Tarkan'dan Ulu Önderimiz Atatürk'e yönelik çirkin saldırıya tepki

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafına yönelik uygunsuz hareketler yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan 17 yaşındaki A.E.S., sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı. Ünlü sanatçı Tarkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önderimiz.

Tarkan'dan Ulu Önderimiz Atatürk'e yönelik çirkin saldırıya tepki

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafına yönelik uygunsuz hareketler yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan 17 yaşındaki A.E.S., sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı.

Ünlü sanatçı Tarkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önderimiz Atatürk’e yönelik çirkin saldırıya tepki gösterdi.

Tarkan, yayınladığı yazıda şu satırlara yer verdi:

“Bugün utanarak tanık olduğumuz, Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan büyük saygısızlık, hadsizlik ve ayıp beni de derinden üzdü, rahatsız etti ve endişelendirdi. Uzun süredir Atatürk’e karşı yürütülen itibarsızlaştırma ve karalama çalışmalarının vahim sonuçlarıdır bunlar. İlke ve inkılaplarıyla bugün bile yolumuza ışık tutan, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’e yapılan böyle ayıplara ve haksızlıklara sessiz kalmamamız, tüm kalbimiz ve gücümüzle onu daha da fazla korumamız, savunmamız gerektiğini bir daha anlıyorum. Ve evet, haklıydınız. Disney yetkililerinin, Disney+’ta yayınlamama kararı aldığı Atatürk filmiyle ilgili herkesin tepki gösterdiği günlerde de sessiz kalmamam, bu kararı yanlış ve hatalı bulduğumu belirtmem gerekirdi. Bu kararın arkasındaki nedenler her ne idiyse kabul edilemezdi. Çünkü bugün bir daha görüyoruz ki bu zamanlar, Atatürk’ün varlığına, ışığına, bu millet ve vatan için yaptıklarını hatırlamaya en çok ihtiyacımızın olduğu zamanlardır.”

Tarkan'dan Ulu Önderimiz Atatürk'e yönelik çirkin saldırıya tepki

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER