Kurban Bayramı ve Turizm

Kurban Bayramı, Türkiye'de turizmi canlandıran önemli bir dönemdir. Tatilciler, geleneksel bayram atmosferini yaşamak için şehirleri terk eder ve turistik bölgelere akın ederler. Yerli ve yabancı turistler, bu özel bayramı kutlamak ve dinlenmek için seyahat planları yaparlar.

Kurban Bayramı ve Turizm

14 Haziran'da okulların kapanacağı döneme denk gelen Kurban Bayramı, 15 Haziran'da arife günü, 16-17-18 ve 19 Haziran günlerini kapsıyor. Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi bu bayramda da 20-21 Haziran Perşembe ve Cuma günlerinin de idari izin sayılarak diğer hafta sonu ile birleştirilmesiyle toplam 9 gün ilan edilmesi beklenen Kurban Bayramı için birçok otel hazırlıklarını bu yönde yaptı. Turizmciler bayramın 9 gün ilan edilmesi durumunda vatandaşların evinde kurban kesimini rahatça yapıp, yakınlarıyla bayramlaşabileceğini, hem de okulların da tatil edilmesi üzerine ailesiyle 4-5 günlük rahat bir tatil planı yapabileceğini ifade ediyor.


Kurban Bayramı ve Turizm

Kurban Bayramı Konser Programları


Kurban Bayramı Konser Programları

Turizm sektörünün 15-23 Haziran tarihleri arasında 9 gün olarak planlandığı Kurban Bayramı döneminde başta Antalya ve KKTC'deki beş yıldızlı otellerde olmak üzere birçok kentte ünlü isimlerin sahne alacağı konser programları da hazırlandı. Bayram tatilinde birçok otel, ünlü sanatçıların yer alacağı programlarla yurt dışından oluşacak boşluğu iç turizmle doldurmayı hedefliyor.


Kurban Bayramı ve Turizm

Ünlü İsimlerin Konser Programları


Ünlü İsimlerin Konser Programları
  • Antalya - Lara-Kundu: Bülent Serttaş, Şevval Sam, Ömür Gedik, Ege, Kafadar, Elif Buse Doğan, Selen Beytekin, İnna
  • Bodrum: Anadolu Ateşi, Ebru Yaşar, Dilek Ay, Lyanner Chibas, İpek Dinç, Murat Güvendiksoy, Umut Açıkgöz, Ömür Gedik
  • Kıbrıs - Girne: Gökhan Tepe, Levent Yüksel, Zeynep Bastık, Melek Mosso, Funda Arar, Mert Demir, Linet, İbrahim Tatlıses, Ebru Gündeş

Diğer illerdeki konserler ise şöyle:


Kurban Bayramı ve Turizm
  • İzmir: Ajda Pekkan
  • Mısır - Şarm El-Şeyh: Hadise
  • Aydın - Didim: Bülent Serttaş, Erdinç Erişmiş, Ayhan Sicimoğlu
  • Mersin: Öykü Gürman
  • Silifke: Seda İnan, Savaş Korkmaz, Yılmaz Morgül, Sevda Hummadi

Kurban Bayramı ve Turizm
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2024, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER