Şehrazat ile Acun Ilıcalı uzlaştı

Sözcü Gazetesi'nden Hayati Arıgan'ın haberine göre İstanbul 2.

Şehrazat ile Acun Ilıcalı uzlaştı

Sözcü Gazetesi'nden Hayati Arıgan'ın haberine göre İstanbul 2. Fikri ve Sinai Haklar Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya taraflar ve avukatları katılmadı. Davacı Şehrazat’ın izinsiz kullanılan eserlerinin mahkemece tespit edilen bedellerini kabul ederek, şikayetinden vazgeçtiği duruşmada belirtildi.

Hakim, davacı Şehrazat’ın avukatlarının şikayetlerinden vazgeçtikleri ve davalı tarafla uzlaşma sağlandığını ifade eden dilekçeyi mahkemeye sunduklarını açıkladı. Bunun üzerine mahkeme davanın düşürülmesi yönünde karar verdi.

Şehrazat, Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak “Aynen Öyle”, “Kınalı Bebek”, “Yaz Yaz Yaz”, “Yalnızlığa Hüküm Giydim”, “Adaletsiz Yar”, “Kıyamam”, “Maazallah” ve “Çek Babam Çek” adlı eserlerinin programlarda izinsiz kullanıldığı belirterek Acun Medya ve TV 8 kanalına tazminat davası açmıştı.

249 BİN TL TAZMİNAT ÖDENMESİNE KARAR VERİLMİŞTİ

Geçen yıl dava karara bağlanmış ve hukuk mahkemesi Şehrazat’a yasal faiziyle 239 bin 250 lira izinsiz kullanım bedeli ve 10 bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmetmişti.

Ünlü söz yazarı aynı zamanda 2. Fikri ve Sinai Haklar Ceza Mahkemesi’ne başvurarak yeni bir dava açmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER