Nükhet Duru: Kostümlerimi Sürdürülebilir Şekilde Değerlendiriyorum

Nükhet Duru, sahne kostümlerini sürdürülebilir şekilde değerlendirerek çevre dostu bir yaklaşım sergiliyor. Sanatçının çevreci tutumu hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Nükhet Duru: Kostümlerimi Sürdürülebilir Şekilde Değerlendiriyorum

Nükhet Duru, sahnede giydiği kostümleri için devamlı ‘sürdürülebilir’ tarafını araştırdığını söyledi. Concorde Otel’de sevenleriyle buluşan sanatçı, “Sahne kıyafetlerinizi giydikten sonra nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “Aslında buna çok üzülüyorum ve devamlı bir sürdürülebilir tarafını arıyorum. Sosyal medyada bir kıyafeti giydikten sonra hemen eskimiş gözüyle bakılıyor. Ben de çare olarak elbiselerimi ve sahne kıyafetlerimi giydikten sonra bazen genç şarkıcılara veriyorum bazen de tiyatrolara, sahnelere bağışlıyorum” yanıtını verdi.

Geçtiğimiz günlerde verdiği partiyle 70’inci yaşını kutlayan Duru, “Hayatınızın film olmasını ister misiniz?” sorusunu, “Güzel teklifler alıyorum. Hayatımın belgesel olmasını istiyorum. Gazino zamanlarının en şahane dönemlerini yaşadık, o yüzden üzerimizden geçen ve biriktirdiğimiz anılarımızı seyircimiz hevesle izleyecektir” diye cevapladı.

Keşkeleri olmadığını belirten sanatçı, “Hiç öyle bir şeyim olmadı. Deneyim; yaşanır, kazanılır ve öğrenilir... Ondan sonra ise bakılır, aynısını yapmamak için gayret gösterilir” dedi.

  • Kaynak: Milliyet
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2024, 08:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER