"Zübeyde, Analar ve Oğullar" filmi 13 Ekim'de vizyona girecek

"Zübeyde, Analar ve Oğullar" filminin ekibi dün akşam yapımcı Nuri Yıldırım’ın düzenlediği yemekte bir araya geldi. Cenk Yaz’ın yönettiği, İlber Tekinsoy’un ise yazdığı filmde Aslıhan Güner; Zübeyde Hanım'ı, Sitare Akbaş Makbule Hanım'ı canlandırıyor. Ulu Ön.

"Zübeyde, Analar ve Oğullar" filminin ekibi dün akşam yapımcı Nuri Yıldırım’ın düzenlediği yemekte bir araya geldi.

Cenk Yaz’ın yönettiği, İlber Tekinsoy’un ise yazdığı filmde Aslıhan Güner; Zübeyde Hanım'ı, Sitare Akbaş Makbule Hanım'ı canlandırıyor.Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü Alican Yücesoy’un oynadığı filmde ayrıca Devrim Nas, Emre Kınay, Enes Demirkapı, Ali Sağ ve Turgay Tanülkü gibi ünlü oyuncular rol alıyor.

Birsen Altuntaş'ın haberine göre “Zübeyde-Analar ve Oğullar” filmi, 12-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Toronto Güney Asya Uluslararası Film Festivali IFFSA’nın da açılış filmlerinden biri olacak.

Güney Asya’nın Kanada’daki sesi olarak tanımlanan ve Kuzey Amerika’nın en büyük Güney Asya filmleri festivali olan IFFSA, 12 Ekim’deki Gala Prömiyer kapsamında “Zübeyde, Analar ve Oğullar” filmini THY ve TEPAC desteğiyle ücretsiz gösterime sokacak.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER