Rus model Kristina Rozhko Çeşme’ye gitmek için dua ediyor

Türkiye'ye olan sevgisiyle bilinen Rusya'nın önemli modellerinden Kristina Rozhko, her sene bu aylarda İzmir'e tatile geliyordu.

Rus model Kristina Rozhko Çeşme’ye gitmek için dua ediyor

Türkiye'ye olan sevgisiyle bilinen Rusya'nın önemli modellerinden Kristina Rozhko, her sene bu aylarda İzmir'e tatile geliyordu. Oysa koronavirüs salgını sebebiyle bu yıl ayrıca tatil keza de sörf için Çeşme'yi ziyaret edemeyen Rus model Kristina Rozhko, “Aşık olduğum Alaçatı'ya virüs nedeniyle gidemedim. Koronavirüs bitsin de İzmir'e ve özellikle Çeşme'ye bir lahza önce gideyim diye dua ediyorum“ dedi.

                     

Koronavirüs salgını nedeniyle çoğu ülke yurt dışına çıkış yasağı getirdi. Turizm cenneti Türkiye de yaşanan pandemi nedeniyle uçuşlarını geçici süreyle kısıtladı. Kristina Rozhko ise derhal her yıl yaz aylarının kayda değer bir kısmını İzmir'de Rus turistlerin de yoğun olarak seçim ettiği Çeşme'de geçiriyordu. Ama virüs sebebiyle çok sevdiği İzmir'e gidemeyen Rus model bir açıklama yaparak Ege bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan İzmir'e duyduğu özlemi dile getirdi.

Kristina Rozhko, İstanbul'da bulunduğu halde yaz aylarını aşmak için Ege'nin incisi Çeşme'ye bir an önce gitmek istediğini açıklama ederek, “Salgın bittiğinde ilk işim uçağa atlayıp İzmir'e gitmek ve Çeşme'de sörf gerçekleştirmek olacak”dedi.

                      

“Türk mutfağının yerini dünyanın hiçbir mutfağı tutmuyor”

Türk mutfağına hayran olduğunu dile getiren Kristina Rozhko, virüs sonrasında İzmir'e gittiğinde İzmir lokma tatlısını tadacağını ve bunun için sabırsızlandığını kaydetti. Rus mutfağının da fazla varlıklı olduğunu anlatan Kristina Rozhko, “Türk mutfağını dünyanın hiçbir mutfağı tutmuyor. Her bölgenin kendine özgü yöresel lezzetleri kuşkusuz tadılmalı. Türk mutfağında bilhassa tatlıları fazla seviyorum. Çeşme sahillerinde dondurmanın tadına doyamıyorum. Virüs bittiğinde bir lahza önce İzmir'e gitmek, Çeşme'de sörf yapmak için dua ediyorum “ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER