Bir döneme damga vuran ünlü oyuncu hayatını kaybetti

MedyaRadar'ın haberine göre Hollywood'un bir dönemine damgasını vuran ünlü oyuncu Bobbie Faye Ferguson, 78 yaşında Sherman Oaks'ta öldü. Ünlü oyuncunun doğal nedenlerle hayatını kaybettiği açıklandı. Designing Women, Dallas ve The Dukes of Hazard gibi yapımlarla dikkat çek.

Bir döneme damga vuran ünlü oyuncu hayatını kaybetti

MedyaRadar'ın haberine göre Hollywood'un bir dönemine damgasını vuran ünlü oyuncu Bobbie Faye Ferguson, 78 yaşında Sherman Oaks'ta öldü.

Bir döneme damga vuran ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncunun doğal nedenlerle hayatını kaybettiği açıklandı.

Designing Women, Dallas ve The Dukes of Hazard gibi yapımlarla dikkat çeken oyuncu 10 Ekim 1943'te Memphis'te doğmuştu. Eudora'da yetişen oyuncu Arkansas Üniversitesi'nden mezun oldu.

The Conners'tan hatırladığımız oyuncu Jay R. Ferguson Jr.'ın da annesi olan Ferguson, bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra oyunculuk okulu KD Studio'nun kurucuları arasında yer aldı.

The Dukes of Hazard'la TV'ye adımını atan oyuncu The Fall Guy, Remington Steel'in yanı sıra Dallas, Designing Women ve Evening Shade v gibi yapımlarda boy gösterdi. Dallas'ta 5 bölümde oynadı. 

Daha sonra Los Angeles'ta oyunculuk eğitimi vermeye devam eden Ferguson bir süre sonra NASA için çalışmaya başladı. 2000 yılında çekilen Space Cowboys'a danışmanlık yaptı.

Süpermen'de de oynayan başarılı oyuncu Jay Rowland Ferguson ile 1973'te evlenmiş, 8 yıl sonra boşanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER