Fatma Karanfil'in Vefatı ve Hayatı

Fatma Karanfil'in vefatı ve hayatı hakkında detaylı bilgileri bu içerikte bulabilirsiniz. Türkiye'nin sevilen sanatçılarından biri olan Fatma Karanfil'in ölümü ve yaşamıyla ilgili detaylar burada.

Fatma Karanfil'in Vefatı ve Hayatı

Fatma Karanfil'in Vefatı


Fatma Karanfil'in Vefatı

Fatma Karanfil'in vefat haberi, menajeri Aslı İslamoğlu tarafından sosyal medya hesabından duyuruldu. İslamoğlu, değerli oyuncunun aramızdan ayrıldığını derin bir üzüntüyle paylaştı.

Fatma Karanfil Kimdir?


Fatma Karanfil Kimdir?

Fatma Karanfil, 3 Şubat 1952 tarihinde Eskişehir'de doğmuştur. Sinema ve tiyatro camiasının saygın isimlerinden biri olan Karanfil, Language and Culture Center’de eğitim aldıktan sonra sinema dünyasına adım atmıştır. 1968 yılında Ses Dergisi yarışmasında üçüncülük kazanarak dikkatleri üzerine çekmiştir. 1975 yılında Ali Kocatepe ile evlenen ve daha sonra ayrılan Karanfil, 1976-1980 yılları arasında Londra'da tekstil eğitimi almıştır. Göğüs kanseri teşhisi konulan Fatma Karanfil, hastalığı başarıyla yenmeyi başarmıştır.


Fatma Karanfil'in Vefatı ve Hayatı

Yeşilçam'ın unutulmaz yapımlarından olan 'Keloğlan' filminde 'Fatma' karakterini canlandıran Karanfil, 2008 yılında Kanal D'de yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisindeki performansıyla da izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2024, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER