Sağlık Bakanlığı personel alımı için başvuru tarihi ve kadrolar belli oldu!

32 bin personel alınacağını duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan gelen açıklama şöyle:Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık ordumuzu güçlendiriyoruzBakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre

Sağlık Bakanlığı personel alımı için başvuru tarihi ve kadrolar belli oldu!

32 bin personel alınacağını duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan gelen açıklama şöyle:

Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık ordumuzu güçlendiriyoruz

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.

11.000'i Hemşire, 1.600'ü Ebe ve 4.687'si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart– 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek.

Duyurular için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresini takip ediniz.

Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.

Başvurular, 26 Mart– 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yapılacak.

Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.

Hayırlı olsun.

Dr. Fahrettin Koca
T.C. Sağlık Bakanı

İLGİLİ HABERSon dakika... Bakan Koca açıkladı! İşte Türkiye'deki güncel corona virüsü vaka sayısıSon dakika... Bakan Koca açıkladı! İşte Türkiye'deki güncel corona virüsü vaka sayısı İLGİLİ HABERSağlık Bakanı Koca'dan 32 bin personel alımı müjdesi!Sağlık Bakanı Koca'dan 32 bin personel alımı müjdesi!
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER