Oya Alasya'nın vefatı üzüntü yarattı

Sinemaseverlerin "Köyden İndim Şehire" ve "Salak Milyoner" filmleriyle tanıdığı Oya Alasya'nın vefatını kuzeni ünlü oyuncu Müjgan Ağralı duyurdu. Müjgan Ağralı'nın ardından bir paylaşımda bulunan oyuncunun kızı Zeynep Alasya'da annesi Oya Alasya'nın bugün toprağa verilece

Oya Alasya'nın vefatı üzüntü yarattı

Sinemaseverlerin "Köyden İndim Şehire" ve "Salak Milyoner" filmleriyle tanıdığı Oya Alasya'nın vefatını kuzeni ünlü oyuncu Müjgan Ağralı duyurdu.

Oya Alasya'nın vefatı üzüntü yarattı

Müjgan Ağralı'nın ardından bir paylaşımda bulunan oyuncunun kızı Zeynep Alasya'da annesi Oya Alasya'nın bugün toprağa verileceğini duyurdu.


Oya Alasya'nın vefatı üzüntü yarattı - Resim : 2Türk tiyatrocu ve sinema oyuncusu olan Oya Alasya; sinemanın merhum usta oyuncularından Zeki Alasya'nın ilk eşiydi.


Oya Alasya'nın vefatı üzüntü yarattı - Resim : 3


Zeki Alasya ile olan evliğinden Zeynep isimli bir kız çocuğu sahibi olan Oya Alasya eğitim hayatına İstanbul'da tiyatro ile başlamış ve 1960 yılında Zeki Alasya ile tanışması sonucunda sinema oyunculuğuna adım atmıştı.


Oya Alasya'nın vefatı üzüntü yarattı - Resim : 4


Kanto şarkıları seslendirdiği plaklarıyla müzik dünyasında da adından söz ettiren Oya Alasya uzun yıllardır gözlerden uzak bir yaşam sürdürüyordu.Oya Alasya'nın vefatı üzüntü yarattı - Resim : 5Sacitaslan.com olarak Oya Alasya hanımefendiye Allah'tan rahmet; kederli ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER