Posta Gazetesi Haydar Dümen'e sorulan yeni sorular (28 Şubat 2018)

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (28 Şubat 2018)

Posta Gazetesi Haydar Dümen'e sorulan yeni sorular (28 Şubat 2018)

Büyütmeye karar verdim

25 yaşındayım 1.90 boyundayım. Kilom 85. Penisim 15 santim. Kız arkadaşım pantolon üzerinden dokunup küçük buldu. Boyunu 1-3 santim uzatılacak estetisyene rastladım. İşe yarar mı?

 

CEVAP

 

Selam sana metafizik yetenekli, başkalarının beynindeki düşünceleri telepatiyle okuyacak kadar becerikli okurum. Boy pos, kilo milo tamam da ideal ölçüde olan organa aklını takmışsın. Üstelik estetisyene de uğramış, bilgiler almışsın. Şu kız arkadaşına ne demeli? Bu organın ölüsüyle, dirisi farklıdır. Bu da deneme-yanılma yöntemleriyle öğrenilir. Bana gelince işte raporun: Boy ideal diyorum, sana da kız arkadaşına giderken uygun bir şeyler giymeni öneriyorum.

 


Önüne geçer miyim?

20 yaşındayım. 2 günde 1, 2 kere mastürbasyon yapıyorum. Evlenince erken boşalır mıyım? 5-7 günde 1 kez mastürbasyon yapsam işe yarar mı?

 

CEVAP

 

Değerli okurum, bu yaşta bu telaş, bu merak aman aman kapılardan ırak! Sen şimdilik bu hesapları bırak, önündeki işine, gelecekteki statüne bak. Diyelim ki 7 yıl sonra evlendin. Bugünden olacakları ben nereden bileyim ve sana ne söyleyip neyi haber vereyim? O zaman kadar hak var, rahmet var. Kimin başına Mart karı yağacak, bunu nasıl tahmin edeyim? Mastürbasyon için işi paşa gönlüne bırak. O nasıl isterse öyle yap. Sadece haftalık sayıları azalt. İradenin denetimini de aklına ve fizyolojik yapına bırak.

 


Stresten bıyıklarımı yoluyorum

15 yıldır iş sağlığı ve güvenliği uzmanıyım. 10 yıldır şeker hastasıyım. Güvenlik sağlamak için tam sertleşme olmuyor, paraşüt geçiremiyorum. Arkadaşların abartılı sözleri beni yıpratıyor. Sigarayı bırakıp tütün sarmaya başladım. Stresten bıyıklarımı yoluyorum.

 

CEVAP

 

Maşallah diyelim de nazar değmesin okurum. Şu esprili mailine yaşını neden yazıvermedin diye sitem edelim. Hesap bize kaldı. Ola ki 40 yaşındasın ve sanırım bekarsın. Ne yazık ki ilkel motiflerin şahikasındasın. Önce şu şeker hastalığına dikkat diye seni uyaralım. Arkadaşlarının numaralarına kafayı takma ve onların söylediklerine de bakma. Sıra geldi ciddi konulara. Bıyıklarını da yolma. Sigarayı bıraktın diye tam alkışlayacağım sırada geldik mailinin sonuna. Sakın ha şu sarmalı oyuncakla hayatını uçuruma atma.

 


Küçültmek mümkün mü?

19 yaşındayım. Kızlarla ilişkiye girmek istiyorum ama penisim 19 santim, utanıyorum. Küçültmenin yolu var mı?

 

CEVAP

 

Değerli okurum, küçültmenin yolu yok. Utandığın şeyi yapma. Kendini yapılarını iyi kullan. Başkalarına da zarar verme.

 


Geç orgazm oluyorum

25 yaşında, 1 yıllık evli kadınım. Ben çok geç orgazm oluyorum. Bu durum eşimi zorluyor. İlişkimiz etkileniyor. Acaba ne yapabiliriz?

 

CEVAP

 

Sevgili okurum, kadınlarda orgazm sorunu çok yaygın, artık hepiniz biliyorsunuz. Üstelik çözümü de zor. Sanırım fantezilerin devreye girmesi gerekiyor. Bir de ilişki sırasında kendini yargılamadan dene, sanırım işin kolaylaşacaktır.

 


Ne zaman kanar?

20 yaşında kızım. Kızlık zarının esnek olduğu için kanamayacağını biliyorum. Ama bu kızlık zarının yırtılacağı zamanlar yok mu? Mesala doğumda mı kanar?

 

CEVAP

 

Sevgili okurum, genellikle kanamayan zarlar doğum sırasında yırtılır.

 


Zayıfladım ama...

28 yaşındayım ve nişanlıyım. Penisim 12 santim ama kilom vardı. Zayıfladım ama oradaki yağlar erimedi. O yağları nasıl eritebilirim?

 

CEVAP

 

Değerli okurum, liposuctionla aldıracaksın.

 


Kız beni istemiyor

18 yaşındayım. Penisimin boyu çok büyük. Bu yüzden kız arkadaşım benimle ilişkiye girmek istemiyor. Ne yapmalıyım? Bir de ereksiyon olmakta zorluk çekiyorum.

 

CEVAP

 

Değerli okurum, biraz derslerinin başına ya da işine dönsen. O organ küçülmeyecek, ameliyat da edilmiyor. Kızlar hep korkacak. Yani büyük penisler çoğu zaman antika silahlar ve kılıçlar gibi duvarlara asılıp gururlanmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Benim dileğim bu kılıçla kızları fazla yaralamaman. Biraz da büyü. Zamanı gelince her şey düzelecek, çünkü kendine uygun bir eşin olacak.

 


Yamukluğu zarar verir mi?

20 yaşındayım. Cinsel organım aşağı doğru yamuk. Acaba bir zararı olabilir mi?

 

CEVAP

 

Değerli okurum, zararı olmaz. Ama ilişkinin kız arkadaşına ne kadar zarar vereceğini ölçsen, düşünsen sonra karar versen diyorum. O düşüncelerin içinde eğrilik devede kulak kalır. Asıl önemlisi kızın hayatı, senin sorumluluğun ve delikanlılığın.

 


Cinsel organımın boyu çok küçük

17 yaşındayım. Penisimin boyu 7 santim. Ne olur bana yardım edin.

 

CEVAP

 

Değerli okurum, ereksiyon hali 7 santim ise, şişman değilsen, bir endokrinoloji ve üroloji uzmanına başvurup kesin ve bire bir önerilerini almanı öneririm.

 

 


Ereksiyon olamıyorum

36 yaşındayım, 3 yıllık evliyim. Bugüne kadar ilişkiye giremedik. Ereksiyon sorunu yaşıyorum. Bu durum psikolojimi bozuyor.

 

CEVAP

 

Değerli okurum, sorun seni ne kadar ilgilendiriyorsa aynı oranda eşinle de ilgili uyumsuzluklar söz konusu olabilir. Ama kesin olarak çözülecek bir sorundur. Daha da uzatmayın. Asla bu konu için kavga etmeyin.

 


Benimki istemeden sertleşiyor, neden?

17 yaşındayım. Penisim her yerde ereksiyona geçiyor. Okulda, evde, yürürken hatta yemek yerken bile istemeden sertleşiyor. Zor durumda kalıyorum. Bu psikolojik bir sorun mu?

 

CEVAP

 

Değerli okurum, gençlik taşkınlığı. Ya da gençlik azgınlığı. Yani gençlik hormon fazlalığı. Onu disipline edememenin sıkıntısını yaşıyorsun. Çare kendinde. Başka şeyler düşün. Üzüntülü olaylar engeldir, falan filan.

 


Vücudum bozulur mu?

24 yaşındayım ve bekarım. Mastürbasyonla rahatlamaya çalışıyorum. Bazen günde 3-4 defa mastürbasyon yaptığım oluyor. Vücutta bozulmaya neden olur mu? Bu bir hastalık mı?

 

CEVAP

 

Değerli okurum, hastalık değil, iradesizlik. Vücutta sanıldığı gibi bozukluk yaratmaz. Ama kişide ‘Neden böyleyim?’, ‘Neden engelleyemiyorum?’ pişmanlıkları ortaya çıkar. Psikolojik olarak kimliği zedeler. Sayıları ılımlı ortada tutun.

 


Sperm gelmiyor

19 yaşındayım. Mastürbasyon yapıyorum ama benden hiç sperm gelmiyor. Ne yapmalıyım? Doktora gitmeye utanıyorum.

 

CEVAP

 

Değerli okurum, niye utanıyorsun? Doktor ne eylesin seni? Sağlığın için gitmelisin, haydi marş marş!

 


Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER