Minik Ayaz 'ilik bağışı' bekliyor

Minik Ayaz 'ilik bağışı' bekliyor

Minik Ayaz 'ilik bağışı' bekliyor
Yeni Asır'da yer alan habere göre Burdur'da 6 aylıkken kanında virüs tespit edilen 13 aylık Ayaz bebeğin ilik nakli olması gerektiğini söyleyen ailesi, yardım istedi. Baba Ali Rıza Taşçı, "Eşim ve benim iliklerimiz tam tutmadı. Destek olmak isteyenlerin Kızılay'a kök hücre örneği başvurusunda bulunması gerekiyor" dedi.

Burdur Belediyesi'nde işçi, 35 yaşındaki Ali Rıza Taşçı ve Gülşen Taşçı'nın iki çocuğundan Ayaz bebeğin kanında 6 aylıkken virüs tespit edildi.

Ailesi, Burdur ve Antalya'daki üniversite hastanelerine götürdüğü Ayaz bebek için tedavi yolu aradı. Yapılan tetkik ve incelemeler sonucunda Ayaz bebeğin ilik nakli olması gerektiğine karar verildi. Baba ve anneden alınan örnekler Ayaz'a uymadı. Aile, hayati tehlikesi devam eden Ayaz bebeğe uyumlu ilik bulunması için kök hücre bağışı çağrısı yaptı.

HASTANE HASTANE GEZDİ

Baba Ali Rıza Taşçı, çocuğunun rahatsızlığını 6 aylıkken fark ettiklerini anlattıklarını belirtirken, "İlk gittiğimizde kanda virüs olduğu saptandı. Kan değerlerindeki enfeksiyon nedeniyle bizi Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi'ne sevk ettiler. Orada 16 gün yoğun bakım tedavisi gördükten sonra Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk olduk. Burada 47 gün yoğun bakımda, 22 gün ise serviste tedavi gördü. Yoğun akciğer enfeksiyonu geçirdi. Allah'a şükür onları atlattık ama hala tehlikemiz devam ediyor" diye konuştu.

Taşçı, "Destek olmak isteyenlerin Kızılay'a kök hücre örneği başvurusunda bulunması gerekiyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER