E Nabız nedir? E Nabız giriş ile corona virüsü test sonuçları sorgulama…

Kişisel sağlık bilgilerinize ulaşabileceğiniz e Nabız uygulaması hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz… E Nabız nedir? Nasıl kayıt olunur? İşte her yönüyle e Nabız…E NABIZ NEDİR?e-Nabız kişisel sağlık bilgilerinizi yönetebileceğiniz, T.C.

E Nabız nedir? E Nabız giriş ile corona virüsü test sonuçları sorgulama…

Kişisel sağlık bilgilerinize ulaşabileceğiniz e Nabız uygulaması hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz… E Nabız nedir? Nasıl kayıt olunur? İşte her yönüyle e Nabız…

E NABIZ NEDİR?

e-Nabız kişisel sağlık bilgilerinizi yönetebileceğiniz, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya sokulan, Türkiye'nin güvenilir kişisel sağlık kaydı sistemidir.

E NABIZ GİRİŞ EKRANI SAYFASI

E NABIZ'A NASIL KAYIT OLUNUR?

E-Devlet kapısı üzerinden E-Devlet şifresi, E-İmza veya Mobil İmzanızı kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. E-Devlet girişine tıkladığınızda E-Devlet girişine yönlendirileceksiniz.

E-Devlet girişine T.C. kimlik numaranızı ve e devlet şifrenizi girdikten sonra karşınıza gelen sayfada Giriş yapacağınız uygulama ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Sayfanın en altında yer alan “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın.

Profil bilgilerinizi oluşturmak için yönlendirildiğiniz ilk ekranda Kullanım Şartları bulunmaktadır. Profilinizi oluşturmaya başlamak için “e-Nabız Sistemi kullanım koşullarını okudum” yazısının yanında bulunan kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir.

Profil bilgilerinizi oluşturmak için 2. Aşama kişisel bilgilerinizdir. Paylaşım seçeneklerinden kişisel sağlık bilgilerinize kimlerin erişimde bulunmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Profil bilgilerinizi oluştururken son aşama ise “Erişim Bilgileri”dir.

Burada cep telefonu bilgilerinizi ve sisteme girişte kullanmak istediğiniz e-Nabız şifrenizi oluşturup girmeniz gerekmektedir. Daha sonra cep telefonunuza gelen tek kullanımlık erişim kodunu Onay Kodu alanına yazarak e-Nabız ı aktifleştirme işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

İLGİLİ HABERCorona virüsü test sonuçları e-Nabız uygulamasındaCorona virüsü test sonuçları e-Nabız uygulamasında
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER