Suwen Tekstil Hisselerinde Manipülasyon İddiası

Borsada yeni bir operasyon mu? İç çamaşırı satan firmanın hisseleri nasıl bir anda tavan oldu? Son bir ayda yüzde 88 prim yapan Suwen hisse senedinde bir aracı kurum 93 lira hedef fiyat verince senet tavan oldu.

Suwen Tekstil Hisselerinde Manipülasyon İddiası

Borsada yükseliş sürerken, kafaları karıştıran bir olay gerçekleşti. Nisan ayında halka açılan ve son bir ayda şirkette hiç bir önemli gelişme yok iken, yüzde 88 prim yapan Suwen Tekstil hisse senedi tavan oldu.

Senedin tavan olması borsacılar tarafından yeni bir operasyon olarak yorumlanırken, bir iç çamaşırı firmasında önemli bir gelişme yok iken, bir aracı kuruluş tarafından 93 lira hedef fiyat vermesi eleştirilere neden oldu.

Borsacılar, “sütyen gibi iç çamaşırı satan bir şirkette ne oldu ki, bir anda 93 lira hedef fiyat biçildi” diye sordular.

NE KADAR GERÇEKCİ BİR RAPOR?

Paramedya’nın haberine göre Suwen Tekstil hisse senedi bu aracı kuruluş raporundan sonra yüzde 9.96 prim yaparak tavan oldu.

Hisse senedinde en yoğun alıcı ise raporu hazırlayan aracı kuruluşun alımları oldu. Hedef fiyat olarak rapor yazan kurum son bir ayda ise 1 milyon lottan fazla alım yaptı.

Kaynak : https://www.superkulup.com/borsada-yeni-bir-operasyon-mu-ic-camasiri-satan-firmanin-hisseleri-nasil-bir-anda-tavan-oldu.html

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER