Hepsi Grubu: Pop Müziğin Yıldızları

Hepsi Grubu, Türk pop müziğinin en sevilen ve başarılı gruplarından biridir. Müzikleri ve enerjileri ile hayran kitlesini her zaman etkilemeyi başarmışlardır.

Hepsi Grubu: Pop Müziğin Yıldızları

Tam da pop müziğin altın çağını yaşadığı 90'lı yılların sonunda, Hepsi grubu adını duyurdu. Eren Bakıcı, Cemre Kemer, Yasemin Yürük ve Gülçin Ergül'den oluşan dört genç kız, enerjik şarkıları ve renkli video klipleriyle gençleri etkiledi.


Hepsi Grubu: Pop Müziğin Yıldızları

Grubun Yükselişi ve Şarkıları


Grubun Yükselişi ve Şarkıları

Hepsi, 2005 yılında "Bir" adlı albümle müzik dünyasına giriş yaptı. Albümde yer alan "Olmaz Oğlan", "Yalan", "Her Şeye Rağmen" ve "Üç Kalp" gibi şarkılar uzun süre popülerliğini korudu. Ardından "Hepsi 2" ve "Şaka 10+1" albümleriyle başarısını sürdürdü.


Hepsi Grubu: Pop Müziğin Yıldızları

Televizyon ve Müzik Kariyeri


Televizyon ve Müzik Kariyeri

Hepsi grubu, müzik kariyerlerinin yanı sıra 2007 yılında kendi adlarıyla bir diziye konuk oldu. Gruptan ayrılan Gülçin Ergül'ün ardından Yasemin, Eren ve Cemre üçlü olarak müzik çalışmalarına devam ettiler.


Hepsi Grubu: Pop Müziğin Yıldızları

Grup Üyelerinin Şimdiki Hayatları


Grup Üyelerinin Şimdiki Hayatları
  • Eren Bakıcı: Bale eğitimi alan Bakıcı, şimdi seramik sanatına ilgi duyuyor ve Datça'da yaşamını sürdürüyor.
  • Cemre Kemer: Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Kemer, reklamcı Emre Medina ile evli ve iki çocuk annesi.
  • Yasemin Yürük: Oyunculuk deneyimine sahip olan Yürük, şu anda spor eğitmenliği yapıyor.
  • Gülçin Ergül: Grubun ilk ayrılan üyesi olan Ergül, müzik kariyerine solo olarak devam ediyor.

Hepsi Grubu: Pop Müziğin Yıldızları

Hepsi Grubu: Pop Müziğin Yıldızları

Hepsi Grubu: Pop Müziğin Yıldızları

Hepsi Grubu: Pop Müziğin Yıldızları

Hepsi Grubu: Pop Müziğin Yıldızları

Hepsi Grubu: Pop Müziğin Yıldızları
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2024, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
hepsimania
hepsimania - 1 hafta Önce

ÇocukMagazin
Çocukların son gözdesi
05.06.2008 - 01:00 | Son Güncellenme: 05.06.2008 - 01:00
Ali Eyüboğlu

Yaşları 22 ile 24 arasında değişen dört genç kızdan oluşan Hepsi, bu yaş grubunun üstündeki insanlar için çok fazla bir şey ifade etmeyebilir... Ama söz konusu çocuklar olunca Hepsi demek, hayatın rengi, neşesi... İlköğretim çağındaki milyonlarca çocuk için Hepsi’nden alınacak imzalı bir kartpostal, bir fotoğraf ya da poster, dünyalara bedel... Çocukların son gözdesi Hepsi üyeleriyle yaptığımız “Cafe Sohbetleri”nin ilkini dün yayınlamıştık, bugünse ikinci ve son bölümde sıra...
Çocukların son gözdesi
Oyunculuğu da sevdim

Senin için “Hepsi” ne demek? Hayatındaki yeri ne?
Benim için “Hepsi” hayatımla aynı şey. Hayatım zaten Hepsi’den oluşuyor. Cemre’nin hayatı ve Hepsi iki farklı açıdan değerlendirilemez.

“Cemre, hayatının filmini çekeceğiz” deseler, adının ne olmasını isterdin?
Çekmezdim, biz bir grubuz derdim. Eğer bir film çekilecekse birlikte çekilmeli. “Siyah, Beyaz ve Gri” olurdu herhalde.

Biz, “Bakabileceğiniz kadar çocuk” sloganıyla büyüdük. Bugünse Başbakanımız “En az üç çocuk” diyor. Çocukların en sevdiği müzik grubunun bir üyesi olarak kaç çocuk doğurmak istersin?
Bu konuyu ben de son zamanlarda takip ettim. Bebekleri, çocukları çok seviyorum. Elimden gelse kucağımda bir çocukla turnelere gitmek isterim. Ülkemiz böyle bir durumdayken üç çocuk anlayışına karşıyım. “Ayağını yorganına göre uzatmak” diye bir deyim var. Üç çocuk fazla...

Konservatuvarda okurken kariyer planın neydi? Şu an neresindesin, ilerisi için neler neler var kariyer planında?
Konservatuvarda ben klasik bale yapıyordum. Baleyi gerçekten çok seviyordum. İnşAllah Türkiye’deki şartlar değişir diye hep hayal kuruyordum. Sadece Atatürk Kültür Merkezi’ne giderek hayat geçindirmek çok zor. Viyana’da dans etmeyi çok istiyordum. Hepsi planlarım arasında pek yoktu. Bizim kızlar daha çok istiyordu. Benim için şart değildi Hepsi... Kızlarla birlikte olmak için attığım bir adımdı. Şimdi planlarım arasında tabii ki Hepsi’yle çok yol almak var. İyi bir yerdeyiz şu an. Ama kendim olarak o kadar çok şey düşünüyorum ki... Oyunculuğu da sevdim. Bakalım kaç yaşına kadar böyle gideceğiz. Planlarım arasında Hepsi’den kopmak yok. Geçen gün Yasemin’le konuştuk hatta; bu işin çıraklığından başlayıp belki yönetmenliğe kadar giderim diye düşünüyorum. Kamera arkasını istiyorum.

Günün birinde Aslı’nın Kerem’le, Şirin’in Ferhat’la aşkı gibi bir aşk yaşarsan ve aşkın sana, “Cemre ya Hepsi ya biz’ derse tercihin ne olur?
Aşık olacağım insanın özellikleri arasında böyle bir özellik olamaz. “Hepsi ya da beni tercih edeceksin” diyen birine aşık olmam zaten. Ben her zaman kariyerimi, işimi tercih ederim. İyi ki, böyle bir şeyle karşılaşmadım.

Hepsi grubunun dışında şov dünyasından görüştüğün birileri var mı?
Özel hayattan geriye kalan bir şey olmadığı için iş yaptığımız insanlarla görüşüyoruz.

Dizi ve Hepsi Grubu olmadığı zamanlarda Cemre olarak neler yaparsınız?
Biraz enteresan olduğu için ve bir şeyler kattığı için ansiklopedi okurum. Bunun dışında müzik dinlerim. Küçükken de ansiklopedi okurdum. Ama onlar resimli ansiklopedilerdi. Gerçek olan şeyleri okumayı seviyorum. Mutlaka kızları ararım, yalnız kalamam. Gruptan ilk aradığım ya Eren, ya Yasemin.

Keşke yapmasaydım dediğin ne var?
Keşke, 4 - 5 sene evvel hep beraber ailelerimiz ve kızlarla tatile gitmiştik Bodrum’a... Dedem burada kalmıştı. Ona iki gün sonra geleceğimi söylemiştim. Dedem kaza geçirmiş ve rahmetli oldu. Keşke iki gün erken gelebilseydim. Hep aklıma gelir bu.

İyi ki yapmışım dediğin ne var?
İyi ki Hepsi’ye katılmışım. Çünkü kendime bir gelecek sağladım.

Mutlaka yapmalıyım dediğin ne var?
Aklımdan geçen milyonlarca şey var. Hepsini mutlaka yapmalıyım.

10 ismin çağrıştırdıkları

Gülçin Ergül: Sakar
Eren Bakıcı: Kardeşim
Yasemin Yürük : Bir parçam
Sezen Aksu: Saygı ve sevgi
Ajda Pekkan: Hayret
Yonca Evcimik: Küçüklüğüm
Ayçe Abana: Oyunculuk
İnci Gündoğdu: Güç
Kartal Cidamlı: Deneyim
Şebnem Özberk: Aşk

Haberin Devamı
CEMRE KEMER1985 İstanbul doğumlu. Orta ve lise öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde yaptı. Aynı okulda Klasik Bale eğitimi gördü. 5 yıl AKM Çocuk ve Gençlik Balesi’nin oyunlarında rol aldı, kliplerde oynadı. Reklam şarkıları seslendirdi. Özel şan ve piyano dersleri aldı.


Tam bir sinema delisiyim


Çocukların son gözdesi
Sizin için Hepsi ne demek? Hayatındaki yeri ne?
Hepsi gerçekten hayatımda ailem hariç tabii ki, uğruna her şeyden vazgeçebileceğim ve daha olmadan bile olacağına çok inandığım şeylerden biriydi. İnancımın en yoğun olduğu şey Hepsi.

“Hayatının filmini çekeceğiz adı ne olsun?” deseler, ne derdin?
Yine Eren olsun isterim. Mesela Karelerle Eren olabilirdi filmin adı.

Biz, “Bakabileceğiniz kadar çocuk” sloganıyla büyüdük. Bugünse Başbakanımız “En az üç çocuk” diyor. Çocukların en sevdiği müzik grubunun üyesi Eren Bakıcı dünyaya kaç çocuk getirmek ister?
Bazen keşke çocuğum olsa diyorum. Şu an için işlerim daha ön planda... Fakat bazen şunu da düşünmüyor değilim. Dünyanın dengesi gittikçe bozuluyor. Felaketlere yaklaşıyoruz. Böyle bir dünyaya çocuk getirmek belki bizim için çok zor olacak. Biz evlat duygusunu yaşayacağız. Acaba onların çocukları ne yapacak? Annelik içgüdüsü ağır mı basacak bilmiyorum.

Konservatuvarda yaptığın kariyer planının şu an neresindesin?
Konservatuvarda okurken dans grubuyduk biz. Benim en büyük hayalim bu gruptu. Sahnede şov yapmaktı benim hayalim. Çocukluğumdan beri de yurtdışındaki tüm grupların video kasetlerini getirtirdim. O kasetleri izlerdim ve hayal kurardım. Ama dans adına hayallerim; ben modern dans okuyordum klasik baleydi önce. Daha çok yurtdışında müzikal oyuncusu olmak ya da koreograflık öğrenmekti. O hayalimden de hâlâ vazgeçmedim. Ama en çok ağır basan taraf “Hepsi” grubuydu.

Elinde sihirli bir değnek olsa Türkiye için neler yaparsın? Dünya için neleri hayata geçirirsin?
Sihirli değneğimle tekrar Atatürk’ü var ederdim.

Konservatuvarda okurken idolün kimdi, şimdi kim?
Konservatuarda okurken “Cats” müzikalindeki dansçılardan biri olmak için her şeyimi verebilirdim. Ama şuan da idolüm yok.

Günün birinde Aslı’nın Kerem’le, Şirin’in Ferhat’la aşkı gibi bir aşk yaşarsan ve aşkın sana, “Eren ya Hepsi ya biz’ dese tercihin ne olur?
Hepsi olurdu... (Eren, bunu öyle bir tonda söyledi ki, içinden geldiği için değil, sanki mecbur olduğu için söyledi.)

Bunu öyle bir tonlama ile söyledin ki!
Bu tonlama o kadar önemli ki aslında... Çünkü çok mükemmel o aşklar. Aşk gerçekten çok zor bulunan bir şey. Fakat biz hepimiz işimize o kadar aşık insanlarız ki, şu anki yaşadığımız ilişkilerimizde iş ağır basıyor. Belki de bu kadar büyük bir aşk yaşamadığım için bu cevabı veriyorum.

Dizi ve Hepsi Grubu olmadığı zamanlarda neler yapıyorsun?
Tam bir sinema delisiyim. Akşam eve gidiyorum mesela yolun üzerinde bir DVD’ci var. Eve gitmeden önce kesinlikle gidip yeni çıkan filmlerden alırım.

Peki çok merak ettiğin bir film var ama henüz DVD’si çıkmadı, korsanı var. Korsanını alır mısın?
Yemin ediyorum almıyorum. Zaten gittiğim filmlerinde orijinal DVD’lerini alır, arşivlerim. Korku ve macera filmleri çok fazla beni yansıtmıyor. Ferzan Özpetek hastasıyım diyebilirim. Reha Abi’nin (Erdem) filmlerini çok beğeniyorum ve bir koleksiyonu var bende.

Keşke yapmasaydım dediğin ne var?
Bu lafı hiç söylemedim çünkü ben hayatta her şeyde bir hayır olduğunu düşünürüm. Bir ara çok küçükken dans ederken ayak bağlarımı zedeledim, menisküsümü yırttım. Yaşım çok küçük olduğu için ön çapraz bağı ameliyatı yapılmadı Doktorlar dans hayatımın bittiğini söyledi. Keşke o hareketi yapmasaydım. Ama o yaptığım hareketin de bana faydaları oldu. Sınıf değiştirdim. Çok iyi bir hocadan ders aldım. Okula gidemediğim dönemler oldu ve ben bu dönemde kendimi başka şeylere yönelttim.

İyi ki yapmışım dediğin ne var?
Hepsi grubunun ilk çıkacağı zamanlardı. O dönemde bir bekleyiş söz konusu. Bir gram ümidimi kaybetmedim. İyi ki kaybetmemişim.

Mutlaka yapmalıyım dediğin ne var?
Dünyanın her yerini gezmek istiyorum. Gezmeyi çok seven biriyim. Yeni yerler insanın kültürünü zenginleştiriyor.

10 ismin çağrıştırdıkları

Gülçin Ergül: Çok eski arkadaşım
Yasemin Yürük: Grubumuzun en alınganı
Cemre Kemer: İki zıt kutup ama mükemmel
Sezen Aksu: Kraliçe
Ajda Pekkan: Süperstar
Yonca Evcimik: Türkiye’de danslı müziğin ilki
Ayçe Abana: Oyunculuk derslerimiz
İnci Gündoğdu: Patroniçe
Kartal Cıdamlı: Hepsi dizisi
Ayşe Bakıcı: İdolüm

EREN BAKICI
1984 İstanbul doğumlu. Ortaokul ve liseyi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde okudu. Aynı okulda Modern Dans eğitimi gördü. Altı yıl Atatürk Kültür Merkezi Çocuk ve Gençlik Balesi’nin oyunlarında rol aldı. Londra Urdang Dance Academy ve Budapeşte Dans Okulu’nda eğitim gördü. “Yıldızların Altında” müzikalinde oynadı.
Sizin İçin Seçtiklerimiz

iz
iz - 1 hafta Önce

ÇocukMagazin
Çocukların son gözdesi
05.06.2008 - 01:00 | Son Güncellenme: 05.06.2008 - 01:00
Ali Eyüboğlu

Yaşları 22 ile 24 arasında değişen dört genç kızdan oluşan Hepsi, bu yaş grubunun üstündeki insanlar için çok fazla bir şey ifade etmeyebilir... Ama söz konusu çocuklar olunca Hepsi demek, hayatın rengi, neşesi... İlköğretim çağındaki milyonlarca çocuk için Hepsi’nden alınacak imzalı bir kartpostal, bir fotoğraf ya da poster, dünyalara bedel... Çocukların son gözdesi Hepsi üyeleriyle yaptığımız “Cafe Sohbetleri”nin ilkini dün yayınlamıştık, bugünse ikinci ve son bölümde sıra...
Çocukların son gözdesi
Oyunculuğu da sevdim

Senin için “Hepsi” ne demek? Hayatındaki yeri ne?
Benim için “Hepsi” hayatımla aynı şey. Hayatım zaten Hepsi’den oluşuyor. Cemre’nin hayatı ve Hepsi iki farklı açıdan değerlendirilemez.

“Cemre, hayatının filmini çekeceğiz” deseler, adının ne olmasını isterdin?
Çekmezdim, biz bir grubuz derdim. Eğer bir film çekilecekse birlikte çekilmeli. “Siyah, Beyaz ve Gri” olurdu herhalde.

Biz, “Bakabileceğiniz kadar çocuk” sloganıyla büyüdük. Bugünse Başbakanımız “En az üç çocuk” diyor. Çocukların en sevdiği müzik grubunun bir üyesi olarak kaç çocuk doğurmak istersin?
Bu konuyu ben de son zamanlarda takip ettim. Bebekleri, çocukları çok seviyorum. Elimden gelse kucağımda bir çocukla turnelere gitmek isterim. Ülkemiz böyle bir durumdayken üç çocuk anlayışına karşıyım. “Ayağını yorganına göre uzatmak” diye bir deyim var. Üç çocuk fazla...

Konservatuvarda okurken kariyer planın neydi? Şu an neresindesin, ilerisi için neler neler var kariyer planında?
Konservatuvarda ben klasik bale yapıyordum. Baleyi gerçekten çok seviyordum. İnşAllah Türkiye’deki şartlar değişir diye hep hayal kuruyordum. Sadece Atatürk Kültür Merkezi’ne giderek hayat geçindirmek çok zor. Viyana’da dans etmeyi çok istiyordum. Hepsi planlarım arasında pek yoktu. Bizim kızlar daha çok istiyordu. Benim için şart değildi Hepsi... Kızlarla birlikte olmak için attığım bir adımdı. Şimdi planlarım arasında tabii ki Hepsi’yle çok yol almak var. İyi bir yerdeyiz şu an. Ama kendim olarak o kadar çok şey düşünüyorum ki... Oyunculuğu da sevdim. Bakalım kaç yaşına kadar böyle gideceğiz. Planlarım arasında Hepsi’den kopmak yok. Geçen gün Yasemin’le konuştuk hatta; bu işin çıraklığından başlayıp belki yönetmenliğe kadar giderim diye düşünüyorum. Kamera arkasını istiyorum.

Günün birinde Aslı’nın Kerem’le, Şirin’in Ferhat’la aşkı gibi bir aşk yaşarsan ve aşkın sana, “Cemre ya Hepsi ya biz’ derse tercihin ne olur?
Aşık olacağım insanın özellikleri arasında böyle bir özellik olamaz. “Hepsi ya da beni tercih edeceksin” diyen birine aşık olmam zaten. Ben her zaman kariyerimi, işimi tercih ederim. İyi ki, böyle bir şeyle karşılaşmadım.

Hepsi grubunun dışında şov dünyasından görüştüğün birileri var mı?
Özel hayattan geriye kalan bir şey olmadığı için iş yaptığımız insanlarla görüşüyoruz.

Dizi ve Hepsi Grubu olmadığı zamanlarda Cemre olarak neler yaparsınız?
Biraz enteresan olduğu için ve bir şeyler kattığı için ansiklopedi okurum. Bunun dışında müzik dinlerim. Küçükken de ansiklopedi okurdum. Ama onlar resimli ansiklopedilerdi. Gerçek olan şeyleri okumayı seviyorum. Mutlaka kızları ararım, yalnız kalamam. Gruptan ilk aradığım ya Eren, ya Yasemin.

Keşke yapmasaydım dediğin ne var?
Keşke, 4 - 5 sene evvel hep beraber ailelerimiz ve kızlarla tatile gitmiştik Bodrum’a... Dedem burada kalmıştı. Ona iki gün sonra geleceğimi söylemiştim. Dedem kaza geçirmiş ve rahmetli oldu. Keşke iki gün erken gelebilseydim. Hep aklıma gelir bu.

İyi ki yapmışım dediğin ne var?
İyi ki Hepsi’ye katılmışım. Çünkü kendime bir gelecek sağladım.

Mutlaka yapmalıyım dediğin ne var?
Aklımdan geçen milyonlarca şey var. Hepsini mutlaka yapmalıyım.

10 ismin çağrıştırdıkları

Gülçin Ergül: Sakar
Eren Bakıcı: Kardeşim
Yasemin Yürük : Bir parçam
Sezen Aksu: Saygı ve sevgi
Ajda Pekkan: Hayret
Yonca Evcimik: Küçüklüğüm
Ayçe Abana: Oyunculuk
İnci Gündoğdu: Güç
Kartal Cidamlı: Deneyim
Şebnem Özberk: Aşk

Haberin Devamı

CEMRE KEMER1985 İstanbul doğumlu. Orta ve lise öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde yaptı. Aynı okulda Klasik Bale eğitimi gördü. 5 yıl AKM Çocuk ve Gençlik Balesi’nin oyunlarında rol aldı, kliplerde oynadı. Reklam şarkıları seslendirdi. Özel şan ve piyano dersleri aldı.


Tam bir sinema delisiyim


Çocukların son gözdesi
Sizin için Hepsi ne demek? Hayatındaki yeri ne?
Hepsi gerçekten hayatımda ailem hariç tabii ki, uğruna her şeyden vazgeçebileceğim ve daha olmadan bile olacağına çok inandığım şeylerden biriydi. İnancımın en yoğun olduğu şey Hepsi.

“Hayatının filmini çekeceğiz adı ne olsun?” deseler, ne derdin?
Yine Eren olsun isterim. Mesela Karelerle Eren olabilirdi filmin adı.

Biz, “Bakabileceğiniz kadar çocuk” sloganıyla büyüdük. Bugünse Başbakanımız “En az üç çocuk” diyor. Çocukların en sevdiği müzik grubunun üyesi Eren Bakıcı dünyaya kaç çocuk getirmek ister?
Bazen keşke çocuğum olsa diyorum. Şu an için işlerim daha ön planda... Fakat bazen şunu da düşünmüyor değilim. Dünyanın dengesi gittikçe bozuluyor. Felaketlere yaklaşıyoruz. Böyle bir dünyaya çocuk getirmek belki bizim için çok zor olacak. Biz evlat duygusunu yaşayacağız. Acaba onların çocukları ne yapacak? Annelik içgüdüsü ağır mı basacak bilmiyorum.

Konservatuvarda yaptığın kariyer planının şu an neresindesin?
Konservatuvarda okurken dans grubuyduk biz. Benim en büyük hayalim bu gruptu. Sahnede şov yapmaktı benim hayalim. Çocukluğumdan beri de yurtdışındaki tüm grupların video kasetlerini getirtirdim. O kasetleri izlerdim ve hayal kurardım. Ama dans adına hayallerim; ben modern dans okuyordum klasik baleydi önce. Daha çok yurtdışında müzikal oyuncusu olmak ya da koreograflık öğrenmekti. O hayalimden de hâlâ vazgeçmedim. Ama en çok ağır basan taraf “Hepsi” grubuydu.

Elinde sihirli bir değnek olsa Türkiye için neler yaparsın? Dünya için neleri hayata geçirirsin?
Sihirli değneğimle tekrar Atatürk’ü var ederdim.

Konservatuvarda okurken idolün kimdi, şimdi kim?
Konservatuarda okurken “Cats” müzikalindeki dansçılardan biri olmak için her şeyimi verebilirdim. Ama şuan da idolüm yok.

Günün birinde Aslı’nın Kerem’le, Şirin’in Ferhat’la aşkı gibi bir aşk yaşarsan ve aşkın sana, “Eren ya Hepsi ya biz’ dese tercihin ne olur?
Hepsi olurdu... (Eren, bunu öyle bir tonda söyledi ki, içinden geldiği için değil, sanki mecbur olduğu için söyledi.)

Bunu öyle bir tonlama ile söyledin ki!
Bu tonlama o kadar önemli ki aslında... Çünkü çok mükemmel o aşklar. Aşk gerçekten çok zor bulunan bir şey. Fakat biz hepimiz işimize o kadar aşık insanlarız ki, şu anki yaşadığımız ilişkilerimizde iş ağır basıyor. Belki de bu kadar büyük bir aşk yaşamadığım için bu cevabı veriyorum.

Dizi ve Hepsi Grubu olmadığı zamanlarda neler yapıyorsun?
Tam bir sinema delisiyim. Akşam eve gidiyorum mesela yolun üzerinde bir DVD’ci var. Eve gitmeden önce kesinlikle gidip yeni çıkan filmlerden alırım.

Peki çok merak ettiğin bir film var ama henüz DVD’si çıkmadı, korsanı var. Korsanını alır mısın?
Yemin ediyorum almıyorum. Zaten gittiğim filmlerinde orijinal DVD’lerini alır, arşivlerim. Korku ve macera filmleri çok fazla beni yansıtmıyor. Ferzan Özpetek hastasıyım diyebilirim. Reha Abi’nin (Erdem) filmlerini çok beğeniyorum ve bir koleksiyonu var bende.

Keşke yapmasaydım dediğin ne var?
Bu lafı hiç söylemedim çünkü ben hayatta her şeyde bir hayır olduğunu düşünürüm. Bir ara çok küçükken dans ederken ayak bağlarımı zedeledim, menisküsümü yırttım. Yaşım çok küçük olduğu için ön çapraz bağı ameliyatı yapılmadı Doktorlar dans hayatımın bittiğini söyledi. Keşke o hareketi yapmasaydım. Ama o yaptığım hareketin de bana faydaları oldu. Sınıf değiştirdim. Çok iyi bir hocadan ders aldım. Okula gidemediğim dönemler oldu ve ben bu dönemde kendimi başka şeylere yönelttim.

İyi ki yapmışım dediğin ne var?
Hepsi grubunun ilk çıkacağı zamanlardı. O dönemde bir bekleyiş söz konusu. Bir gram ümidimi kaybetmedim. İyi ki kaybetmemişim.

Mutlaka yapmalıyım dediğin ne var?
Dünyanın her yerini gezmek istiyorum. Gezmeyi çok seven biriyim. Yeni yerler insanın kültürünü zenginleştiriyor.

10 ismin çağrıştırdıkları

Gülçin Ergül: Çok eski arkadaşım
Yasemin Yürük: Grubumuzun en alınganı
Cemre Kemer: İki zıt kutup ama mükemmel
Sezen Aksu: Kraliçe
Ajda Pekkan: Süperstar
Yonca Evcimik: Türkiye’de danslı müziğin ilki
Ayçe Abana: Oyunculuk derslerimiz
İnci Gündoğdu: Patroniçe
Kartal Cıdamlı: Hepsi dizisi
Ayşe Bakıcı: İdolüm

EREN BAKICI
1984 İstanbul doğumlu. Ortaokul ve liseyi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde okudu. Aynı okulda Modern Dans eğitimi gördü. Altı yıl Atatürk Kültür Merkezi Çocuk ve Gençlik Balesi’nin oyunlarında rol aldı. Londra Urdang Dance Academy ve Budapeşte Dans Okulu’nda eğitim gördü. “Yıldızların Altında” müzikalinde oynadı.
Sizin İçin Seçtiklerimiz

HaberlerMagazin Haberleri
Hiçbir erkek Hepsi’ye değmez
04.06.2008 - 01:00 | Son Güncellenme: 04.06.2008 - 01:00
Ali Eyüboğlu

“Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz” diyen dört genç Hepsi’yi aşka tercih ediyor
Hiçbir erkek Hepsi’ye değmez
GÜLÇİN Ergül, Yasemin Yürük, Cemre Kemer ve Eren Bakıcı... Şov dünyasına adım attıkları günden bu yana “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için” felsefesini benimseyen Hepsi’nin dört üyesi. Aynı okullarda benzer eğitim gördüler. Özel şan, tiyatro ve piyano dersleriyle takviye yaptılar. Ve sonuçta ortaya, aynı amaç için aynı hedefe koşan Hepsi çıktı.

“Daha kat edeceğimiz çok yol var” diyen grup üyeleri Hepsi’yi aşka tercih ediyor. Hepsi aşkı yüzünden sevgilisi tarafından terk edilen Yasemin Yürük, “‘Ya işin, ya ben’ diyen biri hayatımda olamaz” diyor. Gülçin Ergül’ün “Aşk mı? Hepsi mi?” soru- suna cevabı ise şöyle “Hiçbir erkek Hepsi’ye değmez.”

‘Hepsi’nden bir şey var

Bu hafta “Cafe Sohbetleri”nde içerik ve tarz olarak biraz değişiklik yaptım. Şimdiye kadar “Cafe Sohbeti” yaptığım hiçbir ünlünün CV’sini yayınlamadım. Bu kez böyle bir şey yapmamın sebebi şu:
Çocukların en çok sevdiği müzik grubu Hepsi’yi oluşturan Gülçin Ergül (23), Yasemin Yürük (22), Cemre Kemer (23) ve Eren Bakıcı (24), farklı ortamlarda yetişen, değişik ailelerin çocukları ama aslında aynı ortam ve koşullarda hayata hazırlanan prototip çocuklar gibi...
Hepsi, aynı okullarda benzer eğitimler aldı.
Ancak aileleri okullarında aldıkları dans eğitimleriyle yetinmeyip onları sanat adına daha rafine insanlar yapabilmek için özel şan, tiyatro ve piyano dersleriyle de takviye etti.
Ve sonuçta ortaya, aynı amaç için aynı hedefe, aralarında sorun çıkarmadan koşan, dördü tek vücut gibi hareket eden Hepsi çıktı.
Hepsi grubunun dört üyesiyle ayrı ayrı konuştum. Hepsi’ne aynı soruları sordum.
Amacım benzer eğitimler alan, yıllarca bir arada yaşayan bu genç kızların aynı sorulara ne kadar benzer, ne kadar farklı yanıtlar verdiğini öğrenmekti. Şov dünyasına adım attıkları günden bu yana “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için” felsefesini benimseyen Hepsi’nin dört genç kızından giydikleri kıyafetler gibi renkli söyleşiler çıktı ortaya... Hepsi üyelerinden Yasemin Yürük ve Gülçin Ergül’ün söyleşileri bugün, Eren Bakıcı ve Cemre Kemer’inki ise yarın.

Hepsi aşkım yüzünden sevgilim beni terk etti


Hiçbir erkek Hepsi’ye değmez
Senin için Hepsi ne demek? Hayatındaki yeri ne?
Aslında Hepsi benim hayatımın tümünü kaplıyor. Hepsi hayata karşı bakış açımı çok değiştirdi. Zaten Hepsi olmadan önce de biz kızlarla hep beraberdik. Tek fark, arada eve gidip uyuyorum. Birey olarak düşünmüyoruz. Birbirimizden bağımsız bir şey yaptığım zaman çok dikkat ediyorum. Çünkü grubun diğer üç kişisini de etkiliyor yaptıklarınız.

“Hayatının filmini çekeceğiz adı ne olsun?” deseler?
Huzur.

Biz, “Bakabileceğiniz kadar çocuk” sloganıyla büyüdük. Bugünse Başbakanımız “En az üç çocuk” diyor. Çocukların en sevdiği müzik grubunun bir üyesi olarak kaç çocuk doğurmak istersin?
Bu dünyaya çocuk getirmek istemem. Neden diye soracak olursanız dünya çok kötüye doğru ilerliyor. Devlet açısından, ekonomi açısından, doğal afetler açısından berbat bir haldeyiz. Dünyada olan bir çocuğu evlat edinmek daha mantıklı... Çünkü yeni birini getirip onu daha büyük acılara itmenin bir anlamı yok.

Konservatuvarda okurken yaptığın kariyer planının şu an neresindesin?
Çok yarısındayız daha... Türkiye’de üçüncü albümü yapmak kolay değil ama çok daha ilerisini düşünürsek büyük projeler yapmak istiyoruz. Kariyerin ‘K’ sını yaptık diyebilirim henüz.

Elinde sihirli bir değnek olsa Türkiye için neler yapardın? Dünya için neleri hayata geçirirdin?
Hastalıklar kaldırılmak isteniyor hep ama ben böyle bir şey yapamam. Çünkü vakti gelenin gitmesi gerekiyor. Eğer bunlar olmasa inanılmaz bir insan yığını olurdu. Savaşı yok etmek isterdim. İnsanlarda nefreti yok ederdim. Herkesin evine bir huzur kutusu koyardım. O kutu olur ama gerçekten ihtiyaç olduğu zaman açılır ve o huzur yayılır.

Konservatuvarda okurken idolün kimdi, şimdi kim?
Okuldayken hep hocalarımı idol olarak gördüm. Lisedeyken Dilek Engin benim idolümdü. Ben bu kadın gibi olmak istiyorum derdim. Şu an bir idolüm yok. Bizi idol olarak görsünler istiyorum.

Günün birinde Aslı’nın Kerem’le, Şirin’in Ferhat’la aşkı gibi bir aşk yaşarsan ve aşkın sana, “Yasemin ya Hepsi ya biz’ dese tercihin ne olur?
Hepsi derim. Beni kabul edecek insan işimle kabul etmek zorunda... Çünkü ben onunla tanışana kadar bir yere geldiysem işimle geldim. Eğer beni seviyorsa işimi de kabul etmesi lazım. Zaten “Ya işin, ya ben” diyen biri hayatımda olamaz. İşim yüzünden terk edildim zaten. Uzun süren bir ilişkiydi. Bu işe ilk başladığımızda girmişti hayatıma. Ben ona her şeyin zor olacağını söylemiştim. “Kolay olmayacak” dedim, “Biliyorum” dedi. Onu görme sürem bile çok azaldı. Ama o bunu anlamak istemedi. Bana “Neden hep işin ön planda?” dedi. “Ben şu yaşımda ayaklarımın üzerinde durup anneme yardım edebiliyorsam ne mutlu bana” dedim. “O zaman bana neden işim diye sorma” dedim. “Sen ne yapıyorsun” dedim. Bana cevap veremedi. Bir hafta sonra bana “İşin mi ben mi?” gibi bir soru yöneltti, “Görebileceğim bir sevgili, bir kız arkadaş” istiyorum dedi. Bizim işimize katlanmak gerçekten çok zor bazen hak veriyorum. Çünkü biz yaşıtlarımızdan daha fazla çalışıyoruz. Ki, ben çalışmayı çok seviyorum. Tatlı bir yorgunluk bizimkisi...

Dizi ve Hepsi grubu olmadığı zamanlarda neler yaparsın?
Ben de yalnızlık fobisi var. Genelde kızlarla oluyorum. Birini buluyorum illa ki yanıma.Tek başıma kalamıyorum. Tek kaldığım günler de evde oturuyorum. Yüzmeyi çok severim. Pazar günüyse annemle olmayı tercih ediyorum.

Keşke yapmasaydım dediğiniz ne var?
Hayatımda keşke yapmasaydım dediğim bir şey yok.

İyi ki yapmışım dediğin ne var?
İyi ki Hepsi var hayatımda. Çok sevdiğim bir şeyi yapıyorum.

Mutlaka yapmalıyım dediğin ne var?
Çok komik ama ralli yapmak istiyorum. ;

Yasemin Yürük
1986 İstanbul doğumlu. Orta ve lise öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde yaptı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümünde Klasik Bale eğitimi gördü. Üç yıl AKM Çocuk ve Gençlik Balesi’nin oyunlarında sahneye çıktı. Reklam müzikleri seslendirdi. Özel şan, tiyatro ve piyano dersleri aldı.

10 ismin çağrıştırdıkları
Gülçin Ergül: Cimri
Eren Bakıcı: Organik
Cemre Kemer: İnatçı
Sezen Aksu: Lokum
Ajda Pekkan: Pamuk
Yonca Evcimik: Enerjik
Ayçe Abana: Şeker
İnci Gündoğdu: Otoriter
Kartal Çidamlı: Komik
Nevin Yürük: Her şeyim


Aşk için kendimden ödün vermem

Hiçbir erkek Hepsi’ye değmez
Senin için “Hepsi” ne demek?
Dört parmağın bir elde duruşu gibi doğal bir hikâye bence. Dört tane farklı boyda parmak. Özellikleri, fikirleri her şeyi farklı olan dört ayrı kişi ve tek tek bir şeyler yapabiliyorlar. Hep beraber başka bir şey oluyorlar. Bence Hepsi bu.

"Gülçin, senin hayatını film yapacağız” deseler, adının ne olmasını isterdin?
Camdaki İz... Şeffaf olması gerektiğini düşünüyorum. Eğer öyle bir belgesel gibi bir şey olacaksa, gerçekten her şey, olduğu gibi olmalı. O yüzden birazcık korkulacak bir şey bu... Kaçınılması gereken bir şey. Ben ya hep, ya hiç diye düşünen bir insanım. Öyle bir belgesel olacaksa içinde her şey olmalı.

Biz, “Bakabileceğiniz kadar çocuk” sloganıyla büyüdük. Bugünse Başbakanımız “En az üç çocuk” diyor. Çocukların en sevdiği müzik grubunun bir üyesi olarak kaç çocuk doğurmak istersin?
Bu konuyla ilgili bir şey yazmıştım. Çocukları çok seviyorum ama anne olabilmek, o sorumluluğu alabilmek çok farklı bir şey. Dünyaya bir bebek getirebilmek çok zor bir şey. O yüzden ben bu sorumluluğu almak istemiyorum.

Kaç kardeşsiniz?
İki ablam var. Aslında ben üç annem varmış gibi büyüdüm. Onlar evlenince evin tek çocuğu gibi oldum. Eğer illâ çocuk yapacaksanız iki çocuk yeterli diyorum.

Konservatuvarda okurken kariyer planın neydi?
Hayatımda çok ilerledim ama olmak istediğim hiçbir şey değilim aslında. Çok daha fazlasını istiyorum. Çok daha yol kat etmek istiyorum, çok şey öğrenmek istiyorum.

Elinde sihirli bir değnek olsa Türkiye’de ve dünyada neleri değiştirmek isterdin?
Benim çok üzüldüğüm bir etken var sigara. Çok araştırma yapıyorum. Sigara yasağına çok sevindim.

Konservatuvarda okurken idolün kimdi, şimdi kim?
İdollerim hocalarım. Biri Aydın Teker. Çok iyi bir modern dansçıdır benim hocam. Yazar, oyuncu ve aynı zamanda dansçı olan biri var Shirley MacLaine... Ve bale hocam Taç Palucp...

Günün birinde Aslı’nın Kerem’le, Şirin’in Ferhat’la aşkı gibi bir aşk yaşarsan ve aşkın sana, “Gülçin ya Hepsi ya biz’ dese tercihin ne olur?
Hepsi tabii ki... Hepsi demek, ben demek. Ben de her şartta kendimi seçerim. Ben olmazsam benim için bu dünya olmaz. Ben başroldeyim ve kendimden ödün vermek istemem. Hiçbir erkek Hepsi’ye değmez.

Dizi ve Hepsi Grubu olmadığı zamanlarda Gülçin olarak neler yapıyorsun?
Kitap okumayı çok seviyorum. Parapsikoloji okuyorum. Gerilim, polisiye ve psikolojik kitaplar okuyorum. Kişisel gelişim kitapları okuyorum. Yazmayı seviyorum. Ben konuşmaktan çok yazabiliyorum. Konuşmakta çok iyi değilim. Reiki yapmayı seviyorum. Reiki’ye başladım ikinci seviyedeyim. Yıllardır yoga yapıyorum. Ancak son aylarda çok zamanım olmadığı için yapamıyorum.

Keşke yapmasaydım dediğin ne var?
Önceden gördüğüm bile bile lades şeyler olabilir. Bazı insanlar hakkında önceden öngörülerim oluyor. O öngörüme güvenmiyorum ve şans veriyorum. Sonra keşke yapmasaydım diyorum.

İyi ki yapmışım dediğin ne var?
İyi ki reiki olmuşum.

Mutlaka yapmalıyım dediğin?
Mutlaka kendim için bir şarkı yapmak istiyorum.

Gülçin Ergül
1985 İstanbul doğumlu. Orta ve lise öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümü’nde yaptı. Aynı okulda Modern Dans eğitimi gördü. Yedi yıl AKM Çocuk ve Gençlik Balesi’nin oyunlarında sahne aldı. Reklam müzikleri seslendirdi. Özel şan, piyano ve Hip Hop dans dersleri aldı. Atatürk Kültür Merkezi Çocuk Korusu’nda görev yaptı.

10 ismin çağrıştırdıkları
Yasemin Yürük: Erkek
Eren Bakıcı: Doğal
Cemre Kemer: Siyah
Sezen Aksu: Atatürk
Ajda Pekkan: Süperstar
Yonca Evcimik: Çocuk
Ayçe Abana: Hoca
İnci Gündoğdu: Turuncu
Kartal Çidamlı: Espri
Aysel Ergül: Anne
Sizin İçin Seçtiklerimiz

SIRADAKİ HABER