Paylaşılamayan sevgili, yardımcı yönetmen ile müzisyeni birbirine düşman etti!

HALKTV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre ‘Servet Operasyonu’, ‘Cici’, ‘Arif V 216’, ‘Toz Bez’, ‘Sivas’ta’ gibi sinema filmlerinin yanı sıra ‘Hakan: Muhafız’ ve ‘Atiye’ dizilerinin yardımcı yönetmeni Ulaş Parlakyıldız’ın (42), dikkat çeken bir soru

Paylaşılamayan sevgili, yardımcı yönetmen ile müzisyeni birbirine düşman etti!

HALKTV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre ‘Servet Operasyonu’, ‘Cici’, ‘Arif V 216’, ‘Toz Bez’, ‘Sivas’ta’ gibi sinema filmlerinin yanı sıra ‘Hakan: Muhafız’ ve ‘Atiye’ dizilerinin yardımcı yönetmeni Ulaş Parlakyıldız’ın (42), dikkat çeken bir soruşturmanın tarafı olduğu anlaşıldı.

Parlakyıldız’ın şikâyetçi olduğu isim ise ünlü müzik grubu Yeni Türkü ile yollarını 3 ay önce ayıran grubun basgitarcısı Sezer Alemdar (41)...

O iki mesaj dosyada

Savcılık başvurusunda, Alemdar’ın ‘tehdit’ ve hakaret’ suçu işlediği iddia edildi. Başvuruda, Alemdar’ın, Parlakyıldız’a gönderdiği iki ayrı mesaja yer verildi. Mesajların tarihi 31 Ocak 2022.

Kendi e-posta hesabından Parlakyıldız’a e-mail gönderen Alemdar, ısrarla, aranmasını istiyor.

Eski sevgilisine de küfrediyor

Mesajında “1 dakika dahi adam ol beni ara. Ara ki, hayatınızı s…..n vazgeçeyim.” Alemdar devam cümlesinde, eski sevgilisi olan H. S.’nin adını anarak, bu kişiye yönelik de küfürlü bir ifade kullanıyor. Bu arada, birçok filmin kostüm tasarımcısı olan H. S. şimdilerde Parlakyıldız’ın sevgilisi.

‘Adam ol ara beni’ mesajı

Alemdar, mesajında, Parlakyıldız’a birçok kez ulaşmaya çalıştığını belirterek “Bu 5’inci denemem. 6’ıncıda suratını görürsün. Bil” ifadelerini kullanıyor. Mesaj, “Adam ol beni ara” diye bitiriyor.

‘Ya biz çözeriz ya memlekete mal olur’

Dosyaya göre Alemdar, aynı gün Parlakyıldız’a ikinci bir mesaj daha atıyor. Bu mesajı sahte bir Instagram hesabı üzerinden atan Alemdar “Bak kardeşim benim derdim var. Sezer olarak çözene kadar kimse rahat kalmayacak. Ya biz çözeriz, ya memlekete mal olur” ifadelerini kullanıyor.

‘Sen aramazsan ben seni bulacağım’

Mesajında “Biliyorum ki onursuz birisin. Bu son teklifim. Çünkü sen aramazsan. Ben seni bulacağım” diyor. Mesajın devamında, küfürlü ifadeler eşliğinde “Çocuğu aldırdım” diyen Alemdar “Sırf bu yüzden ara bence” ifadelerini kullanıyor. “Ben size ulaşırsam iyi olmayacak” diyen Alemdar, Parlakyıldız’a yönelik bir dizi ağır küfür eşliğinde mesajını tamamlıyor.

‘Şifremi eski sevgilim de biliyor’

Yapılan başvuru sonrası savcılık soruşturma başlattı. Şüpheli sıfatı ile ifadesi alınan Sezer Alemdar, soruşturmaya konu mesajın gönderildiği e-posta adresinin kendisine ait olduğunu söyledi. Alemdar, ifadesinin devamında, anılan e-posta adresinin şifresini eski sevgilisi H. S.’nin de bildiğini kaydetti.

Savcılık, söz konusu savunmayı ‘cezadan kurtulma amaçlı’ olduğuna işaret etti. Soruşturma savcısı, geçen 25 Temmuz’da dosyayı uzlaştırma bürosuna gönderdi.

Telefonla ulaşılan Sezer Alemdar’ın avukatı yorum yapmak istemedi. Ulaş Parlakyıldız’ın avukatı ise görüşme talebini yanıtsız bıraktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER