Türk Sinemasının Değerli İsmi Murat Soydan'ın Ardından

Türk sinemasının değerli ismi Murat Soydan'ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Onun ardında bıraktığı mirasla sinemaya olan katkıları ve ilham verici kişiliği her zaman hatırlanacak.

Türk Sinemasının Değerli İsmi Murat Soydan'ın Ardından

Türk sinemasının önemli isimlerinden biri olan Murat Soydan, 83 yaşında aramızdan ayrıldı. Usta oyuncunun kızı Mehveş Soydan, babasının vefatını duyurarak sevenlerine başsağlığı diledi.

Murat Soydan'ın Kariyeri ve Mirası

Murat Soydan, 2 Ekim 1940 tarihinde Üsküdar'da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuvarı Türk Musikisi bölümünden mezun olan Soydan, sinema dünyasına Perde Dergisi'nin düzenlediği yarışmayı kazanarak adım attı. Kolsuz Kahraman filmi ile sinemaya başlayan Soydan, yaklaşık 200'e yakın filmde rol aldı ve Türk sinemasına unutulmaz karakterler kazandırdı.

Sanat Camiasının Büyük Kaybı


Sanat Camiasının Büyük Kaybı

Murat Soydan'ın vefatı sinema ve sanat camiasında büyük üzüntü yarattı. Usta oyuncunun ölüm haberi üzerine pek çok ünlü isim sosyal medya üzerinden taziye mesajları paylaştı. Sabahat Akkiraz, Melek Baykal, Filiz Akın gibi isimler, Murat Soydan'ı anarak sanat dünyasının bir değerini kaybetmenin üzüntüsünü dile getirdi.

Anıları ve Etkisi


Anıları ve Etkisi

Murat Soydan'ın Türk sinemasına ve seyircilere bıraktığı anılar ve etkileri ise yıllar boyunca hafızalardan silinmeyecek. Oynadığı karakterlerle izleyicilerin kalbinde taht kuran Soydan, sanatıyla ve kişiliğiyle her zaman hatırlanacak bir isim olarak anılacak.

Kaynak: Magazin Haberleri

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2024, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Son dakika muzik
Son dakika muzik - 2 ay Önce

İlk çıktığı dönemde “Leyla ela gözlü bir çöl ahusu “isimli şarkısıyla dönemin ses getiren isimlerinden biri olan Çağdaş Suseven, iki yıllık aradan sonra adlı çalışmasıyla dinleyicileriyle tekrar buluştu.

Uzun yıllardır hem sahnede hem Türk müziğini daha geniş kitlelere sevdirme adına şefliğini yaptığı korolarıyla Türk Müziğine katkı veren Çağdaş Suseven, daha önceki albüm ve single çalışmalarıyla birçok kere yılın sanatçısı ödüllerini de almasına rağmen ona en büyük ödül sevenlerinin ilgisi olduğu vurgusunu yaptı.
Ünlü sanatçısı İzmirli Ege; 90’lı yıllara damga vuran ve haala dillerden düşmeyen “Yaz Aşkım, Delice Bir Sevda, Hurma Gözlüm, Sevildiğini Bil Yeter ” gibi Latin tarzı şarkılarından sonra
1995’te Türkiye’de Latin rüzgarı estiren ilk albümünün adı olan “Senden Uzak” şarkısın
Türk Pop Müziği’nin en güçlü kadın şarkı yazarı ve yorumcularından Deniz Seki, cover
Türkiye’nin kendi söz ve bestelerini üreten güçlü kadın vokallerinden Aydilge, isimli yepyeni şarkısı ile meydan okumaya hazırlanıyor.

Şarkılarıın yanı sıra sosyal medyasında paylaştığı toplumsal içerikli videolar ve yaşam tarzıyla da örnek sanatçılar arasında gösterilen Aydilge, yeni şarkıs
Türk müziğinin güçlü sesi Ebru Gündeş
Petek Dinçöz, müzik kariyerindeki yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımıyla biliniyor.” parçası da bu yaklaşımın en son örneği. Dinçöz, hem müzikseverlere hem de sanat dünyasına ilham vermeye devam ediyor.
Türkiye’nin önemli kadın söz yazarı ve bestecilerinden Gülden, imza attığı yeni şarkılarıyla dinleyicisinin karşısına çıkmaya devam ediyor.
Hit makinesi Ersay Üner
Türkçe popun divalarından Aşkın Nur Yengi’nin benzersiz sesi ile yüksek beğeni toplay
Demet Akalın Ordu'daydı

Demet Akalın bu gün Ordu Cumhuriyet Meydanı'nda bir konser verdi...

Demet Akalın bu gün Ordu Cumhuriyet Meydanı'nda bir konser verdi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen konserde önce Ordulu gençlerin kurduğu 'Kolbastı' grubu sahne aldı.

Organizasyon ve ses bozukluklarının zaman zaman sıkıntı yaşattığı konserde konserde sunucu belediye meclis üyelerini sahneye çağırdı sahneye İl Genel Meclis üyeleri ardından da DSP Belediye Başkan Adayı Seyit Torun çıktı.
Konserde Ordulularla buluşan ünlü sanatçı Demet Akalın, sahneye dansçılarıyla birlikte çıktı. Üşüdüğü için şortla sahneye çıkamadığını ifade eden Demet Akalın, şarkı aralarında bol bol imza dağıttı. Peçetelere dahi imza istenmesi üzerine asistanlarından imzalı kartpostallar isteyen Demet Akalın, getirilmediği yönünde cevap alınca asistanlarını azarladı.Asistanlarına hitaben "Bir kartpostalı da getirmezseniz siz ne işe yararsınız" diyen Akalın'ın sinirli tavırları dikkat çekti.Konser orkestranın davul şovu ve
Roman havalarıyla sona erdi

Demet Akalın Ordu'ya geliyor

Ordu Belediye Başkan Adayları seçim çalışmalarını son hız sürdürürken, adaylar tarafından çişitli sanatçılar getirilerek düzenlenen konserlerde seçim çalışmalarının bir parçası haline geldi...

Ordu Belediye Başkan Adayları seçim çalışmalarını son hız sürdürürken, adaylar tarafından çişitli sanatçılar getirilerek düzenlenen konserlerde seçim çalışmalarının bir parçası haline geldi.

AKP Ordu Belediye Başzkan Adayı Bahar Çebi'nin İsmail Y.K yı getirmesinin ardından, DSP Ordu Belediye Başkan Adayı Seyit Torun'da pop müziği sanatçısı Demet Akalın'ı Ordu'ya getiriyor.

Demet Akalın Konseri 25 Mart Çarşamba günü Cumhuriyet Meyda'nında saat 13:00 de başlayacak.
İsmail YK'dan Bahar Çebiye destek

Neden Ordu'nun da otoparkı ve daha ucuz suyu olmasın. Gençlerimiz daha fazla konser ve eğlence istiyor. Bunu çok iyi biliyoruz. Ben sizi çok iyi anlıyorum. Bundan sonra hizmetler de, konserler de devam edecek.

İsmail YK'dan Bahar Çebiye destek

Atatürk Parkı'nda binlerce kişinin katıldığı konserde sahne alan ünlü şarkıcı İsmail YK, Ayşe Bahar Çebi için destek istedi.

Gençlerin büyük ilgi gösterdiği konsere Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, AK Parti Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, İl Başkanı Oktay Çanak da katıldı. 'Şapur Şupur Ye Beni', 'Bas Gaza' gibi şarkıları dillerden düşmeyen İsmail YK'nın sahneye çıkmasından önce konser alanındakilere seslenen Ayşe Bahar Çebi, Ordu'nun daha fazlasına layık olduğunu söyledi. Artık farklı bir belediyecilik anlayışı gelişmesi gerektiğini ifade eden Bahar Çebi, "Artık anneler gibi çocuklarını, sizi düşünen bir belediyecilik anlayışı olmalı. Biz çok daha fazlasına layığız. Aramızda çocuklarımız, gençlerimiz var. Onları aileleri ve anneleri gibi düşünecek bir belediyeye ihtiyaç var" dedi.

Ordu'nun artık kabuğuna sığmadığını, her anlamda daha fazlasına layık olduğunu belirten Çebi, "Neden Ordu'nun da otoparkı ve daha ucuz suyu olmasın. Gençlerimiz daha fazla konser ve eğlence istiyor. Bunu çok iyi biliyoruz. Ben sizi çok iyi anlıyorum. Bundan sonra hizmetler de, konserler de devam edecek. Geçmişte Vosvos şenliklerinin düzenleyicisiydim. Çünkü bunlara bizim ihtiyacımız var. Bunların yanı sıra mahallerimizde gençlik merkezleri olacak. Çünkü siz Ordulular çok daha iyisine layıksınız. Burada bir ablanız ve anneniz var. Ordu'da bu sahil dışında yürüyeceğiniz bir kordon olsun istemez misiniz? Ama hepsinde önemlisi işsizlikle ilgili çalışacağız. Ordu'nun gelişmesi için çalışacağız. Bunu ablanızla annenizle yapacaksınız. Ordu artık kabuğuna sığmıyor. Bizim aklımız fikrimiz ve projelerimiz var. Bunu hep beraber yapacağız. Haydi Ordulular basın gaza, basın gaza" diye konuştu.

Bahar Çebi'nin konuşmasının ardından alkışlarla sahneye çıkan İsmail YK, Ordululara unutulmaz bir konser yaşattı. Yoğun ilgi gören konserde vatandaşlar, Ordu-Giresun karayolunu kapattı. Onlarca genç ise konser alanında yer bulamayınca ağaçlara tırmanmak zorunda kaldı. 3 saat sahnede kalan İsmail YK, birbirinden güzel şarkılarıyla gençleri coşturdu
İsmail Y.K Ordu'ya geliyor

Pop Müziği sanatçısı İsmail Y.K konser vermek için Ordu'ye geliyor...

Pop Müziği sanatçısı İsmail Y.K konser vermek için Ordu'ye geliyor.


Bahar konseri vermek için Ordu'ya geldiği öğrenilen İsmail Y.K nın konseri 21 Mart Cumartesi yani yarın Atatürk Parkı'nda saat 15:00 da başlayacak.
Espiye'de pide festivali renkli geçti

Espiye İlçesi'nde bu yıl 3'sü düzenlenen Pide Festivali yapıldı.

Espiye İlçesi'nde bu yıl 3'sü düzenlenen Pide Festivali yapıldı.
Festivalde, Mehteran marşı gösterileri, kemençe eşliğinde horon oyunları, ses sanatçıları Ali Gedik, Hüseyin Bıçak, Kemal Şenpınar, Ahmet Olgun, Mehmet Ay, Erdal Güvendi, Karadavut, İsmail YK ve Azeri sanatçı Günel sahne aldılar. Millet Vekilleri Belediye Başkanı birlikte horon oynadılar.

Açılışta bir konuşma yapan Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Espiye' nin meşhur pidesini tescil ettirmek, dolayısıyla da Espiye'yi Türkiye'ye tanıtmak amacıyla “Espiye Pide Festivali” düzenlediklerini, ilçenin kültür, sanat ve doğa güzelliklerini bünyesinde barındırdığını, bu güzelliklerin ortaya çıkarılmasında festivalleri bir araç olarak gördüklerini belirtti.
Karadere,”Espiyelilere iki gün boyunca yağmura rağmen dolu dolu bir festival yaşattık. Festivalimize desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Karadere, ”Festivalin, Espiye'nin daha da gelişmesi, kalkınması yolunda bir heyecan unsuru olmasını diliyorum. Espiye'nin tanıtılmasında Festivalin katkısı olacağını ve gurbetten sılaya olan özlemlerin giderilmesi noktasında gelenek ve göreneklerin yaşatılmasında vesile olduğumuz için çok mutluyuz dedi. MHP Millet Vekili Murat Özkan, CHP Millet Vekili Eşref Karaibrahim, AKP Millet Vekilleri Ali Temür ve Nurettin Canikli birer konuşma yaptılar.
Ulusal ve yerel sanatçıların türküleriyle iki gece coşan vatandaşlar Pazar alanda saatlerce horon oynayarak stres attılar.
Espiye belediye başkanı Karadere, AKP Giresun Millet Vekili Nurettin Canikli'ye Espiye Kaymakam Vekili Tamer Orhan'a, Emniyet Müdürü Ramus Öztürk 'e, İHL Müdürü İlhami Temel'e, sanatçılardan Erkan Ocaklının anısına hanımı Nebahat Ocaklı'ya, Ali Gedik'e, Günel'e, ve İsmail YK'ya plaket verdi. Espiye Pide festivali Mavi Karadeniz TV'den canlı olarak yayınlandı.
Espiye Pide Festivalinde yapılan yarışmalarda: En Hızlı Pide yeme yarışmasında birinci Osman Tahmaz, Etem Küçülü ikinci, Saim Özkül üçüncü oldu. Dereceye girenler çeyrek altınla ödüllendirildi. Espiye'de bu yıl 3.sü gerçekleşen yaz etkinlikleri ve Pide festivali ilçede büyük bir coşku yaşanmasına neden oldu. Espiye'de 2 gün boyunca yapılan etkinlikler ve konserlerle halk büyük bir coşku yaşarken çevre il ve ilçelerden de gelen konuklar dikkat çekti. Espiye Belediyesinin düzenlemiş olduğu yaz etkinlikleri ve Pide festivalinin ilk gününde Cuma (yağmura rağmen) gece nostaljik görüntülere yer verilirken, gece verilen İsmail YK konserini vatandaşlar yağmur altında izlediler. 2.gece (cumartesi) Pazaryerinde açık havada Günel'in verdiği konserle adeta Espiye'yi salladı.

İSMAİL YK ESPİYE'Yİ SALLADI
Espiye Belediyesinin düzenlediği 3'üncü Pide Festivali'ne İsmail YK damgasını vurdu. Mehter Marşları çalınarak başlayan festivalde sahne alan İsmail YK Espiyelileri coşturdu. Festivalde ilk önce Ali Gedik, Hüseyin Bıçak ve Kemal Şenpınar'ın söylediği türküleri dinleyen vatandaşlar, İsmail YK ile coştular.
Espiye Belediyesi'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ''Pide Festivali'' hayli renkli başladı. Festival, Hükümet Konağı önünden Mehter Takımı eşliğinde kortej yürüşüyle başladı.
Konser etkinliğinde ise yaklaşık 7 bin Espiyelinin doldurduğu meydanda dakikalar ilerleyince coşku da arttı
Sahneye önce yerel sanatçılar, ardından da Hüseyin Bıçak, Ali Gedik, Kemal Şenpınar çıktı.
İlerleyen saatlerde ise pide festivalinde coşku doruk noktaya ulaştı. Espiye Pazar Meydanını dolduran on binlerce kişi İsmail YK'nın söylediği şarkılarıyla coştu. 2 saat sahnede kalan İsmail YK ile vatandaşlar eğlendiler. Festivale gelen vatandaşlar İsmail YK'ya büyük ilgi gösterdiler.

Ordu kent
Ordu kent - 2 ay Önce

Ordu'da Funda Arar coşkusu

Cumhuriyet Yerleşkesi'nde yapılan ve geleneksel hale gelen bahar konserlerinin ikinci gününde Türk pop müziğinin sevilen sesi Funda Arar sahne aldı

Ordu Üniversitesi (ODÜ) 2. Bahar Şenlikleri etkinlikleri kapsamında konser veren pop müzik sanatçısı Funda Arar, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.
Cumhuriyet Yerleşkesi'nde yapılan ve geleneksel hale gelen bahar konserlerinin ikinci gününde Türk pop müziğinin sevilen sesi Funda Arar sahne aldı. Öğrencilerin ve davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği konserde, Funda Arar'ın seslendirdiği şarkılar ve sergilediği roman dansı büyük beğeni topladı. Büyüleyen sesi ve kıvrak danslarıyla izleyenleri coşturan Funda Arar, yaklaşık 2 saat sahnede kalarak hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Öğrencilere zaman zaman mikrofon uzatan Funda Arar, Ordu'da olmaktan
ve burada konser vermekten son derece mutlu olduğunu söyledi.
Funda Arar'dan Ordu'da konser

ORDU Üniversitesi (ODÜ)'nin geleneksel hale getirdiği '2009 Yaz Şenliği' bu akşam Funda Arar konseriyle devam ediyor.

ORDU Üniversitesi (ODÜ)'nin geleneksel hale getirdiği '2009 Yaz Şenliği' bu akşam Funda Arar konseriyle devam ediyor.

Dün akşam şenliklerin ilk akşam konuğu, Türk Rock Müziği'nin yeni sesi Emre Aydındı. Bu akşam yine Cumhuriyet Kampüsü'nde Fundan Arar saat 20:00'de Ordulularla buluşacak.

15 Mayıs 2009 akşamı da aynı saatte Fuat Saka sahne alacak.
ODÜ'de Emre Aydın çoşkusu

Ordu Üniversitesi (ODÜ) 2. Bahar Şenlikleri etkinlikleri kapsamında konser veren pop müzik sanatçısı Emre Aydın, Orduluları coşturdu...

Ordu Üniversitesi (ODÜ) 2. Bahar Şenlikleri etkinlikleri kapsamında konser veren pop müzik sanatçısı Emre Aydın, Orduluları coşturdu.

ODÜ Cumhuriyet Yerleşkesi'nde üniversite öğrencileri ve Ordulularla buluşan Emre Aydın, performansıyla göz doldurdu. ODÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, Belediye Başkanı Seyit Torun ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Celal Çürek'in de katıldığı konsere gelenler, unutulmayacak bir gece geçirdi. Şarkı aralarında üniversite yılarındaki ilginç anılarını anlatan Emre Aydın, okul yıllarının dolu dolu geçtiğini ifade etti.

Zaman zaman mikrofonu konser alanındakilere uzatan Emre Aydın'ın 'Afilli Yalnızlık' parçasında konser alanındaki genç kızlar sanatçının yanına gelmeye çalıştı. Konserde davul ve gitar çalmayı ihmal etmeyen Emre Aydın, ilginç saç rengi ve modeli ile dikkat çekti.
Ordu'da Mustafa Sandal konseri

Ordu'da Mustafa Sandal konseri dün akşam Atatürk Parkındaki tören alanında yapıldı.

Ordu Belediyesi ve Muhabbet Kart işbirliği ile organize edilen Mustafa SANDAL konseri dün akşam gerçekleşti.Bin lerce Ordulu ünlü sanatçının şarkıları ile coşkulu bir gece yaşadı.


Ordu'da Mustafa Sandal konseri dün akşam Atatürk Parkındaki tören alanında yapıldı.
Ordulular gecenin ilk bölümünde Grup MP3 sahne aldı.Yıldız ASYALI, Burcu CANBAŞ ve Seda TELCİLER"den oluşan ve yaklaşık l saat sahnede kalan Grup MP3"ün şarkıları ile eğlendiler.

Mustafa SANDAL, daha önce Ordu"ya 1995 yılında geldiğini ve aradan geçen 13 yılda çok değişmiş bulduğunu söyledi. Ordu"nun konser verdiği iller arasında önceliğinin olduğunu belirten Mustafa SANDAL, yaşanan coşku karşısında zaman zaman övgü dolu sözlerde bulundu.
İki ayrı bölümde gerçekleştirdiği konserinde Mustafa SANDAL,” Bu konserler serisi tamamlandığında bana soracaklar. Hangi il en çok aklında kaldı? Söyleyeceğim tek şey "Ordu" olacak” dedi.

Ordu'da Mustafa Sandal konseri

28 Ağustos Perşembe günü akşamı tören alanında Mustafa Sandal, Ordululara bir konser verecek.

28 Ağustos Perşembe günü akşamı tören alanında Mustafa Sandal, Ordululara bir konser verecek.


GSM operatörlerinden biri tarafından düzenlenen Mustafa Sandal konserleri Perşembe akşamı 20.30'da gerçekleştirilecek.
8 Temmuz 2008

Fatsa'da Soner Arıca konseri

Pop sanatçısı Soner Arıca, Fatsa Belediyesi'nin düzenlediği Çınar Festivali'nde, Amerikalı ünlü pop yıldızı Michael Jackson vari bir kıyafetle hemşehrilerinin karşısına çıktı.

Pop sanatçısı Soner Arıca, Fatsa Belediyesi'nin düzenlediği Çınar Festivali'nde, Amerikalı ünlü pop yıldızı Michael Jackson vari bir kıyafetle hemşehrilerinin karşısına çıktı.


Fatsa Çamlığı sahilinde deniz kenarına kurulan bir sahnede hemşehrilerinin karşısına çıkan pop sanatçısı Soner Arıca, başına taktığı fötr şapkayla Amerikalı pop yıldızı Michael Jackson'u hatırlattı.

Soner Arıca konserine 'Devlerin Aşkı' ve 'Yüreğime Ektim Seni' şarkılarıyla başladı ve ardı ardına söylediği hareketli şarkılarla Fatsalıları coşturdu. Soner Arıca konserinin bir bölümünde Fatsa Konservatuvar sanatçılarını da yanına alarak iki şarkıyı birlikte söyledi ve genç sanatçılara jest yaptı.


Pop Sanatçısı Soner Arıca hemşehrilerine yaptığı konuşmada dünyanın gerçekten ciddi bir susuzluk tehlikesi altında olduğunu söyleyerek, "Öyle bölgeler var ki, insanlar yağmur duasına çıkıyorlar ve bir damlası için günlerce bekliyorlar. O yüzden bölgeyi ve şehrimizi çok şanslı kabul ediyorum.

Çok da duygulandım burada olduğunuz için. Bu konserin hareketli şarkılarla geçmesini istedim. Bu konserin bir plaj konseri havasında geçmesini istedim. Kuvvetli bir hasret gidermek istedim" dedi.


Soner Arıca'nın konserini AK Parti Ordu Milletvekilleri Eyüp Fatsa ve Ayhan Yılmaz ile Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer de izledi.
Dereiçi Festivalinde Gülşen konseri

Dereiçi Kültür Sanat ve Turizm Festivali’ne 2006 yılında davet edilen ancak sel felaketi nedeniyle gelemeyen Ordulu pop müzik sanatçısı Gülşen Festivale bu sene katılacak.

Dereiçi Kültür Sanat ve Turizm Festivali"ne 2006 yılında davet edilen ancak sel felaketi nedeniyle gelemeyen Ordulu pop müzik sanatçısı Gülşen Festivale bu sene katılacak.

Gülşen böylelikle baba ocağı Ordu'ya 12 yıl aradan sonra ilk kez gelmiş olacak.


Dereiçi Kültür Sanat ve Turizm Festivali"ne katılacak olan Gülşen, 27 Temmuz Pazar günü, konser verecek.
Mayıs 7'sinde YALIN'layız

20 Mayıs akşamı saat 20.00’da Atatürk Anıtında gerçekleşecek olan konser için hazırlıklarını sürdüren Ordu Belediyesi, pop müziğin güçlü ismi Yalın’la gençleri coşturmayı planlıyor. Belediyeden yapılan açıklamada"Ordu Belediyesinin geleneksel hale geti

MAYIS 7'SİNDE YALIN'LAYIZ


Ordu Belediyesi Gençlik Haftası ve Üniversite sınavına girecek öğrencilere moral olması için konser düzenliyor.
20 Mayıs akşamı saat 20.00’da Atatürk Anıtında gerçekleşecek olan konser için hazırlıklarını sürdüren Ordu Belediyesi, pop müziğin güçlü ismi Yalın’la gençleri coşturmayı planlıyor.
Belediyeden yapılan açıklamada"Ordu Belediyesinin geleneksel hale getirdiği Gençlik konserlerinden birini daha 20 Mayıs’ta yapacaklarını ve gençleri muhteşem bir konserle coşturarak sınav öncesinde moral depolayacaklarını" söyledi.
Ordu’nun bir kültür ve sanat kenti olduğuna dikkat çeken yetkililer, geçmişte de birçok etkinlikle Ordululara unutulmaz saatler yaşatıldığını hatırlatarak, Yalın’ın konseri öncesinde Belediye Bandosunun da sahne alacağını ve gecenin havai fişek gösterileri ile daha da renkleneceğini ifade etti.
Yalın Orduda Coşturdu

Ordu’nun bir kültür ve sanat şehri olduğuna dikkat çeken Başkan TORUN, Ordu Belediyesinin sunmaya çalıştığı hizmetlerin gücünü halktan aldıklarını belirterek, Bu ülkenin geleceği siz gençlersiniz.ve çok çalışarak, Mustafa Kemal’in izinden giderek büyük ba


Ordu Belediyesinin geleneksel hale getirdiği Gençlik Konseri binlerce Ordulunun katılımı ile gerçekleşti.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftasının 91.yıldönümü nedeniyle geleneksel hale getirilen Gençlik konserinde binlerce Ordulu doyasıya eğlendi.

Atatürk Anıtında gerçekleşen ve sırasıyla Ordu Belediyesi Bandosu, Crazy Kolbastı gruplarının sahne aldığı konserde havai fişek gösterileri de geceye renk kattı.Halk arasında geleneksel olarak kutlanan Mayıs yedisi nedeni gün boyunca sahil kordonunda bulunan Ordulular,akşam ise Ordu Belediyesince organize edilen Gençlik Konserinde Pop Müzik sanatçısı YALIN’ın performansı ile gece geç saatlere kadar eğlendi.Gençlerin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlayan Belediye Başkanı Seyit Torun, Yalın’a da çiçek takdim ederek teşekkür etti.
Ordu’nun bir kültür ve sanat şehri olduğuna dikkat çeken Başkan TORUN, Ordu Belediyesinin sunmaya çalıştığı hizmetlerin gücünü halktan aldıklarını belirterek, Bu ülkenin geleceği siz gençlersiniz.ve çok çalışarak, Mustafa Kemal’in izinden giderek büyük başarılara imza atacağınıza inanıyorum.Genç düşünenler, genç inananlar olacaktır dedi.Organizasyonda emeği geçenlere de teşekkür eden Başkan Torun, Ordu Belediyesinin her türlü sosyal ve kültürel alanda Ordulularla birlikte olduğunu belirtti.Havai Fişek gösterileri ile birlikte alanı dolduran binlerce Ordulu coşkuyu doyasıya yaşadı. Yalın ise verdiği konser ile gençlere unutulmaz dakikalar yaşattı.
Ceceli Coşturdu

Ordu Belediyesinin geleneksel hale getirdiği Gençlik Konseri binlerce Ordulunun katılımı ile gerçekleşti. Halk arasında geleneksel olarak kutlanan Mayıs yedisi nedeni ile binlerce Ordulu sahil kordonuna akın etti. Ordu Belediyesince organize edilen Gençli

Ordu Belediyesinin geleneksel hale getirdiği Gençlik Konseri binlerce Ordulunun katılımı ile gerçekleşti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası nedeni ile geleneksel hale getirilen Gençlik Konserinin bu yıl ki sanatçısı Mustafa CECELİ oldu.

Halk arasında geleneksel olarak kutlanan Mayıs yedisi nedeni ile binlerce Ordulu sahil kordonuna akın etti. Ordu Belediyesince organize edilen Gençlik Konserinde Pop müziğinin güçlü sesi Mustafa CECELİ performansı ile sahildeki kalabalığı doyasıya coşturdu.Belediye Başkanı TORUN konser arasında Mustafa CECELİ’ye çiçek ve plaket takdim ederek teşekkür etti.

Konserde alanın dolup taşmasından büyük memnunluk duyduğunu ifade eden ve Ordu’nun bir kültür ve sanat kenti olduğuna dikkat çeken Başkan Seyit TORUN, Ordu Belediyesinin sunmaya çalıştığı hizmetlerin gücünü halktan aldıklarını belirterek, gençlerin bu ülkenin geleceğinde büyük rol oynayacağını ve çok çalışarak, Mustafa Kemal’in izinden giderek başarılara imza atacaklarına inandıklarını söyledi. Organizasyonda emeği geçenlere de teşekkür eden TORUN, Ordu Belediyesinin her türlü sosyal ve kültürel alanda Ordulularla birlikte olduğunu belirtti.Havai Fişek gösterileri ile birlikte konser sonunda alanı dolduran binlerce Ordulu coşkuyu doyasıya yaşadı. Mustafa CECELİ ise verdiği konser ile katılanlara unutulmaz dakikalar yaşattı

Mar TV
Mar TV - 2 ay Önce

Son Dakika
Güncel
Dünya
Ekonomi
Spor
Magazin
Yerel Haberler
Politika
Finans
Teknoloji
Kültür Sanat
Kadın
Moda
Otomobil
Yaşam
Sağlık
Turizm
Eğitim
3.Sayfa
Seçim Sonuçları
Döviz Kuru
Namaz Vakitleri
Hakkımızda
İletişim
Künye
Magazin Erbey'in Klibinde Oyuncu Krizi
Erbey'in Klibinde Oyuncu Krizi
Ünlü türkücü Murat Erbey’in, yönetmen Şahin Yiğit tarafından çekilen klibinde kadın oyuncu krizi yaşandı.
07.09.2015 10:20

Twitter'da Paylaş
Facebook'da Paylaş
WhatsApp'da Paylaş
Ünlü türkücü Murat Erbey'in, yönetmen Şahin Yiğit tarafından çekilen klibinde kadın oyuncu krizi yaşandı.Ünlü türkücü Murat Erbey'in, yönetmen Şahin Yiğit tarafından çekilen klibinde kadın oyuncu krizi yaşandı. Birkaç ayrı planda çekilen klip için çağrılan 10 ayrı bayan manken oyuncuyu yetersiz bulan yönetmen Yiğit, önce çekimleri erteledi, ardından Erbey'in onayı doğrultusunda çekilen görüntüleri kullanmama kararı aldı.Erbey'in menajeri "Binlerce dolarlık stüdyo ve çekim masrafına rağmen sil baştan başlayan prodüksiyon aşamasıyla, Türkü klipleri kategorisinde de rekor maliyete ulaşılmış oldu" dedi.Yönetmen Yiğit yaptığı açıklamada, Erbey'in senfonik tatlar da barındıran, 'Türkülerin 7 Rengi' isimli son albümünde yer alan 'Acem Kızı' halk türküsüne çekilecek olan klibin, aynı zamanda İngilizce seslendirilecek olması sebebiyle de dünya normlarını yakalayacak kalitede yapılandırılması gerektiğini belirtti. Erbey, türkünün İngilizce versiyonunu, Ekim ayı ortalarında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. - İSTANBUL Kaynak: İHA
Magazin, Son Dakika

Son Dakika › Magazin › Erbey'in Klibinde Oyuncu Krizi - Son Dakika
Aydın 24 Haber

19:21
Deniz dibi temizliği Turgutreis’te yapıldı
19:13
Başkan Topuz’dan Vali Akbıyık’a ziyaret
00:36
İzmir Büyükşehir Belediyesi memurlarının TİS eyleminde gerginlik
00:26
İzmir’deki sahte altın dolandırıcılığına 3 tutuklama
23:11
Türkiye'de yabancı çalışma izni başvurusu ve yatırım teşvikleri
23:05
Kocaeli'de perde çeşitleri ve modelleri
22:57
Başkan Günel, öğrencilere sürpriz yaptı
22:56
Devrilen traktörün altında kalan şahıs hayatını kaybetti
22:45
Marmaris açıklarında 4.7 büyüklüğünde deprem
19:29
Başkan Ünlü, Marmaris’te mühürlenen inşaatlar ile ilgili açıklama yaptı
19:21
Deniz dibi temizliği Turgutreis’te yapıldı
19:13
Başkan Topuz’dan Vali Akbıyık’a ziyaret
00:36
İzmir Büyükşehir Belediyesi memurlarının TİS eyleminde gerginlik
00:26
İzmir’deki sahte altın dolandırıcılığına 3 tutuklama
Anasayfa Magazin ‘Yeni Nesil Türkücü’ Murat Erbey
‘Yeni Nesil Türkücü’ Murat Erbey
10:43
30 Eylül 2015

‘Yeni Nesil Türkücü’ Murat Erbey

Yeni nesil türkücü olarak tanınan Murat Erbey, yeni albümü ‘Türkülerin 7 Rengi’ albümünün tanıtımı ile ilgili açıklamalarda bulundu.Yeni nesil türkücü olarak tanınan Murat Erbey, 2015 yılının son çeyr...


Yeni nesil türkücü olarak tanınan Murat Erbey, yeni albümü ‘Türkülerin 7 Rengi’ albümünün tanıtımı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yeni nesil türkücü olarak tanınan Murat Erbey, 2015 yılının son çeyreğinde çıkardığı ‘Türkülerin 7 Rengi’ albümünün tanıtım çalışmalarına Neşet Ertaş’ın Acem Kızı türküsüne çektiği klip ile start verdi. Erbey, "Günümüzde Türkü söyleyen sanatçılar yaptıkları albümlerin tanıtımlarını hep kendi kabuklarında saygı ve sevgi çerçevesinde gerçekleştirmeyi uygun gördüler ama artık devir tanıtım devri onun için görsellik ve klip çok önemli bundan sonra bu bayrağı taşımayı ve yaptığım bu Türkü albümünün tanıtımını en iyi şekilde yapmayı planlıyorum. Bir özeleştiri yapmak gerekirse bu güne kadar pop albüm yapan arkadaşlar tanıtım işini bizlerden iyi yaptılar ama ben bu düzeni bozmak için startı verdim inşAllah kültürümüze de katkısı olur ve Türküler ve Türkiye kazanır" dedi.


Aydın 24 Haber
Sayfasına Abone ol
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

Terastan düşen tiyatrocu hayatını kaybetti
17:31
12 Haziran 2024

Terastan düşen tiyatrocu hayatını kaybetti

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir otelin terasından düşen tiyatrocu Demet Ersoy (48) hayatını kaybetti.


Olay, sabaha karşı Kumbahçe sahilindeki bir otelde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre tiyatro oyuncusu ve yapımcısı Demet Ersoy, iş görüşmesi için gece saatlerinde uçakla Ankara'dan Bodrum'a geldi.

Ersoy ile iş arkadaşları bir tanıdıklarının tadilatta olduğu için henüz kapalı olan Kumbahçe'deki oteline yerleşti. Gece saatlerinde iddiaya göre iki arkadaşı ile terasta alkol alıp sonra odasına dönen Ersoy, bir süre sonra yeniden arkadaşlarının yanına geri döndü. İddiaya göre Demet Ersoy, alkolün etkisi ve korkuluğun kısa olması sebebiyle iki katlı binanın terasından aşağı düştü. İhbarın ardından polis ve sağlık ekibi olay yerine sevk edildi. Yapılan kontrollerde evli ve 1 çocuk annesi Demet Ersoy'un hayatını kaybettiği tespit edildi.

Polisin olay yeri ve çevresinde yaptığı incelemenin ardından cenaze otopsiye gönderildi, Ersoy'un arkadaşlarının ifadesi alındı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Aydın 24 Haber
Sayfasına Abone ol
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

Aydın 24 Haber © 2010

Anasayfa Künye İletişim Gizlilik İlkeleri Sitene Ekle

promosyon çanta
Afyon Haber
hosting
kurumsal nakliyat
Uluslararası evden eve nakliyat hayatbilgileri villa kapısı çelik kapı villa kapısı fiyatları antalya haber Eskişehir şehir içi nakliyat şehirler arası nakliyat İstanbul evden eve nakliyat

Aydın 24
Aydın 24 @Mar TV - 1 ay Önce

https://www.aydin24haber.com/yeni-nesil-turkucu-murat-erbey-128527h.htm

Martv
Martv - 2 ay Önce

Son Dakika Haberler
Giriş

Gündem
Dünya
Ekonomi
UzmanPara
Skorer
Cadde
Pembenar
Yazarlar
Milliyet Tv
Astroloji
Seçim Sonuçları
Son Depremler
Tümü
Resmi İlanlar
Bize Ulaşın
Twitter icon
Instagram icon
Youtube icon
Tiktok icon
© Copyright 2024 Milliyet.com.tr | Giriş Yaptığınız taktirde kullanım koşullarını ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Haberler İstanbul Haber
ERBEY’İN KLİBİNDE OYUNCU KRİZİ

07.09.2015 - 10:14 | Son Güncellenme: 07.09.2015 - 10:17

.

ERBEY’İN KLİBİNDE OYUNCU KRİZİ
Ünlü türkücü Murat Erbey’in, yönetmen Şahin Yiğit tarafından çekilen klibinde kadın oyuncu krizi yaşandı.
Ünlü türkücü Murat Erbey’in, yönetmen Şahin Yiğit tarafından çekilen klibinde kadın oyuncu krizi yaşandı. Birkaç ayrı planda çekilen klip için çağrılan 10 ayrı bayan manken oyuncuyu yetersiz bulan yönetmen Yiğit, önce çekimleri erteledi, ardından Erbey’in onayı doğrultusunda çekilen görüntüleri kullanmama kararı aldı.
Erbey’in menajeri "Binlerce dolarlık stüdyo ve çekim masrafına rağmen sil baştan başlayan prodüksiyon aşamasıyla, Türkü klipleri kategorisinde de rekor maliyete ulaşılmış oldu" dedi.
Yönetmen Yiğit yaptığı açıklamada, Erbey’in senfonik tatlar da barındıran, ‘Türkülerin 7 Rengi’ isimli son albümünde yer alan ‘Acem Kızı’ halk türküsüne çekilecek olan klibin, aynı zamanda İngilizce seslendirilecek olması sebebiyle de dünya normlarını yakalayacak kalitede yapılandırılması gerektiğini belirtti. Erbey, türkünün İngilizce versiyonunu, Ekim ayı ortalarında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.
Son Dakika Haberler
Giriş

Gündem
Dünya
Ekonomi
UzmanPara
Skorer
Cadde
Pembenar
Yazarlar
Milliyet Tv
Astroloji
Seçim Sonuçları
Son Depremler
Tümü
Resmi İlanlar
Bize Ulaşın
Twitter icon
Instagram icon
Youtube icon
Tiktok icon
© Copyright 2024 Milliyet.com.tr | Giriş Yaptığınız taktirde kullanım koşullarını ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Haberler İstanbul Haber
ERBEY’DEN DÖRDÜNCÜ ALBÜM İÇİN GALA

04.02.2015 - 09:37 | Son Güncellenme: 04.02.2015 - 09:42

.

ERBEY’DEN DÖRDÜNCÜ ALBÜM İÇİN GALA
Senfonik tatta yorumladığı türkülerle dikkat çeken Murat Erbey dördüncü albümünün galasında bir çok ünlü ismi ağırlayacak.
‘Türkünün 7 Rengi’ sloganıyla öne çıkan ve senfonik tatta yorumladığı eserlerle beğeni toplayan Pera Güzel Sanatlar Akademisi Opera Şan Bölümü mezunu Murat Erbey, Mart ayı içinde 4. Albümü ile sevenleriyle buluşacak. Birçok yöreden derlenmiş zengin repertuvarıyla dikkat çeken Erbey, 6 Şubat cuma gecesi Burhan Ertürk’ün işletmeciliğinde bulunan Bahçeşehir Nispet Club’de düzenlenecek galada albümünü tanıtacak. Gecede yeni albümünden parçalar seslendirecek olan Erbey, davetliler arasında sanat camiasından dostlarının da bulunacağını da söyledi.
Son Dakika Haberler
Giriş

Gündem
Dünya
Ekonomi
UzmanPara
Skorer
Cadde
Pembenar
Yazarlar
Milliyet Tv
Astroloji
Seçim Sonuçları
Son Depremler
Tümü
Resmi İlanlar
Bize Ulaşın
Twitter icon
Instagram icon
Youtube icon
Tiktok icon
© Copyright 2024 Milliyet.com.tr | Giriş Yaptığınız taktirde kullanım koşullarını ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Haberler İstanbul Haber
MURAT ERBEY’İN SAKALLI ALBÜM FOTOĞRAFINA GEORGE CLOONEY DÜZENLEMESİ

13.10.2014 - 12:24 | Son Güncellenme: 13.10.2014 - 12:43

.

MURAT ERBEY’İN SAKALLI ALBÜM FOTOĞRAFINA GEORGE CLOONEY DÜZENLEMESİ
Pera Güzel Sanatlar Akademisi Opera Şan Bölümü mezunu Murat Erbey, 4. albümünün kapak resmi için uzattığı sakallarıyla Amerikalı ünlü aktör George Clooney’e benzeyince, menajeri Paşa Büyük fotoğraf çekimi esnasında stüdyoda sanatçının sakallarını kestirdi.
Sevende Suç, Günahkar ve Satılık Aşklar Kolay Başlar isimli pop-fantazi tarzında 3 ayrı albüme imza atan Murat Erbey, 2014’ün son çeyreğinde piyasaya çıkacak olan yeni albümünde kullanacağı kapak resmi için stüdyoya girdi. İlk çekimlerin ardından Erbey’in Amerikalı aktör George Clooney’e olan benzerliğini fark eden menajeri sanatçının sakallarını kestirdi.
Yüksek Bariton sese sahip olan Opera Şan Bölümü mezunu Murat Erbey, farklı bir tarzla yorumladığı bir türkü albümü hazırlamış. Albümün ardından yoğun tempoda, konser, festival organizasyonlarına ağırlık vereceklerinin altını çizen sanatçının menajeri Paşa Büyük, 4. albümde büyük bir sürprizin olacağını, ancak o güne kadar saklı kalacağını dile getirdi.
Son Dakika Haberler
Giriş

Gündem
Dünya
Ekonomi
UzmanPara
Skorer
Cadde
Pembenar
Yazarlar
Milliyet Tv
Astroloji
Seçim Sonuçları
Son Depremler
Tümü
Resmi İlanlar
Bize Ulaşın
Twitter icon
Instagram icon
Youtube icon
Tiktok icon
© Copyright 2024 Milliyet.com.tr | Giriş Yaptığınız taktirde kullanım koşullarını ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Haberler İstanbul Haber
‘YENİ NESİL TÜRKÜCÜ’ MURAT ERBEY

30.09.2015 - 10:32 | Son Güncellenme: 30.09.2015 - 10:39

.

‘YENİ NESİL TÜRKÜCÜ’ MURAT ERBEY
Yeni nesil türkücü olarak tanınan Murat Erbey, yeni albümü ‘Türkülerin 7 Rengi’ albümünün tanıtımı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Yeni nesil türkücü olarak tanınan Murat Erbey, 2015 yılının son çeyreğinde çıkardığı ‘Türkülerin 7 Rengi’ albümünün tanıtım çalışmalarına Neşet Ertaş’ın Acem Kızı türküsüne çektiği klip ile start verdi. Erbey, "Günümüzde Türkü söyleyen sanatçılar yaptıkları albümlerin tanıtımlarını hep kendi kabuklarında saygı ve sevgi çerçevesinde gerçekleştirmeyi uygun gördüler ama artık devir tanıtım devri onun için görsellik ve klip çok önemli bundan sonra bu bayrağı taşımayı ve yaptığım bu Türkü albümünün tanıtımını en iyi şekilde yapmayı planlıyorum. Bir özeleştiri yapmak gerekirse bu güne kadar pop albüm yapan arkadaşlar tanıtım işini bizlerden iyi yaptılar ama ben bu düzeni bozmak için startı verdim inşAllah kültürümüze de katkısı olur ve Türküler ve Türkiye kazanır" dedi.

Popstar
Popstar - 1 ay Önce

Milliyet Anasayfa
Magazin Haberleri
Astroloji
Pazar
Yaşam
Yazarlar
Giriş
Gündem
Dünya
Ekonomi
UzmanPara
Skorer
Cadde
Pembenar
Yazarlar
Milliyet Tv
Astroloji
Seçim Sonuçları
Son Depremler
Tümü
Resmi İlanlar
Bize Ulaşın
Twitter icon
Instagram icon
Youtube icon
Tiktok icon
© Copyright 2024 Milliyet.com.tr | Giriş Yaptığınız taktirde kullanım koşullarını ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Haberler Magazin Haberleri
Abidin'in albümü gün sayıyor...

30.03.2004 - 00:00 | Son Güncellenme: 30.03.2004 - 00:00

Birsen Altuntaş
Türkiye'de halkın seçtiği ilk 'star' olan Abidin'in albümü, nisan ayında piyasaya çıkıyor. Stüdyoya kapanan Abidin ile yarışmadan sonraki günlerini ve 'albüm heyecanını' konuştuk

Abidinin albümü gün sayıyor...
Türkstar yarışmasının ilk birincisi Abidin Özşahin, şu günlerde gece gündüz stüdyoda DMC'den piyasaya çıkacak ilk albümünün çalışmalarını sürdürüyor. Prodüktörlüğünü İskender Paydaş'ın yaptığı ve nisan ayında müzik marketlerde yerini alması planlanan albümü için, Özşahin'e Damat Tween de kıyafet sponsoru oldu.

Beste getiren çok oldu
Yarışma bitince gerginliğim azalır diye düşünüyordum ama aksine iyice arttı. Bana verilen bu fırsatı çok iyi değerlendirmek istiyorum. Heyecanım dorukta. Doğru düzgün uyuyamıyorum. Albüm aşamasına gelince seslendirmem için tanınan, tanınmayan pek çok müzisyen şarkılarını getirdi. En iyisini istediğimiz için çok titiz çalıştık.

Günde tek öğün yiyorum
Çok farklı bir tipe bürünmeyeceğim. Birkaç kilo fazlam vardı. Stüdyo aşamasında üç kilo verdim. Günde sadece bir öğün yemek yiyorum. Çok acıktığımı hissedene kadar yemek yemediğim oluyor. Bu benim kilo vermek için kendimce uyguladığım bir diyet. Genellikle kan şekerim düşmesin diye gün boyu meyve suları içiyorum.

Ataşehir'de ev tuttum. Ama eşya alımıyla stüdyo çalışmaları yüzünden pek fazla uğraşamadım. Bademciklerim intihaplandı, mikrop oradan tiroid bezlerime geçmiş. Bu nedenle evle ilgili işleri yapamadım. Firdevs de ev tuttu ama Almanya konserleri yüzünden o da pek uğraşamadı. İş trafiğim nedeniyle onunla da görüşemiyorum.

Paydaş: 'Bu albüm çok satar'
Şimdiye kadar binlerce parça dinlediklerini belirten Paydaş ise, Özşahin'in özellikle kişiliğini övüyor:

Abidin çalışması zevkli bir insan, çok iyi bir müzisyen. Onunla aynı dili konuşuyoruz ve iyi anlaşıyoruz. Esprili ve 'cool' bir çocuk.

Tarkan da Abidin de çok yakışıklı ama bizi bu ilgilendirmiyor. Bu durum avantaj değil, dezavantaj. Abidin'e repertuvar seçmekte çok zorlandık. Hem özgün bir şey yaratmaya çalıştık, hem de Abidin'in avantajlarını doğru kullanmaya özen gösterdik. Çünkü Abidin'de rock altyapısı da var. Albümün çok satacağı konusunda iddialıyım. Abidin'in albümü bitince, sırada Firdevs ve Bayhan var.

10 şarkının yer alacağı albümde, İlhan Şeşen, Müge Zeren, Cenk Eroğlu ve Nazan Öncel'in de besteleri bulunuyor. DMC Genel Müdürü Ercan Saatçi'nin bir bestesi ve iki cover şarkının da yer alacağı albümdeki şarkılar, binlerce şarkı arasından titiz bir çalışmayla seçildi.MAGAZİN

Pencere
Pencere - 1 ay Önce

Son Dakika Haberler×
İzmit
24°
TV REHBERİ
EKRANDA
MUCİZE LEZZETLER
E-bültenler
Günlük Egazete
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter
Hürriyet Linkedin
Hürriyet Youtube
Hürriyet Instagram
© Copyright 2024 Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş
Kullanım Koşulları,Gizlilik Politikası,İletişim için bu linklerikullanabilirsiniz. Login olduğunuz taktirde kullanım koşullarınıve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Hürriyet sondakika haber ios uygulaması
Hürriyet sondakika haber android uygulaması

GİRİŞ
HABERLER
Bilgisayarcı türkücü
Güncelleme Tarihi: Temmuz 31, 1999 00:01
Bilgisayarcı türkücü
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 31, 1999 00:00
Haberin Devamı
Servet Kocakaya, ‘‘Zor Gelir-Keke’’ adlı ilk albümünü çıkardı. Ankara Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitiren Servet Kocakaya, albümündeki tüm söz ve müziklerini kendisi hazırladı. Kocakaya, ‘‘Keke kelime olarak kardeşten öte, can ciğer demek. 11 aydır albümü hazırlıyorum. Yaptığım müziğin yıllarca dinlenmesini istiyorum. ABu albüm babamın onca emeğine karşılık ettiğim bir teşekkür.’’ dedi.

Koray kasap
Koray kasap - 1 ay Önce

×
İzmit
23°
TÜRKİYE SÜPER LİG
TÜRKİYE KUPASI
MİLLİ TAKIMLAR
AVRUPA LİGLERİ
UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ
UEFA AVRUPA LİGİ
UEFA KONFERANS LİGİ
NBA
EUROLEAGUE
TBSL
HENTBOL
MOTOR SPORLARI
DİĞER
E-bültenler
Günlük Egazete
© Copyright 2024 Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş
Kullanım Koşulları,Gizlilik Politikası,İletişim için bu linklerikullanabilirsiniz. Login olduğunuz taktirde kullanım koşullarınıve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
futbol
GİRİŞ
HABERLERSPOR HABERLERİ
Şimdi Reha konuşuluyor
Güncelleme Tarihi: Haziran 21, 1999 00:01
Şimdi Reha konuşuluyor
Oluşturulma Tarihi: Haziran 21, 1999 00:00
Boş ve loş bir odada, boş bir yatağın yanına diz çökerek ‘‘Hazana uydun, beni niye vurdun aşkım, aşk çiçeğim’’ diye sesleniyor her gece ekranlarda Reha. Bu genç şarkıcı için ‘‘Fantezi müziğin klasikleşmiş çizgisini silen, dinamik ve hırslı bir yetenek’’ deniyor. Önce neyi değiştirdiğini sordum Reha'ya.
Haberin Devamı
‘‘Yener ağabey, benim yaptığım müzik fantezi değil, pop'a daha yakın. Ama ne ben, ne Ercan Saatçi, ne de Ufuk Yıldırım aldığımız eğitimden dolayı bunun pop müzik olduğuna inanmıyoruz. Arabesk de değil, Türk Müziği de değil, Batı Müziği hiç değil, hepsinin karışımı. Bu türe bizde fantezi diyorlar. Pop sanatçıları kendi müziklerinde ud, keman, kanun kullanıyorlar sonra da arabesk ya da fantezi müziği küçümsüyorlar. Bundan çok rahatsızlık duyuyorum. Bence müziğin adı olmaz, ayırım hiç olmaz. Albümde sözler belli, müzisyenin çaldığı nota belli, Ufuk'un bastığı akor belli. Ne ‘Ah yandım, öldüm, annem öldü, çukura düştüm' sözleri var, ne de ‘Ah güzelim ceketini çıkar, pantolonunu çıkar, bilmem nereni göreyim' gibi şeyler var.’’
Reha 1971 İstanbul doğumlu. Babası Cerrahpaşa Hastanesinin merhum laborantlarından. Annesi Mahmure hanım ise merhum Egemen Bostancı'nın sekreterlerinden.
‘‘7 yaşımdayken annem beni İstanbul Radyosu Çocuk Korosu'na kaydettirdi. 11 yaşında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı kanun bölümüne girip 8 yıl okudum. Bu arada annemle babam ayrıldı, ağabeyim de askere gidince maddi sıkıntıya girdik. Bir kış günü param olmadığı için Nişantaşı'ndan Karaköy'e kadar kösele ayakkabıyla yürümüştüm. 15 yaşımda gece klüplerinde çalışmaya başladım. Gece 03.00'te işten geliyordum, sabah 07.00'de okula gidiyordum.
Bunun yanısıra 20 yaşında askere gittiğim güne kadar her Allahın günü altı saat kanun çalıştım. İskenderun ve Gölcük'te yaptığım vatani görevim süresince kanun konserleri verdim. Askerlik dönüşü Selami Şahin'e, Devran Çağlar'a, Nalan Altınörs'e kanun çaldım. Yener ağabey, ben müziği, notayı, akoru çok iyi biliyorum, Batı ve Türk müziğini çok iyi biliyorum, kanunu çok iyi çalıyorum, bunları açıkça ilan ediyorum. Bütün bunlardan dolayı konservatuvardan arkadaşlarım olan Ercan ile Ufuk bana albüm yapmayı teklif ettiler, onlara güvenerek bu işe girdim. Albümde yer alan parçalardan ikisi bana ait. İddalı olarak yola çıktık, çok güzel bir albüm yarattık ve gördüğümüz büyük ilgi de haklı olduğumuzu gösterdi. Yaptığı işte, çizgisinde Ercan Saatçi'yi örnek alıyorum. Herkese öylesine imkan sağlıyor ki.’’

SIRADAKİ HABER