Kraliçe Camilla'nın Değerli Takıları

Kraliçe Camilla'nın değerli takıları, zarafet ve güç sembollerini bir araya getiriyor. Camilla'nın taşıdığı her parça, tarihi ve estetiği bir arada sunuyor.

Kraliçe Camilla'nın Değerli Takıları

Tıpkı şu anda Britanya'nın kraliçesi unvanını taşıyan Camilla Parker Bowles'a ya da resmi adıyla Kraliçe Camilla'ya olduğu gibi. Çok değil, daha birkaç neslin bile hatırlayabileceği bir zaman öncesinde milyonların nefret ettiği, ülkesinin en sevilmeyen kadınlarından biriydi Camilla. Şu anda evli olduğu Prens Charles'ın o dönemdeki karısı Prenses Diana'ya dünyaya dar eden kişiydi. Onun sevdiği, gözünün içine baktığı kocasını elinden alan, Diana'nın yuvasını yıkan "öteki" kadındı. Elbette o zamanlarda birileri çıkıp "Bugün nefret ettiğiniz Camilla gün gelecek ülkenizin kraliçesi olacak. Yıllardır gerçekten sevdiği adamla evlenecek. Hatta onun ailesinin en değerli takılarıyla süslenecek" dese kimse ona inanmazdı elbette. Aradan geçen zaman içinde Camilla'yı sevenlerin sayısının artıp artmadığı bilinmez ama sonuç olarak Charles, belli ki gerçekten sevdiği Camilla ile evlendi. Annesi Elizabeth ölünce onun yerine tahta geçti. Hatta normalde konsort kraliçe olarak anılması gereken karısı Camilla'yı bile "kraliçe" ilan etti. Prenses Diana ise geride boynu bükük ve onsuz büyümenin acısını her zaman duyacak iki tane çocuk bırakarak gencecik yaşında bu dünyayla vedalaştı. Elbette o hala birçok kişi için "gönüllerin prensesi"... Ama ortada bir de maddi gerçekler var.


Kraliçe Camilla'nın Değerli Takıları

Kraliçe Camilla ve Ascot At Yarışları


Kraliçe Camilla ve Ascot At Yarışları

Gelin, Kraliçe Camilla'nın, yılların acısını çıkarırcasına birbiri ardına taktığı o broşlara biraz daha yakından bakalım. Etkinliklerin ilk günü Prens Albert adını taşıyan broşu kullandı Camilla. Tepeden tırnağa maviler giyen Camilla'nın broşunun tam ortasındaki iri mavi safir taş uzaktan bile görünecek türdendi. Etrafındaki elmaslar da öyle küçük değil epey büyük boyutluydu. Bu broşun özelliğine gelirsek... Kraliçe Victoria'ya, Prens Albert tarafından 1840'taki düğünlerinden bir gece önce hediye edildi bu broş. Safir taşlı bu broşu Kraliçe 2. Elizabeth, genellikle mavi ya da mavi içeren kıyafetleriyle kullanıyordu.


Kraliçe Camilla'nın Değerli Takıları

Kraliçe Camilla'nın Değerli Broşları


Kraliçe Camilla'nın Değerli Broşları
  • Yine aile yadigarı bir broş
  • En çok bu broş konuşuldu
  • Bu kez gerdanlığı konuşuldu

Camilla, bir sonraki gün yine mavi tonunda bir kıyafetle Ascot'a katıldı. Bu kez içine kupürlü beyaz bir bluz giymişti. O gün de yine aile yadigarı bir broş taktı. O broş ise turkuaz rengindeydi. Özellikle etrafındaki elmas parçalarıyla dikkat çeken bu değerli broş ise bir zamanlar Kraliçe Mary'ye aitti. Kraliçe Mary, söz konusu broşu genellikle beş dizi inci gerdanlığını taktığında hemen onun altında kullanıyordu. Aynı broş, 2020 yılında Kraliçe Elizabeth tarafından kullanıldı. Broşun iri taşının renginde bir elbise giyen Elizabeth üç sıra inci kolyesiyle birlikte kullanmıştı.


Kraliçe Camilla'nın Değerli Takıları

Kraliçe Camilla, Ascot at yarışlarının üçüncü gününde bu kez beyaz bir kıyafet giydi. Bu kez dikkat çeken ise yakasının sol yanına taktığı çok iri taşlı çevresi elmaslarla süslü bir broştu. Camilla'nın taktığı broşun adı ise Hindistan'ın Kadınları... Kraliçe Mary'ye ait olan bu broş kendisine 1911 yılında Hindistan tarafından hediye edilmişti.


Kraliçe Camilla'nın Değerli Takıları

Camilla, yarışların beşinci günü ise bu kez broşuyla değil boynundaki gerdanlıkla bütün bakışları üzerinde topladı. Dört sıra incinin ortasında, etrafı elmaslarla süslü bu iri taşlı topaz gerdanlık ise Camilla'nın kendi koleksiyonundan. Camilla için bu gerdanlığın farklı bir önemi de var. Bu değerli takı, 2000 yılında henüz veliaht prens olduğu dönemde Camilla'ya kocası Charles tarafından hediye edildi. Charles, Sotheby's tarafından düzenlenen bir müzayedeye katıldı ve bu göz alıcı gerdanlığı satın alıp karısının boynuna taktı. Söz konusu gerdanlık Camilla'nın en sevdiği takılarından biri.


Kraliçe Camilla'nın Değerli Takıları
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2024, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER