Altın Koza Onur Ödülleri sahiplerini buldu

MedyaRadar'ın haberine göre Meltem Cumbul’un sunduğu törene, kent protokolü ile çok sayıda sinema ve tiyatro sanatçısı katıldı. Törende konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Altın Koza’nın bir marka olduğunu belirterek, “Adana kültür, sanat kentidir.

Altın Koza Onur Ödülleri sahiplerini buldu

MedyaRadar'ın haberine göre Meltem Cumbul’un sunduğu törene, kent protokolü ile çok sayıda sinema ve tiyatro sanatçısı katıldı.

Törende konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Altın Koza’nın bir marka olduğunu belirterek, “Adana kültür, sanat kentidir. Tarihini lezzete vermiş, kurtuluşun kentidir. 12 Eylül iyi ki denk geldi. Darbelere karşı olduğumuzu sanat yoluyla göstermiş olduk” dedi.

ONUR ÖDÜLLERİ

Konuşmanın ardından, ödüle layık görülen Müjdat Gezen ve Hale Soygazi’nin sanat hayatlarına ilişkin video gösterimleri yapıldı.

Gözünden ameliyat olduğu için törene katılamayan sanatçı Gezen, video yoluyla festival katılımcılarına hitaben konuştu ve teşekkür etti.

Gezen’in ödülünü, oyuncu Erkan Kolçak Köstengil, Cahit Berkay’ın elinden aldı. Hale Soygazi’ye ise ödülünü Halil Ergün verdi.

Tören, Fahir Atakoğlu ve Sena Şener konseri ile son buldu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER