'Arapsaçı' filmi sınav sorusu oluyor

Yönetmen Ömer Faruk Yardımcı ve oyuncu Ayhan Taş, Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde düzenlenen 'Kısadan Uzuna' adlı söyleşi

'Arapsaçı' filmi sınav sorusu oluyor

Yönetmen Ömer Faruk Yardımcı ve oyuncu Ayhan Taş, Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde düzenlenen 'Kısadan Uzuna' adlı söyleşiye katıldı. Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümü mezunu olan Ömer Faruk Yardımcı’nın senaryosunu kaleme aldığı ve yönetmen koltuğuna oturduğu ‘Arapsaçı’ filmi, vizyon sonrası üniversite öğrencilerine sınav sorusu olarak sorulacak.  Ömer Faruk Yardımcı, dördüncü sinema filmi 'Arapsaçı' vizyona girmeden önce yönetmenlik kariyerine geçişini ve deneyimlerini, Ayhan Taş ile birlikte öğrencilere aktardı. İki saat süren keyifli söyleşide ikili, İletişim Tasarımı bölümü öğrencilerinden tam not aldı.

RAKİBİNİ TEBRİK ETTİ

Ömer Faruk Yardımcı, son filmi hakkında, “Arapsaçı, aslında birbirine girmiş bir ottur. Bizim filmimiz de bir ceketten dolayı olayların birbirine girme hikayesidir. 30 Mart’ta Tolga Karaçelik’in yazıp yönettiği 'Kelebekler' filmiyle aynı tarihte vizyona giriyoruz. Helal olsun, 18 günde film çekip 'En İyi Film Ödülü' aldı. Rakibim olmasına rağmen her platformda paylaşıyorum. Çünkü güzel bir şey yapıyor. İnşallah izlenir, beraber izleniriz” dedi.

HAMLET Mİ, SEZAİ Mİ?

Birçok kişinin hayatına 'Kardeş Payı’ndaki 'Sezai' karakteriyle giren Ayhan Taş’a, aynı dizide başka bir karakteri oynamak isteyip istemediği soruldu. Başarılı oyuncu, “Ben doğaçlama tiyatroyu seçtim çünkü her gün aynı diyalogları oynamak istemiyorum. Bana 'Dört yıl boyunca Hamlet mi oynamak istersiniz, Sezai mi?' diye sorsanız 'Sezai' derim. Aynı dizide başka bir karakter olmayı hiç düşünmedim ama olsaydım o zaman da o karakter konuşulurdu” şeklinde konuştu.

30 MART'TA VİZYONA GİRİYOR

Çekimleri İstanbul’da yaklaşık 1,5 ayda tamamlanan ‘Arapsaçı’ hikayesiyle dikkati çekiyor. Başrollerini Hakan Meriçliler, Açelya Topaloğlu, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş ve Burak Satıbol’un paylaştığı film, 30 Mart’ta vizyona giriyor. Yapımını Insignia Yapım’ın gerçekleştirdiği, yönetmenliğini Ömer Faruk Yardımcı’nın üstlendiği filmin senaryosunu Ömer Faruk Yardımcı ve Ayşe Işıkmen kaleme aldı.

HAYATLARI ARAPSAÇI'NA DÖNÜYOR

Arapsaçı’nda, eski bir aktörün şöhretli zamanlarından kalan deri ceketi, rastlantısal olaylar sonucunda birbirinden farklı insanların hayatlarını kesiştirir. Üstüne üstlük ceketin içinde büyük ikramiye çıkmış loto kuponu vardır ve bundan kimsenin haberi yoktur. Elden ele gezen bu deri ceket, tüm karakterlerin hayatlarını kökünden değiştirecek ve adeta Arapsaçı'na döndürecektir.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 01:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER