Tutunamayanlar Çevrimiçi bugün var mı? Tutunamayanlar Çevrimiçi bitti mi?

Tutunamayanlar dizisinin stok bölümlerinin tükenmesinin ardındaki pandemi sebebiyle de ismi ve formatı değişmişti.

Tutunamayanlar Çevrimiçi bugün var mı? Tutunamayanlar Çevrimiçi bitti mi?
Tutunamayanlar dizisinin stok bölümlerinin tükenmesinin ardındaki pandemi sebebiyle de ismi ve formatı değişmişti. Tutunamayanlar Çevrimiçi olarak yayına devam edilen dizinin yeni bölümleri merak ediliyor. Peki Tutunamayanlar Çevrimiçi bugün var mı? Tutunamayanlar Çevrimiçi bitti mi?

Her hafta salı akşamı yayınlanan Tutunamayanlar Çevrimiçi bu hafta TRT yayın akışında gözükmüyor.  Pandemi sebebiyle çekimlerinde değişim yapılarak devam edilen Tutunamayanlar Çevrimiçi’nin yeni bölümü merak ediliyor. Absürd komedi türündeki Tutunamayanlar Çevrimiçi 5. yeni bölümünün önümüzdeki hafta yayınlanması bekleniyor.

TUTUNAMAYANLAR ÇEVRİMİÇİ BU AKŞAM VAR MI?

Tutunamayanlar Çevrimiçi, Kadir Gecesi programı sebebiyle bu akşam ekranlarda olmayacak. Dizinin yeni bölümünün önümüzdeki hafta yayınlanması bekleniyor.

TUTUNAMAYANLAR ÇEVRİMİÇİ YENİ BÖLÜM İZLE

Yeni herif koronavirüsün (Covid-19) yayılmasını durdurmak amacıyla dünyanın birçok ülkesinde iş hayatına ara verilirken, dizi setleri de bu gelişmeden etkilenen sektörler arasında yer aldı.

Türkiye’de bu konuda ilk harekete geçen TRT, tüm setlere ara verildiğini 19 Mart 2020’de devlete ait bir açıklamayla duyurmuştu.

TRT 1’in beğeniyle izlenen absürt komedi dizisi Tutunamayanlar’da bu süreçte, stok bölümleri sayesinde rakiplerine tarafından daha uzun zaman yayında kalmayı başardı. Ama 14 Nisan Salı akşamı yayınlanan 13. bölümüyle birlikte Tutunamayanlar dizisinin de stok bölümleri yeniden oldu.

Tutunamayanlar, özel tekniklerle çekilecek

Çekimlere 3 hafta önce ara veren Tutunamayanlar ekibi seri bir karar süreciyle, dizi çekimlerine robot kameralarla devam etme kararı aldı. Dizinin çekimlerinin yapıldığı 2 mekanda strelizasyon çalışmalarının gerisinde, teknik ekipler bir kaç gün arayla mekana gelerek kablosuz ağ üzerinden yönetilebilen kameralar ve teknik ekipmanlar yerleştirdi. Dizinin sanat ve kostüm sorumluları ise zorunlu ihtiyaçları strelize ettikten sonra bir gün evvelden mekana bıraktı.

Çekimleri başlayan bu özel seride, başrol oyuncusu Doğu Demirkol dizinin çekildiği mekana gelerek, hazırlığını tek başına kendisi yapıyor. Yaka mikrofonunu takarak rolünü oynuyor. Ara Sıra de teknik ekibin uzakta kendisine yönelttiği direktiflere kadar ışıkları ayarlıyor. Dizinin yönetmenleri Murad Zaloğlu İstanbul, Osman Nail Doğan ise Yozgat’taki evinden internet üzerinden robot kameralar aracılığıyla çekimleri izleyerek diziyi yönetiyor.

Dizinin sevilen karakteri Şair Lütfü’yü canlandıran Uzlaşma Yıldız da, tıpatıp Doğu Demirkol gibi dizideki evinde kimsesiz performans sergiliyor.

Dizinin diğer sevilen karakterlerini canlandıran Zafer Algöz, Asuman Dabak, Bora Akkaş gibi isimlerin evlerine ise yapım şirketi göre kamera, ışık ve ses ekipmanları gönderildi. Dizinin diğer sahnelerini ise oyuncular evlerinde ya da mahallelerindeki sokaklarda çekip gönderecek.

Dizinin ismi değiştirildi

Bir yandan çekimler ve öteki hazırlıklar sürdürülürken, dizinin isminin değiştirilmesi de masaya yatırıldı. Yeni tekniklerle uzaktan çekilecek yeni bölümlerin kısa bir vakit içinde ekrana gelmesi planlanan dizinin ismi de değişerek Tutunamayanlar ÇEVRİMİÇİ oldu.

Osman Nail Doğan; ”Uzakta Yönetmen oldum”

Tutunamayanlar’ın yönetmeni Osman Nail Doğan, TRT’nin sektöre öncülük ederek içten bir kararla dizi set çalışmalarını durdurduğunu belirterek, “Biliyoruz ama, insanların şu lahza her zamankinden daha fazla umuda, neşeye, tutunmaya ihtiyacı var. Biz de bu süreçte arkadaşlarımızla ne yapabiliriz diye düşündük ve çarçabuk harekete geçtik. Senaryoyu değiştirerek yeni duruma uygun hale getirdik. Teknik ekibimizde çok başarılı bir sistem kurdu. Biz cep telefonlarıyla yok ayrıntılarıyla profesyonel ekipmanlarla uzakta dizi işini hayata geçirmiş olduk. Ben Yozgat’tan, Murad Zaloğlu ise İstanbul’dan tüm bu süreci yönetmeye çalışıyoruz.” dedi.

YORUM EKLE