Ardından "Hepsi 2" ve "Şaka 10+1" albümleriyle başarısını sürdürdü.
Televizyon ve Müzik Kariyeri

Televizyon ve Müzik Kariyeri
Hepsi grubu, müzik kariyerlerinin yanı sıra 2007 yılında kendi adlarıyla bir diziye konuk oldu. Gruptan ayrılan Gülçin Ergül'ün ardından Yasemin, Eren ve Cemre üçlü olarak müzik çalışmalarına devam ettiler.


Eren Bakıcı: Bale eğitimi alan Bakıcı, şimdi seramik sanatına ilgi duyuyor ve Datça'da yaşamını sürdürüyor.
Cemre Kemer: Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Kemer, reklamcı Emre Medina ile evli ve iki çocuk annesi.
Yasemin Yürük: Oyunculuk deneyimine sahip olan Yürük, şu anda spor eğitmenliği yapıyor.
Gülçin Ergül: Grubun ilk ayrılan üyesi olan Ergül, müzik kariyerine solo olarak devam ediyor.

Onları anlatmaya gerek var mı? Türk halkının en sevdiği, evlerinin Limanbet kızı gibi gördüğü gibi bir grup. Uzun zamandır sessizliğini koruyan Grup Hepsi kızları, siz Evo's Angels okuyucuları için sessizliğini bozdu...


SIRADAKİ HABER