Fatma Girik'in Bodrum'da bulunan eviyle ilgili flaş gelişme

Adı Torba'daki bir çocuk parkına verilen merhum sanatçı Fatma Girik'in Atatürk Caddesi'nde denize sıfır villasının müze olmasını istediğini belirten kardeşi Günay Girik, “56 yaşındayım ve 42 yılımı ablam ile birlikte geçirdim.

Fatma Girik'in Bodrum'da bulunan eviyle ilgili flaş gelişme

Adı Torba'daki bir çocuk parkına verilen merhum sanatçı Fatma Girik'in Atatürk Caddesi'nde denize sıfır villasının müze olmasını istediğini belirten kardeşi Günay Girik, “56 yaşındayım ve 42 yılımı ablam ile birlikte geçirdim. O benim annem gibiydi. Nikahımı o kıydı. Ondan sonra 5 yıl ben meclis üyeliği yaptım. Birlikte filmler çevirdik, birlikte siyaset yaptık. Atatürk'ün çizdiği çağdaş laik ve modern çizgisinden asla ayrılmadı, bizleri de öyle yetiştirdi.Fatma Girik'in Bodrum'da bulunan eviyle ilgili flaş gelişme


Fatma Girik'in kardeşi olarak büyük bir sorumluluk aldığımın farkındayım. Bu nedenle onun adını yaşatmak, çok sevdiği Bodrum ve Bodrumlularla birlikte anılmasını sağlamak istiyorum. Sonunda istediği en güzel yeri Memduh ağabeyin yanında yerine aldı. Hepimiz bir gün mutlaka aynı yerde buluşacağız. Bir insanın ablasının bu kadar sevilmesi gerçekten çok önemli ve değerli. Onun adını soyadını taşımak kolay değil”
dedi.

“TÜM HAKLARIMDAN VAZGEÇİYORUM YAŞADIĞI EV MÜZE OLSUN”

Sözcü Gazetesi'nden Yaşar Anter'in haberine göre Günay Girik; Fatma Girik, Zeki Müren, Bedri Koraman gibi birçok değerli isimlerin kent ile özdeşleştiğini belirterek “Ben ablamın en güzel yıllarını geçirdiği evin Fatma Girik Müzesi olması yönünde karar aldım. Bu yöndeki tüm miras ve haklarımdan vazgeçeceğim.Fatma Girik'in Bodrum'da bulunan eviyle ilgili flaş gelişme - Resim : 2


Onun adının evinde bulunan ödülleri, fotoğrafları, anıları, kitapları, filmleri ile birlikte Torba'da bir müzede yaşatılması için ne gerekiyorsa yapacağım. Tabii şu anda miras davamız devam ediyor. Sonuçlanmasını beklemek durumundayız”
diye konuştu.Fatma Girik'in Bodrum'da bulunan eviyle ilgili flaş gelişme - Resim : 3

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER