Sivilcelerinizden kurtulun!

Sivilcelerinizden kurtulun!

Sivilcelerinizden kurtulun!
Akşam'dan Yasemin Miras'ın yazısı...

Sivilce sorunu bazı insanlar için tam anlamıyla bir kabusa dönüşebilir. Yüzdeki sivilceler kişinin cesaret ve öz güvenini kırar. Yüzdeki siyah noktalar gibi sivilcelerinde tedavisi yıllar boyu sürebilir. Sizler için alternatif çözümleri araştırdım.

DİŞ MACUNU KULLANIN

Diş macunu antibakteriyel özelliği sayesinde sivilceleri kurutur ve sivilceye neden olan bakterilerin ortadan kalkmasını sağlar. Bacaklarda ve kollara çıkan sivilcelere de kullanabilirsiniz. Beyaz diş macununu bir pamuklu çubuk yardımıyla sivilcenin üzerine sürüp, 1 gece bırakın.

ELMA SİRKESİ

Elma sirkesi cildin ph dengesini korur ve antibakteriyel özelliğe sahip olduğu için antiseptiktir. Burnunuzun üstündeki sivilcelerden rahatça kurtulabilirsiniz. Elma sirkesi ve suyu birebir karıştırıp, sivilcenin üzerinde 5-7 dakika arasında bırakın ve suyla durulayın.

KABARTMA TOZU

Kabartma tozu sivilceleri kurutur, cildi rahatlatır ve iltihaplanmayı azaltır. Bir çay kaşığı kabartma tozunu suyla karıştırın. Sivilcenin üzerinde birkaç dakikadan fazla bekletmeyin. Ilık suyla durulayıp, cildinize uygun bir nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

SARIMSAK

Sarımsak sivilceyle savaşmada yardımcı olan anti-bakteriyel özelliğe özelliklere sahiptir. Kafa derisinde çıkan sivilcelere çok rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Sivilce oluşan cilde sarımsak uygularken kişilerin dikkatli olması gerekir. Bir diş sarımsağı havanda iyice ezdikten sonra su ile karıştırın. Parmak uçlarınız ile sivilcenin üzerinde gezdirin, 5 dakika sonra soğuk suyla yıkayın.

ZERDEÇAL

Zerdeçal eski çağlardan günümüze kadar gelen doğal antiseptik baharattır. Deride bulunan bakterileri öldürür ve cilt hücrelerinin hızla iyileşme sürecini arttırır. Zerdeçalı bir miktar suyla karıştırın, eğer cildiniz kuruysa su yerine bal kullanın. Bir hamur haline gelene kadar karıştırın ve 15 dakika sonra soğuk suyla durulayın.

Yasemin MİRAS / Akşam
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 23:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER