Cenk Eren: Müzikle İlk Teması ve Müzik Kariyeri

Cenk Eren'in müzikle ilk teması ve müzik kariyeri hakkında detaylı bilgiler. Genç yaşta müziğe olan tutkusuyla başlayan sanatçının müzik hayatı ve başarılarına dair her şey burada!

Cenk Eren: Müzikle İlk Teması ve Müzik Kariyeri

Cenk Eren: "Müzikle İlk Temasım Açıkhava Sinemalarında Film Seyretmekti"


Cenk Eren:

Ankara’da doğup büyüyen Cenk Eren, müzikle ailesinin veya çevresinin bir ilgisi olmadığını belirtiyor. Kendisinin de sanatla ilk temasının açıkhava sinemalarında film seyretmekle olduğunu dile getiriyor. Eren, "Ailem şarkıcı olmamı kabul etmezdi" diyor.

Müzik Eğitimine Ankara Radyosu'yla Başladı


Müzik Eğitimine Ankara Radyosu'yla Başladı

Cenk Eren, müzik eğitimine Ankara Radyosu'nda başladığını ifade ediyor. İstanbul'a tek başına giderek konservatuar sınavlarına katıldığını ancak kazanamadığını belirten Eren, Ankara Radyosu'nda açılan çok sesli koro sınavını dereceyle kazanarak kendine güvenini yeniden kazandığını söylüyor.

Gece Kulüplerinde Sahne Alırken Sesini Geliştirdi


Gece Kulüplerinde Sahne Alırken Sesini Geliştirdi

Öğrencilik yıllarında gece kulüplerinde sahne almaya başlayan Cenk Eren, bu deneyiminin sesini geliştirdiğini belirtiyor. Gece geç saatlerde evine döndüğü için ertesi gün derslerde uykusuz kaldığını ve sesinin pürüzlendiğini anlatan Eren, bilinçsizce şarkı söylemenin bas sesini incelttiğini ifade ediyor.

"İlk Albüm Tutmadı, Sahneye Ağırlık Verdim"

İlk albümünden umduğu etkiyi alamadığını söyleyen Cenk Eren, sokakta tanınmamaktan dolayı sahneye ağırlık verdiğini ve bu sayede popülerlik kazandığını belirtiyor. Repertuarın önemine vurgu yaparak şarkı söylemenin yanı sıra iyi bir repertuarın da gerekliliğini belirtiyor.

"Hırslarımı Törpüledim"

Cenk Eren'e en büyük teşekkürünün ne olduğu sorulduğunda ünlü şarkıcı, yaşlılar, çocuklar ve sokak hayvanlarının kırmızı çizgisi olduğunu söylüyor. Yaş aldıkça değerlerinin değiştiğini ve hırslarını törpüleyerek hayata farklı bir bakış açısıyla yaklaştığını ifade ediyor.

  • Kaynak: Milliyet
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2024, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER