Fatma Karanfil Hayatını Kaybetti

Ünlü aktris Fatma Karanfil'in kaybı sinema dünyasını yasa boğdu. Karanfil'in anılarını ve sanat hayatını keşfedin. Detaylar için tıklayın!

Fatma Karanfil Hayatını Kaybetti

Kanal D'nin unutulmaz dizisi 'Aşk-ı Memnu'da (2008-2010) 'Şayeste' karakteriyle izleyicilerin kalbinde taht kuran Fatma Karanfil, 72 yaşında kanser nedeniyle hayatını kaybetti.

Vefat Haberi Menajerinden Geldi


Vefat Haberi Menajerinden Geldi

Fatma Karanfil'in vefat haberi, menajeri Aslı İslamoğlu tarafından sosyal medya hesabından duyuruldu. İslamoğlu, "Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'i kaybettik. Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız." ifadelerini kullandı.


Fatma Karanfil Hayatını Kaybetti

Sanat hayatı boyunca birçok başarılı projede yer alan ve ödüller kazanan Fatma Karanfil, sadece oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi.

Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil'e Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır. Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil.

Fatma Karanfil'in rahatsızlığının başlangıcında çoklu metastazın başladığı belirtilmişti. 4. evre kanser olan Karanfil, tedavi gördüğü Florya’daki Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi’nde yoğun bakımda entübe edilmişti.


Fatma Karanfil Hayatını Kaybetti

Fatma Karanfil Kimdir?


Fatma Karanfil Kimdir?

3 Şubat 1952 tarihinde Eskişehir’de doğan Fatma Karanfil, sinemaya 1968 yılında Ses Dergisi yarışmasında üçüncülük kazanarak adım attı. 1975 yılında Ali Kocatepe ile evlenen ve daha sonra ayrılan Karanfil, 1976-1980 yılları arasında Londra’da tekstil eğitimi aldı.

Göğüs kanseri teşhisi konulan Karanfil, hastalığı yenmeyi başardı. Yeşilçam’ın efsane yapımlarından 'Keloğlan'da 'Fatma' karakterini canlandıran Karanfil, 2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisindeki performansıyla büyük beğeni topladı.

Kaynak: Milliyet


Fatma Karanfil Hayatını Kaybetti
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2024, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER