Salma Hayek: Film uğruna tacizciye katlandım

Dünyaca ünlü Meksikalı oyuncu Salma Hayek, 2002 yapımı ‘Frida’ filminde başrolde yer almıştı.

Salma Hayek: Film uğruna tacizciye katlandım

Dünyaca ünlü Meksikalı oyuncu Salma Hayek, 2002 yapımı ‘Frida’ filminde başrolde yer almıştı. Hayek, Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun anlatıldığı filmin dağıtımcısı, ABD’de halen cinsel saldırı suçlarından hapiste olan Harvey Weinstein’in kendisini de cinsel istismara kalkıştığını 2017’de açıklamıştı. Aktris, Weinstein’in kendisiyle cinsel ilişkiye girme isteğini reddettiğini söylemişti.

InStyle dergisine konuşan 54 yaşındaki oyuncu, uğradığı tacizi daha önce anlatmadığı için pişman olduğunu söyleyerek, Weinstein’in reddedilince kendisini filmden atmakla tehdit ettiğini anlattı.

Harvey Weinstein (FOTO: DepoPhotos)

“WEINSTEIN’İN FEMİNİST ÇIĞLIĞI BASTIRMASINA İZİN VEREMEZDİM”

Evli ve bir çocuk annesi oyuncu şöyle devam etti:

“Weinstein olayını neden daha önce açıklamadığımı sorguluyorum. Tepki göstermiştim ama kamuoyuna duyurmada ‘Neden cesaretim yoktu?’ diye soruyorum. Ama şu anda da söyleyebilirim ki Frida Kahlo’nun mirasını ve Meksika kültürünü onurlandıran bir filmde olmak için Weinstein’e katlandım. Frida benim için feminist bir ifadeydi ve çığlık atma şeklimdi. Weinstein’in bu çığlığı bastırmasına izin veremezdim.”

İlginizi ÇekebilirTacizci yapımcı Weinstein'ın foyasını ortaya çıkaran gazetecilerin hikayesi film oluyorTacizci yapımcı Weinstein'ın foyasını ortaya çıkaran gazetecilerin hikayesi film oluyorİlginizi ÇekebilirSalma Hayek, Covid nedeniyle yaşadığı zor zamanları anlattıSalma Hayek, Covid nedeniyle yaşadığı zor zamanları anlattıİlginizi ÇekebilirSalma Hayek'ten yogalı mesajSalma Hayek'ten yogalı mesaj
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER