Mert Fırat'tan şaşırtıcı 'evlilik' itirafı!

Mert Fırat'tan şaşırtıcı 'evlilik' itirafı!

Mert Fırat'tan şaşırtıcı 'evlilik' itirafı!

8 Eylül’de İdil Fırat ile nikah masasına oturan Mert Fırat evlilik itirafında bulundu, “Evlenen arkadaşlarıma ‘N’apıyorsun? Master yaptın, doktora yaptın, böyle bir şey mi yapıyorsun?’ diyebiliyordum” şeklinde konuştu.

Psychologies dergisine kapak olan oyuncu verdiği röportajda evlilikle ilgili düşüncelerinden, ailesinden bahsetti:

'Gidip hiçbir şey yapmadan durmak istiyorum. 10-15 gün uzun uzadıya tatil yapmak istiyorum. En son iki sene önce yapmıştım.

Sahnede de sosyal hayatta da oynarız. ‘Homo Ludens’ diye bir kitap var. Johan Huizinga adında, Hollandalı bir tarihçi yazmış. “İnsan doğduğu günden öldüğü güne kadar oynar” diyor. Gerçekten de oynarız.

Hayatımla ilgili önemli kararlar almamda etkili bir isim annem; sonra kız kardeşim. Onların hayatta benden beklentileri... Bir çocuk, bir evlilik, daha da düzenli bir hayat. Sadece o beklenti beni bir yere itmedi ama bunu yaşaması gerekir ailemin diye düşündüm. Hele ki bir şeyler hissediyorsan, aşıksan ve her şey yolunda gidiyorsa çok beklememek gerekiyor.

Başkalarına, evlenen arkadaşlarıma “N’apıyorsun, gerçekten bu kadar eğitim aldın, master yaptın, doktora yaptın, böyle bir şey mi yapıyorsun?” diyebiliyordum.

Sevgide olgunlaştığımı hissediyorum. Kabullerim başka yere geldi. O beni olgunlaşmış gibi hissettiriyor.

Bana evliliğin kodu, düzen gibi geliyor... Aidiyet... Attın imzayı, iş bitti gibi gelmiyor.

İki kişinin birbirine karşı tutukulu olması güzel bir şey ama hayata dair tutkulu olması önemli. Yaşam enerjisi düşük biriyle olamıyorum.'

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER