Pfizer/BioNTech’ten yaş ile ilgili başvuru

Dünya genelinde corona virüsüyle mücadele kapsamında farklı yaş aralıkları üzerinde aşı çalışmaları sürdürülürken, ortaklaşa corona virüsü aşısı üreten ABD'li ilaç şirketi Pfizer ile Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech çalışmalarını bir adım daha ileri taşıdı..

Pfizer/BioNTech’ten yaş ile ilgili başvuru

Dünya genelinde corona virüsüyle mücadele kapsamında farklı yaş aralıkları üzerinde aşı çalışmaları sürdürülürken, ortaklaşa corona virüsü aşısı üreten ABD'li ilaç şirketi Pfizer ile Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech çalışmalarını bir adım daha ileri taşıdı.

BioNTech tarafından yapılan açıklamada, geliştirilen Covid-19 aşısının 12-15 yaş arasındaki çocuklarda da kullanılabilmesi için Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı'na (FDA) başvuru yapıldığı bildirildi. Aşının güvenli ve etkili olduğunun 2 bin 260 kişinin üzerinde yürütülen çalışmanın sonucuna dayandırıldığı, aşıya yönelik mevcut acil durum kullanım onayının 12 ila 15 yaş arasındaki çocukları da kapsayacak şekilde genişletilmesi için talepte bulunulduğu belirtildi.

Pfizer/BioNTech, geçtiğimiz 9 Nisan'da ABD Gıda ve İlaç İdaresi'nden (FDA) aşının acil kullanım yetkilerinin 12-15 yaş arası çocukları da kapsayacak şekilde genişletilmesini istemişti. Söz konusu aşı, 27 ülkeden oluşan AB'de Aralık ayında 16 yaş ve üstü herkes için kullanım onayı verilmesi ile EMA'nın yeşil ışık yaktığı ilk aşı olmuştu.
İlginizi Çekebilirİsrail'de Pfizer-BioNTech aşısı olanlarda görüldü! İnceleme başlatıldıİsrail'de Pfizer-BioNTech aşısı olanlarda görüldü! İnceleme başlatıldı

İlginizi ÇekebilirPfizer/BioNTech aşısı kalp kası iltihaplanması yaptıPfizer/BioNTech aşısı kalp kası iltihaplanması yaptı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER