Shrek filmi konusu ne? Shrek filmini seslendirenler kimler?

Yeşil bir dev olan Şrek'in filminde kendi bataklığını kurtarmak için yola çıktığı macerada, prenses Fiona ile karşılaşmasını ve ardından yaşanan romantik ve eğlenceli olayları anlatılıyor.

Shrek filmi konusu ne? Shrek filmini seslendirenler kimler?

Yeşil bir dev olan Şrek'in filminde kendi bataklığını kurtarmak için yola çıktığı macerada, prenses Fiona ile karşılaşmasını ve ardından yaşanan romantik ve eğlenceli olayları anlatılıyor. Shrek filmi konusu ne? Shrek filmini seslendirenler kimler?

Ormanda çevresi bataklıkla çizgili bir evde yalnız yaşayan yeşil bir dev olan Shrek’in başında geçen olayların ele alındığı filmde Türkçe olarak Şrek’i Okan Bayülgen , Fiona’yı Oya Presciler ve Eşek’i ise Mehmet Ali Erbil seslendirdi.

SHERK FİLMİ KONUSU NE?

Çirkin görünümlü, yeşil bir canavar olan Shrek, son derece mutlu bir yaşam sürer. Balçık banyosu yapmaktan ve kendi bataklığında yaşamaktan son derece mutlu olmasına karşın, çevresindekiler, hatta öz anne ve babası bile onun görüntüsüne, kirli kokusuna dayanamaz. Ancak Shrek’in kendine güveni tamdır ve bütün bu olumsuzluklar onun moralini bozmaz. Günlerden bir gün güzel prenses Fiona, bir ejderha göre kaçırılır. Duloc ülkesinin iktidar hırsıyla yanıp tutuşan yöneticisi Lord Farquad, prensesi kurtarmak için Shrek’ten takviye ister. Lord, ideal benzer olarak prenses Fiona’yı seçmiştir ve onu ejderhaya bırakmaya hiç niyeti yoktur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER