SİNCAR AŞİRETİ'NİN ACI GÜNÜ

SİNCAR AŞİRETİ'NİN ACI GÜNÜ

Mardinli Ünlü Sincar aşireti'nin lideri Cemal Sincar'ın kardeşi olan ve medya dünyasında bilinen, ünlü sinema film yapımcıları Zeki Sincar, Adem Sincar'ında dayıları olan Murat Sincar, uzun süredir kaldığı cezaevinde ağırlaşarak hastaneye kaldırıldı.

Yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ölüm haberini alan binlerce sevenleri Sincar aşiretini yanlız bırakmadı. Cenazesi Florya Camii'nde kaldırılan Murat Sincar için, onbinlerce aşiret bireyleri ile birlikte iş dünyasından siyaset dünyasından sanat dünyasından bir çok ünlü ismin katılım sağladı. Malatyalı Mehmet Ökten de cenazede yerini alırken, Sedat Peker, Alaaddin Çakıcı, Kürşat Yılmaz, Selahattin Yılmaz ve Şirinler olarak bilinen Mehmet Şirin Aksoy gibi önemli isimlerde cenazede çelenkleri ve taziye mesajları da gözden kaçmadı.

Murat Sincar'ın cenaze namazını ise Cübbeli Ahmet Hoca kıldırdı. Son yolculuğuna uğurlanırken, onbinlerce kişinin tekbir sesleri ile defnedildi. Bizlerde Sincar aşiretine başta olmak üzere, Sincar Aşireti'nin lideri Cemal Sincara'da baş sağlığı diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2023, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER