Bir Dilek Tut: Fantastik Peri Masalı

Bir dilek tut ve fantastik peri masalının büyülü dünyasına adım at! Macera dolu hikayede peri prenseslerini ve sihirli yaratıkları keşfet, hayal gücünü özgür bırak!

Bir Dilek Tut: Fantastik Peri Masalı

Film Hakkında


Film Hakkında

Meta Akkuş’un Türk aile fantastik peri masalı, Kuzey Amerika için dijital çıkışını yapıyor. VOD platformları ve DVD'si 28 Haziran 2024'te yayınlanacak. "Bir Dilek Tut", dileklerin nasıl gerçekleşeceğini öğrenmek isteyen bir çocuğun (Kaan) büyüme öyküsünü anlatıyor.

Hikaye

Kaan, ailesinin İstanbul'a taşınacağını öğrenene kadar kırsalda çok güzel ve mutlu bir hayat sürer. Bu haber onu üzer; arkadaşlarını ve kürek takımını geride bırakmak istemez. Kaan, bu yolculuğu durdurmak için bir şeyler yapması gerektiğini anlar. Çözümü, okulda zorbalığa uğrayan Berke adında bir çocuğun hikayesini anlatan "Bir Dilek Tut" adlı kitapta bulur.

Oyuncular ve Yapım

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Meta Akkuş'un üstlendiği “Bir Dilek Tut”, Akkuş ve Avni Tuna Dillgil'in ortak senaryosuyla Meta Akkuş'un orijinal hikayesinden uyarlandı. Oyuncu kadrosunda Mehmet Turan Doğan (Kaan), İhsan Berk Aydın (Berk), Yusuf Kemal Kilkis (Hasan) ve Almira Tuana Albay (Lara) yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2024, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER