Yosun Mermerci ABD'deki evini müzeye çevirdi!

Takvim Gazetesi'nin haberine göre sanat tutkusu ile evini adeta müzeye döndüren Derin Mermerci, geçtiğimiz yıllarda Hamdi Bey'in İstanbul Kadını tablosu için 1.8 milyon Euro'yu gözden çıkarmıştı.Mermerci'nin Vaniköy'deki evinin duvarlarını süsleyen tablolarının toplam değ.

Yosun Mermerci ABD'deki evini müzeye çevirdi!

Takvim Gazetesi'nin haberine göre sanat tutkusu ile evini adeta müzeye döndüren Derin Mermerci, geçtiğimiz yıllarda Hamdi Bey'in İstanbul Kadını tablosu için 1.8 milyon Euro'yu gözden çıkarmıştı.

Mermerci'nin Vaniköy'deki evinin duvarlarını süsleyen tablolarının toplam değerinin neredeyse 30 milyon TL'yi bulduğu konuşulurken abla Yosun Mermerci'nin evinin de müzeyi andırdığı ortaya çıktı.

Uzun yıllardır Amerika'da yaşayan Yosun Hanım'ın Manhattan'daki 1 milyon 400 bin dolarlık dairesinin duvarları, servet değerindeki sanat eserleriyle dolu...

Yosun Mermerci'nin Pieter Brueghel, Jannis Kounellis, Tom Wesselmann ve Raoul Dufy gibi dünyaca ünlü ressamların eserlerinden tablo koleksiyonu ise yaklaşık 3 milyon dolar yani yaklaşık 50 milyon TL değerinde...

Yosun Mermerci ABD'deki evini müzeye çevirdi!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER