Bursa'da Sinema Üzerine Keyifli Sohbet

Bursa'da sinema tutkunları için keyifli bir sohbet! Bursa'daki sinema kültürü, en sevilen filmler ve sinema dünyasındaki son gelişmeler hakkında bilgi edinmek için hemen tıklayın.

Bursa'da Sinema Üzerine Keyifli Sohbet

TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivali'nin üçüncü durağı Bursa oldu. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte Selma Güneri, Yusuf Sezgin ve Ahmet Mekin sinema tutkunlarıyla buluştu.

Sette Yönetmenin Önemi

Ahmet Mekin, sinemada ilk yıllarını ve değişen set koşullarını anlattı. Mekin, yönetmenin kameranın yanında olması gerektiğini vurgulayarak, "Yönetmenin oyuncuyla doğrudan iletişimde olması, göz teması kurması önemli. Yönetmenin sette aktif olarak bulunması, oyuncuların performansını olumlu yönde etkiler" dedi.

Oyunculuğun Esasları


Oyunculuğun Esasları

Sinema ve tiyatro oyuncusu Selma Güneri, oyunculuğun kalpten gelmesi gerektiğini belirtti. Güneri, "Oynadığınız karakteri hissetmek, seyirciye de hissettirmek önemli. Kalpten gelen duygu, seyirciye de doğrudan ulaşır" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bir Aşk Hikayesi: Selma Güneri ve Yusuf Sezgin


Bir Aşk Hikayesi: Selma Güneri ve Yusuf Sezgin

Yusuf Sezgin, eşi Selma Güneri ile olan büyük aşkını anlattı. Sezgin, zorlu evlilik sürecini detaylarıyla paylaşırken, "Selma'nın annesinin karşı çıkmasına rağmen Türker İnanoğlu'nun desteğiyle yıldırım nikahıyla evlendik. O dönemde her hafta yeni filmler çekiliyordu, zorlu şartlarda çalışıyorduk" ifadelerini kullandı.

Sinemada Değişen Zamanlar


Sinemada Değişen Zamanlar

Ünlü sanatçılar, sinema sektöründeki değişimleri ve yeni dönem sinema anlayışını da değerlendirdiler. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte set koşullarının değiştiğini ve oyuncu-yönetmen ilişkisinin farklılaştığını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2024, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER