kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Son dakika… Aile Bakanlığı’ndan Halil Sezai açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şarkıcı Halil Sezai'nin darbettiği 67 yaşındaki Hüseyin Meriç'i ziyaret ettiğini duyurdu.

Son dakika… Aile Bakanlığı’ndan Halil Sezai açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şarkıcı Halil Sezai'nin darbettiği 67 yaşındaki Hüseyin Meriç'i ziyaret ettiğini duyurdu. Açıklamada, "Bakanlığımız, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılarımıza gösterilen her türlü şiddetin her zaman karşısında olacaktır" ifadeleri yer aldı.

Şarkıcı Halil Sezai, tartıştığı yaşlı komşusu Hüseyin Meriç’i darbettiği gerekçesiyle dün akşam tutuklanmıştı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şarkıcının yaşlı komşusunu darbetmesiyle ilgili olarak, “Bakanlığımız, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılarımıza gösterilen her türlü şiddetin her zaman karşısında olacaktır” açıklaması yaptı.

Bakanlık’tan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

* Kamuoyunda tanınan bir kişi tarafından 67 yaşındaki Hüseyin Meriç büyüğümüzün darp edilmesi hepimizi derinden üzmüştür.

* Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İstanbul İl Müdürlüğümüz 16.09.2020 tarihinde, ivedi bir şekilde konuyla ilgili inceleme yapmış ve ekiplerimiz büyüğümüzü evinde ziyaret etmişlerdir.

* Mağdura Bakanlığımız hizmet modelleri anlatılmış ve kendisine kanuni hakları hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

* Kendisinin talepleri dahilinde Bakanlığımız konuyu takip edecektir.

* Milli ve manevi değerlerimizle hiçbir şekilde örtüşmeyen ve kabul edemeyeceğimiz bu hadise, toplum vicdanını yaralamıştır.

* Bakanlığımız, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılarımıza gösterilen her türlü şiddetin her zaman karşısında olacaktır.

NE OLMUŞTU?

Tuzla’da 15 Eylül’de şarkıcı Halil Sezai (41), komşusu Hüseyin Meriç’i (67) darbettiği görüntülerin ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınmış ve emniyette ifade vermesinin ardından serbest bırakılmıştı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı darp olayıyla ilgili soruşturmayı genişletmesinin ardından Sezai’yi savcılık ifadesinin alınması için adliyeye çağırmıştı.

(FOTO: SÖZCÜ)

Dün polis eşliğinde adliyeye getirilen şarkıcı, nöbetçi hakimlikçe “silahla kasten yaralama” suçundan tutuklandı. Sezai, savcılık ifadesinde yaşlı adamı darbettiğini kabul ederek “Yaşanan bu kavga esnasında Hüseyin Bey de beni darbetmiştir. Ben de yaralandım” dedi.

İLGİLİ HABERYaşlı komşunu döven Halil Sezai tutuklandı!
İLGİLİ HABERHalil Sezai'nin oturduğu villa kiralığa çıkarıldı
Son güncelleme: 11:29 - 18.09.2020
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER