Prenses Leonor: İspanya'nın Genç Taht Varisi

Prenses Leonor, İspanya Kraliyet Ailesi'nin genç taht varisi olarak dikkat çekiyor. İspanya'nın gelecekteki kraliçesi olma yolundaki adımlarıyla merak uyandırıyor.

Prenses Leonor: İspanya'nın Genç Taht Varisi

İspana Kralı Felipe ile Kraliçe Letizia'nın ilk göz ağrısı olan Leonor, geçen yıl 18 yaşına girdiğinde bir anda bütün dünyanın yıldızı haline geldi. Hatta kelimenin tam anlamıyla dünyanın her yerinde bir Leonor çılgınlığı başladı. Yine o dönemde popülerlik konusunda Kate Middleton'ın en yakın rakibi olarak gösterildi. Sonra bu yılın başında Kate aniden sağlığını kaybedince Leonor da biraz daha geri plana düştü dünya sahnesinde.

Geçen yazdan bu yana askerlik görevini sürdüren Prenses Leonor ile ilgili yine arayı açacak bir gelişme yaşandı.


Prenses Leonor: İspanya'nın Genç Taht Varisi

Zaragoza'nın Evlatlık Kızı Unvanı ve Madalyaları


Zaragoza'nın Evlatlık Kızı Unvanı ve Madalyaları

Gelecekteki görevinin yanı sıra güzelliği ile de dikkat çeken Leonor, bundan 38 yıl önce babası Felipe'ye verilen bir unvanla ödüllendirildi. Bugün Aljaferia Sarayı'nda düzenlenen törenle Leonor'a ülkesinde son derece saygın olarak kabul edilen bir unvan verildi. Leonor, bugün gerçekleşen gösterişli ve kalabalık bir törenle "Zaragoza'nın Evlatlık Kızı" olarak taltif edildi. Törene askeri üniformasıyla katılan Leonor aynı törende bu unvanın yanı sıra bir de Aragon Madalyası ile Cortes Madalyası da aldı.


Prenses Leonor: İspanya'nın Genç Taht Varisi
  • Bu unvan ve madalyalar Prenses Leonor'a, Zaragoza kentine olan katkılarından ve bağlılığından dolayı verildi. Genç Prenses, ödüle Zaragoza Belediye Konseyi tarafından değer görüldü.
  • Söz konusu unvan yani Zaragoza'nın evlatlık kızı ve oğlu unvanı, sosyal, politik, ekonomik, kültürel ve bilimsel açıdan kente katkıda bulunanlara veriliyor.

Askerlikteki Başarısı ve Gururlu Annelik


Askerlikteki Başarısı ve Gururlu Annelik

Son bir yıldır İspanyol ordusunda askeri görevini sürdüren Prenses Leonor, törene üniformasıyla katıldı. Kırmızı beresini de takan Leonor, ordudaki kurallara uyarak uzun sarı saçlarını da topladı. Genç prensesin tören boyunca yüzünden gururlu gülümsemesi de eksilmedi. Leonor'u bu mutlu gününde annesi Kraliçe Letizia ile babası Kral Felipe de yalnız bırakmadı. Her ikisi de gururlu bir biçimde gelecekte ülkelerinin tahtını emanet edecekleri Leonor'u izledi.

  • Prenses Leonor, ülkesinde adet olduğu üzere kara, deniz ve hava kuvvetlerinde askeri eğitimden geçecek. Şu anda kara kuvvetlerinde eğitim gören Leonor, daha sonra deniz, en son da hava kuvvetlerinde askeri alandaki yetkinliğini geliştirecek.
  • Prenses, orduda eğitim gördüğü süre boyunca aylık 417 Euro maaş alma hakkına sahip. Ancak İspanya Sarayı, Leonor'un bu parayı almayacağını açıkladı.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2024, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER